Skocz do zawartości
rafael85

Pojemność baku, rezerwa

Rekomendowane odpowiedzi

To jest dzial o b6, czy wam sie nie pomylilo cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To jest dzial o b6, czy wam sie nie pomylilo cos??

nic się nie pomyliło

pytanie dotyczyło B6 i dokleiłem do identycznego tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na 0 km zrobilem w trasie juz kilka razy ok 50 km i potem wlalem niecale 70 litrow, najwiecej zatankowalem prawie 73 litry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z lawetą od zaświecenia rezerwy zrobiłem jakieś 90 km i nic się nie działo. Niby w książce jest napisane z na rezerwie jest 7 l.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
70l zbiornik. mialem ostatnio sytuacje ze zatankowalem 70l a rezerwy bylo jeszcze na 10 km. a nie lalem pod korek. poprostu samo wybilo

No to stacje miała świetnie skalibrowane dystrybutory :).

Ja przy 0 km na wskazaniu po 3 dolewkach nalałem 68ltr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy jet takie coś jak w B5 zalałem go pod sam korek zakręciłem i odkręciłem i paliwo gdzieś ściekło czy też to jest w B6 ? pytam się bo dziś na wakacje jadę i potrzebuję jak najwięcej paliwa do niego wcisnąć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tego odpowietrznika, ktory trzeba przycisnac, przynajmniej poki co nikt sie tym nie pochwalil na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi pokazywało 60km i skończyło się paliwo i koniec jazdy, jechalem bardzo spokojnie ale i tak brakło. A rezerwa zapaliła się na 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm no ja zrobilem ostatnio na zasiegu 0 prawie 40km, takze wszystko zalezy od przeliczen kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mi pokazywało 60km i skończyło się paliwo i koniec jazdy, jechalem bardzo spokojnie ale i tak brakło. A rezerwa zapaliła się na 100km.

 

to znaczy że koniec jazdy nastąpił po przejechaniu (spokojnym) 40km od zapalenia się kontrolki rezerwy?, a komputer nadal pokazywal zasięg 60km ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak kolego komp pokazywał 60km a auto juz stało na poboczu!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to chyba wskazuje na uszkodzony czujnik poziomu paliwa, uszkodzony zbiornik lub źle skalibrowany komputer?

czy to sie powtórzyło jeszcze kiedyś?

pewnie nie (bo chyba więcej nie ryzkowałeś więcej takiej przygody) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn. powiem tak: średnie zużycie różni sie ok ok 1l/100 pomiędzy faktycznym a tym z kompa. co z tym można zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więcej jeździjcie na rezerwie i najlepiej jak zgaśnie i się zapowietrzy to katować rozrusznikiem do bólu :eek:

Panowie a potem będziecie pisać, że B6 ma wadliwe pompy paliwa lub pompotryski bo padają :635:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

No to i ja dołączę swoje przeżycia, a więc miałem okazje zatankować pół zbiornika benzyny gdy się zorientowałem że coś to chyba nie to... skończyło się opróżnianiem zbiornika na stacji po zlaniu wszystkiego co tylko dało sie zaciągnąć ze zbiornika auto przepchnięte z powrotem pod dystrybutor i zatankowane pod korek 67 litrów i ani grama wjęcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje doświadczenia. Pojemność zbiornika 72l w b6, 62l w b5fl. Rezerwa to ok 8l.

Edytowane przez korexus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje są następujące:

B6 - weszło maksymalnie 68 litrów i ani kropli więcej.

B5 1.8 20V (mój) na rezerwie nie radzę jeździć :P

Mi się udaje na niej zrobić około 50-60 KM max, przy 68 KM pewnego razu sobie zgasł...

No tyle, że po mieście, swoją drogą znowu miałem okazję jeździć cały tydzień tą B6 i co ja bym dał za takie spalanie i cenę ropy, aj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolega Korexus ma racje. Miałe i B5fl i mam B6 B5 miało 62l i 8 l rezerwy, w B6 jest 72l i także 8l rezerwy. Co do zasiegu na rezerwie to powinno starczyc na 100% na min 80 km u mnie nie ryzykowałem i po prawie 100 udało mi sie zalac. 120 km też jest osiagalne. Wszystko zależy od stylu jazdy i obciążenia silnika. Z piorkiem na gazie z uwzglednieniem obciążenia i terenu powino starczyc na założoną wcześniej odległośc. Kwestią jest zdrowy rozsądek!! Jeżeli osuszycie zbiornik do konca to może wam zassac jakieś drobne zanieczyszczenia ze spodu zbiornika, a wtedy zobaczycie dopiero co to znaczą kłopoty :-) ale oczywiście mam nadzieję, że wszyscy Tutaj są rozsądni hihihi :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pod korek wlewam 70 literków ON. Na rezerwie udało mi się przejechać lekko ponad 100 i na kompie pokazywało 20 jak "dałem mu pić" :P Nie ma co jeździć tak do końca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejechalem na 0 wskazaniu zasiegu 40 km ale ostatnie z sercem w przelyku i jadac 80km/h na szostce na ciezarowkami na autostradzie. Zauwazylem ze komputer oszukuje od momentu kiedy mam zasieg 60-70 km - nagle zasieg zaczyna sie szybko zmniejszac, o wiele szybciej niz przedtym. wedlug "normalnych wskazan na 0 mialoby jeszcze stale byc paliwo na ok 30 km.

Po zatankowaniu wlazlo mi 71,5 litra (pod korek) i zasieg mialem 1640 km - tych ostatnich 20 km na 80 kmh troszke w tym pomoglo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności