Skocz do zawartości
rafael85

Pojemność baku, rezerwa

Rekomendowane odpowiedzi

Ile wynosi pojemność baku w B6? I ile zostaje paliwa po zaswieceniu sie rezerwy? W 3BG bylo to 8 litrow i raz udalo mi sie przejechac nawet 170 km na rezerwie, a wskazowka byla juz odrobine pod czerwonym polem... W B6 wydaje mi sie ze jak wskazowka zleci do konca czerwonego pola to juz bedzie kaput. ALe nie chce tego sprawdzac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ile wynosi pojemność baku w B6? I ile zostaje paliwa po zaswieceniu sie rezerwy? W 3BG bylo to 8 litrow i raz udalo mi sie przejechac nawet 170 km na rezerwie, a wskazowka byla juz odrobine pod czerwonym polem... W B6 wydaje mi sie ze jak wskazowka zleci do konca czerwonego pola to juz bedzie kaput. ALe nie chce tego sprawdzac :)

Instrukcja mowi: "okolo 70L", "w przypadku 4 MOTION 68L".

Instrukcja mowi rowniez, ze rezerwa zapala sie gdy w zbiornik jest jakies 8L.

 

--

luk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ok. 70l a rezerwa zaświeca się jak do tankowania komputer wskarze ok. 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi sie zapala kontrolka wtedy kiedy komp pokazuje 70km do konca.Aczkolwiek raz zrobilem ok 10km kiedy pokazywal 0.

Ciekawe jaki jest margines tego zera?

Kiedys Clarkson w Top Gear smigal A-8ka bodajze 4.0 TDI i kiedy komp pokazywal 0 to zrobil ok 30-40km i silnik jeszcze pracowal!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez na zerze przejechałem ok. 8km ale robiło mi się powoli ciepło po plecach :) - starczy, nie starczy.

Lepiej nie sprawdzać, u mnie przy wskazaniu 0 wskazówka paliwa idealnie dotyka zera więc w baku pewnie wiele nie ma, choć zapewne producent przyjmuje jakiś zapas bezpieczeństwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Mi pokazuje się rezerwa jak na wskazaniach komputera mam jeszcze możliwość przejechania 120km. Według mnie to troche za szybko, a paląca sie kontrolka jednak troche stresuje.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie, tak jak u Zyzu, w okolicach 80-70km...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze rezerwy jest ok 8L,a czy kontrolka zapala sie wtedy kiedy zostaje nam 70 czy 120km do konca to zalezy jakie akurat mamy spalanie w tym momencie.

Przykladowo jade w trasie-zostaje mi 8L paliwa-wlacza sie rezerwa- srednie spalanie ok 7l/100km-czyli komp pokaze ok110-120km do konca.Ale jak jede w miescie,dosyc ostro-srednie spalanie ok 10L/100km to jak sie wlaczy rezerwa-komp pokaze 70-80km do konca majac 8L w zbiorniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki mały OT, za który bardzo przepraszam: co do Clarksona - ten odcinek był rewelacyjny. Wiecie może gdzie można dostać odcinki Top Gear? Mam nagrane ze 40, ale to pewnie nie wszystkie...

 

Jeszcze raz przepraszam za off-topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Taki mały OT, za który bardzo przepraszam: co do Clarksona - ten odcinek był rewelacyjny. Wiecie może gdzie można dostać odcinki Top Gear? Mam nagrane ze 40, ale to pewnie nie wszystkie...

 

Jeszcze raz przepraszam za off-topic.

 

tu masz linka do niezlych zbiorow

 

http://peb.pl/seriale/******************l

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka pojemnosc zbiornika paliwa ile litrów ma rezerwa i ile można przejechać jak komputer pokazuje 0 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Bodajże 62, ale pewien nie jestem.

2. Bodajże 6, ale też nie z całą pewnością.

3. Nie wiem czy ktoś podejmie się poważnie odpowiedzieć na pytanie co do 0 km. I wcale tutaj nie kpię ani nie żartuję. Zależy to od tak wielu czynników, że trudno odpowiedzieć: temperatura silnika, otoczenia, zużycie silnika, jakość paliwa, oleju, jak mocno będziesz wciskał gaz... Kiedyś kolega w Oplu na 0 km przejechał 30 km, rozpiętość może być naprawdę duża, lepiej przyjąć, że na 0 km przejedziesz... 0 km.

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbiornik paliwa ma 70L

jak zapali się rezerwa to 8L ale nie jestem pewien

ja na 0 przejechałem 4km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5(3BG) 1.9 tdi AVF na zero przejechałem 40 km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy piszą zbiornik ma 70ltr, realnie wchodzi ok. 68 jak już się dojeździ praktycznie do końca.

U mnie rezerwa zapala się jak do tankowania pozostanie 100 - 110 km.

Kiedyś na 0 przejechałem ok. 10km ale miałem już niezłego stracha. Po prostu stacja była dalej niż mi się wydawało. W B5 podobnie jak kolega powyżej ok. 30km z tym, ze w tamtej wersji czasem z 30km robiło się nagle 0 :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez na 0 przejechałem spokojnie około 30km :) 1.9 TDI AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70l zbiornik. mialem ostatnio sytuacje ze zatankowalem 70l a rezerwy bylo jeszcze na 10 km. a nie lalem pod korek. poprostu samo wybilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 0 przejechalem 3 km i zgasl...lipa straszna sie zrobila, bo sie zapowietrzyl jak probowalem odpalic...5l paliwa nie pomoglo, dopiero 40 min katowanie rozrosznika po zatankowaniu 40l(na stacje dotarlem na holu) spowodowalo odpalenie w miare normalnie. Nie warto sprawdzac ile przejedziecie na 0 :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze ze ja najwiecej przejechalem na 0 zrobilem 70km i jeszcze jechal :D:D:D:D:D:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj 70km to juz bym sie bal :D

ja przy ponad 30, moze około 40 ale tego nie jestem pewien to juz mialem wrazenie ze mi silnik szarpie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności