Skocz do zawartości
rafael85

Pojemność baku, rezerwa

Rekomendowane odpowiedzi

to ile ten komp moze oszukiwac nic w nim nie krecilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie zaniżał o 12%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no z 5 powinno byc 5.5 a mi tu wychodzi 5 l ale na 50 km

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

jutro wymienie filtr powietrza po roku jazdy i 10 tys moze to pomoze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, ten post powinien być nominowany do jakiejś corocznej nagrody ;)

 

17,5 na 200 km, to wychodzi 8,75 na 100 km. Spokojnie można tyle osiągnąć jadąc szybko :) A tak w ogólę, to założę się że nie był zatankowany do pełna, a wskazówka tak naprawdę nie sięgnęła 3/4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na wskazniku mi tak pokazywał od 1/1 do 3/4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem do czego dazysz, zrob tak jak Ci koledzy napisali, przejedz 200 km od pelnego baku i zatankuj do pelna po powrocie, bedziesz wiedzial ile Ci pali, a wskazania komputera potraktuj orintacyjnie (zazwyczaj jest blad rzedu 0.5l/100km, chyba ze ktos dobrze sobie ustawil vcds'em). Wskazowka przy 70l zaczyna opadac dopiero po jakims czasie, wiec mogles nie miec pelnego baku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie czasem jak lalem to wskazowka mi przekraczala 1/1 a czy jest mozliwe zweryfikowanie ile litrow mam w baku pod kompem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz to sprawdzić VCDSem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bloki pomiarowe, ktorego sterownika? Nr kanalu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro sprawdzę i dokładniej napiszę, ale z tego co pamiętam to zestaw wskaźników i tam w którejś grupie była ilość paliwa w zbiorniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A spoko, jak nie dasz rady to sobie poszukam w zestawie wskaźników. Ale ten blok pomiarowy to chyba raczej sprawdza stopień wychylenia pływaka i wartość jaką podaje, a nie ile litrów faktycznie jest w baku (jak pływak popsuty to i bloki źle pokażą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17- instruments

10-adaptacja

 

 

Kanał 009

-

Przebieg licznika pokazany w *wartośd+ x[10]

 

Kanał 021

-Liczba zapisanych kluczyków

 

Kanał 030

-zapas paliwa

 

Kanał 035

-Ostrzeżenie o niskim poziomie ciśnienia oleju

 

Kanał 040

-Odległośd od ostatniej wizyty w serwisie

 

Kanał 041

-Dni od wizyty w serwisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej koledzy. Stoję w jakimś masakrycznym korku od godziny komputer w moinm B7 2.0 tdi zaczą właśnie pokazywać że dystans jaki mogę przejechać to 0 km.... Czy może ktoś sprawdzał ile jest w zbiorniku paliwa gdy komputer pokazuje 0???? Pomocy. Tylko nie komentujcie że syf na dnie zbiornika itp. Zakładamy że jest czysty.... Chadzi mi ile w momencie pojawienia się 0 jest litrów paliwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, w Golfie V z bakiem 55 litrów na rezerwie przejechalem raz 125km raz 127km i dalem rade. W passacie b6 z bakiem 70l zaryzykowalem raz i dobilem do 94km i zdechlo. zatem juz wiem do ile moge :) komp zaniza jakies 20-25km. ale 125km na tym sie nei da zrobic jak na golfie. mimo ze bak większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by wychodziło że może jeszcze być około 5-7 litrów. Cały czas stoję.... A stacji nie widać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 10km zrobisz jak juz pokaze 0.

Pompa w baku jest w takim dołku, do którego pływak nie sięga + paliwo w samej pompie itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W b6 też tak jest że jak pokazuje zasięg 0 to jeszcze da się jechać? :blink Jak zapala mi się rezerwa to wyskakuje zasięg 140 km, najwięcej dojechałem do zasięgu 30 km i dalej się już bałem bo wskazówka prawie leżała więc zalałem ile trzeba. Dobrze byłoby wiedzieć na przyszłość w sytuacji podbramkowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli idzie o moje doświadczenie to moj pasztet zaniżał spalanie o chyba 0,7 litra (dobrze nie pamietam bo korekte robilem ze 3 lata temu)

Jeśli chodzi o rezerwe to zawsze leje pod korek i zawsze na "0" robie minimum 20km a najwiecej zrobiłem około 60. Ale wtedy to już wolniutko 80-90km/h ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie po zaświeceniu się rezerwy weszło jeszcze 69,5 l ropy.W trasie do Holandii, po przejechaniu 1170 km , weszło 66 l, a po wyłączeniu pistoletu 3 razy wlałem jeszcze 2 litry. 

Razem 68 litrów ropy pod korek . 

Więc ile ten bak ma? 74 litry?

Edytowane przez komisarz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności