Skocz do zawartości
rafael85

Pojemność baku, rezerwa

Rekomendowane odpowiedzi

to ja swoje 3 grosze dorzuce..........

w B6 nie próbowałem ile na rezerwie, zazwyczaj jak się zapali to max. 30-40 km i stacja...

ale..

mam jeszcze citroena C5 rezerwa zapala się koło 70-80km ale gdzieś na poziomie 20 km licznik się zeruje i pokazuje już same kreski, znaczy nie ma możliwości zjechać do zera... wcześniej pojawia się nieoznaczonośc.. :)

chociaż raz w dobrym korku gdy miałem pokazane, że jeszcze przejade 35km to ja stałem, a paliwo parowało... wyzerowało przy 14km, a ja tylko modliłem się, żeby dojechać do stacji za 2 km....

u zony też na rezerwie licznik do przejechania nie schodzi do samego zera tylko nagle zeruje się przy ok. 20 km i przestaje pokazywać odległość do przejechania...

 

a poza tym, to zazdroszczę wszystkim tym co próbują zjechać do zera tylko po to żeby zassać ten syf co się zbiera na dnie baku po latach tankowania nawet na najnowszych i najczystszych stacjach, mimo tych wszystkich filtrów... widziałem już tak zarżniętego rocznego 2.0 z CR.... nie było co czyścić, instalacja do wymiany, a koszty wcale nie małe, chyba szkoda kasy na takie eksperymenty...

 

acha... i nie wierzcie w te dane co podają dystrybutory... na ucciwych stacjach jest m.w. na zero, jedne dodają w granicach błędu, inne odejmują (dokładność urządzenia pomiarowego, pompy, temperatura paliwa (różnica między zbiornikiem, a atmosferą, wartość przeliczeniowa w temp. 15st.C itd.. stąd np. często info na dystrybutorach, że poniżej 2-5 litrów nikt nie bierze odpowiedzialności za pomiar ze względu na pojemność układu itd.... w skrócie piszę ale wiadomo o co chodzi..), na innych, mniej uczciwych stacjach może być, że wszystkie dystrybutory ustawione na minus ze względu na zysk dla właściciela...

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a poza tym, to zazdroszczę wszystkim tym co próbują zjechać do zera tylko po to żeby zassać ten syf co się zbiera na dnie baku po latach tankowania nawet na najnowszych i najczystszych stacjach, mimo tych wszystkich filtrów... widziałem już tak zarżniętego rocznego 2.0 z CR.... nie było co czyścić, instalacja do wymiany, a koszty wcale nie małe, chyba szkoda kasy na takie eksperymenty...

Eee, no co ty, zaglądałeś kiedyś do baniaka? Jak wytłumaczysz zasysanie syfu przy niskim poziomie paliwa, a przy 1,4? Ssak i tak przecież jest na dole, blisko dna.. Obejrzyj kiedyś...Paliwo i tak sie przewala w zbiorniku i ew. szlam fruwa gdzie chce.Chyba,że masz opiłki metalu na dnie,A nawet gdyby, to i tak sie tego nie zassie.

No i przeciez zwykle kazdy z naszych pasków ma filtr paliwa, hę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaglądałem... do niejednego, zazwyczaj w ciężarowych ale to tylko większy rozmiar... no i częstotliwość tankowania większa.......... zdziwiłbyś się co się zbiera na dnie po wielu tankowaniach... i tak jakoś dziwne jest, że ssak nie jest na samym dnie tylko trochę powyżej i jak w zbiorniku jest ciecz powyżej to nie zasysa spod siebie, z samego dna, a jaja się zaczynają jak własnie poziom cieczy zbliża się do tych osadów i zostaje nagle "zaburzona" ta ostatnia warstwa cieczy z osadami..... ssanie odkurzacza przy tym to jest pikuś.... a filtr paliwa to niby co? cudowna bibułka na której zbiera się cały osad? zbyt szczelny powodowałby ciągłe problemy z dopływem paliwa do silnika... współczesne CR bardzo nie lubią zanieczyszczonego paliwa, wystarczy poczytac o problemach np. z biopaliwami w niektórych konstrukcjach, a to tylko inny skład, a nie zanieczyszczenia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aleksbmw

Witam,

A tak "z zupełnie innej beczki" wczoraj próbowałem ściągnąć trochę paliwa z baku b7 (do odśnieżarki - żeby nie było) i nie dałem rady..

Robił ktoś coś takiego ? Jak ? Wężykiem ? Pompką ? szukałem na forum - nie znalazłem.

 

Pozdrawiam,

Alex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie zrobiłem z 10 od momentu pokazania zera. Wlałem do baku 68,93, czyli na dnie jeszcze w teorii 1,07 l zostało. Ale nie wierzyłbym w teorie :-)

 

Przez ostatnie 30 km rezerwy po zgaszeniu silnika słychać było buczenie przy pompie, a po odkreceniu kurka niezły był przeciag.

 

K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje doświadczenia. Pojemność zbiornika 72l w b6, 62l w b5fl. Rezerwa to ok 8l.

 

potwierdzam slowa kolegi korexusa - 72l wchodzi, rezerwa 8. ja przejechalem na 0 ok 20 km - pech chcial ze jeden cpn byl zamkniety, potem ktos wymyslil objazd a dusza na ramieniu:) wszystko sie na szczęscie dobrze skonczylo. a rezerwa zawsze zapala sie u mnie przy zasięgu 80km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam na kodzie 1z2 czyli zwiekszony bak to ile mi wejdzie paliwa ponad standart

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam na kodzie 1z2 czyli zwiekszony bak to ile mi wejdzie paliwa ponad standart

 

Passat W8 miał tylko większy zbiornik paliwa montowany fabrycznie i było to 80l... może właśnie masz taki.

70l generalnie to max co tam technicznie rzecz biorąc da się upchać (72 litry jak się ktoś uweźmie)

W B6 4matic bak ma dla przykładu 68l.

 

Więc z tych większych to tylko bak z VW W8 miał większą pojemność właśnie..

ale ciekawe kosztem czego miałbyś powiększony ten zbiornik "bo w przyrodzie nic nie ginie" jak mawiał mój nauczyciel fizyki. Czyli coś za coś.

Jakiś pojazd specjalny???

 

Dostaniesz pensję to lej do pustego baku pod korek i się przekonasz ile wchodzi ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Z2 - ZWIĘKSZONE WSTĘPNE STANDARDOWE NAPEŁNIENIE BAKU tez mam coś takiego w wyposażeniu.... OCB???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tak zapytam żeby to wszystko było miarodajne. Czyli przy baku 70 litrów i założeniu że rezerwa to 8l to w momencie zapalenia kontrolki to do baku powinno wejść 62 litry i jest to objętość paliwa pod korek? Mi po pierwszym odcięciu dystrybutora wchodzi jeszcze 15 litrów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raz udało się przejechać około 50 km od chwili wyświetlenia 0 w zasięgu, potem silnik zgasł. po uzupełnieniu paliwa po kilkunastu sekundach kręcenia zaskoczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie raz udało się przejechać około 50 km od chwili wyświetlenia 0 w zasięgu, potem silnik zgasł. po uzupełnieniu paliwa po kilkunastu sekundach kręcenia zaskoczył.

 

jabym nie zaryzykował wyjeżdzenia paliwa do ostatniej kropli, za dużo do stracenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mnie raz udało się przejechać około 50 km od chwili wyświetlenia 0 w zasięgu, potem silnik zgasł. po uzupełnieniu paliwa po kilkunastu sekundach kręcenia zaskoczył.

 

 

Ja również kolego nie polecam ci takich zabaw na przyszłość... pada wszystko... od pompy paliwa, po wtryski...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie zamierzam tego powtarzać, a napisałem to po to aby pokazać ile mniej więcej da się przejechać w razie W.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zamierzam tego powtarzać, a napisałem to po to aby pokazać ile mniej więcej da się przejechać w razie W.

 

Ile mniej więcej to podejrzewam zależy od komputera i kierowcy. Bo jeden przejedzie 10km drugi 50 (chodź to już gruba przesada;p)

Komputer zapamiętuje twój styl jazdy i stąd prawdopodobnie takie różnice. Ja żałuje, że rezerwa nie włącza się zawsze przy np. ostatnich 8 litrach w baku. Wtedy życie było by prostsze ;p

ale wszystko teraz musi być "smart" i "inteligentne" więc już nic nie jest takie proste jak było kiedyś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ile jest paliwa (on) od 3/4 do 1/1 poniewaz na trasie tyle mi zjadlo na 200 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wychodzi, że jest to 17,5 litra :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można też podjechać na stację, uzupełnić zbiornik do 1/1 i przekonać się na własne oczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17.5 l a na kompie spalanie wyszlo okolo 5 L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No kompie to można zrobić sobie spalanie 1 L...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności