Skocz do zawartości
rafael85

Pojemność baku, rezerwa

Rekomendowane odpowiedzi

70 litrów w FWD oraz 66 lub 68 litrów w 4Motion.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy są jakieś większe zbiorniki w wersjach specjalnych np. : w samochodach dla policji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etka podaje pojęcie dodatkowego zbiornika paliwa B6 o kodzie 3c0201060g, ale to jest mały zbiornik na benzynę do wersji z CNG.

Nic mi nie wiadomo, żeby w B6 byly specjalne zbiorniki paliwa, tak jak mialo to miejsce w B3 czy B4, o czym doskonale wiedzą użytkownicy tych Passatów we wschodniej części kraju ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.08.2018 o 23:25, sianko23 napisał:

70l

Skoro bak ma 70 litrów , to po zaświeceniu się rezerwy( rezerwa  6-8 litrów) powinno  wejść nie więcej niż 62-64 litry ,a nie 69.Mi wychodzi więcej niż 70 l.

Edytowane przez komisarz67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.08.2018 o 20:32, komisarz67 napisał:

Skoro bak ma 70 litrów , to po zaświeceniu się rezerwy( rezerwa  6-8 litrów) powinno  wejść nie więcej niż 62-64 litry ,a nie 69.Mi wychodzi więcej niż 70 l.

bo nie umiesz tankować auta... jak pistolet odbija to konczysz a nie dolewasz jeszcze 2 litry. masz pojemnosc baku a nie baku plus rurka do wlewu... poza tym nie leje sie pod korek ale nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego google Ci powie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Zioolko00 napisał:

bo nie umiesz tankować auta... jak pistolet odbija to konczysz a nie dolewasz jeszcze 2 litry. masz pojemnosc baku a nie baku plus rurka do wlewu... poza tym nie leje sie pod korek ale nie chce mi sie tlumaczyc dlaczego google Ci powie...

Nawet ,jeżeli by weszło 66-68 litrów,to rezerwa ma tylko 2-4 litrów?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad zasugerował Ci, że tankuje się do "wybicia". Można ewentualnie dolać do drugiego wybicia(ok. 0,5-1 l). Nie można upychać paliwa pod korek, bo wtedy faktycznie może okazać się, że bak ma grubo więcej niż 70 l. Przykład z autopsji. Ja miałem w zwyczaju ubijać paliwo nogą pod korek. W ciągu 4 lat 3 razy zmieniałem pompę paliwa(w baku) i szczerze mówiąc nie wiązałem tego z tankowaniem. Raz nawet na lawecie zajechałem na spota(koledzy z Rybnika pamiętają). Od kiedy tankuję "do wybicia" póki co mam spokój. A jeżeli zaraz po zapaleniu się rezerwy tankujesz "do wybicia" i wchodzi Ci 69 l to są 2 możliwości. Licznik na dystrybutorze oszukuje, albo pistolet wybija zbyt późno. Miałem podobną sytuację na jednej stacji BP. 2 razy zatankowałem(wtedy Mondeo) kilka litrów więcej niż pojemność baku. Na innych stacjach nie miałem takiego przypadku. Zmieniłem stację benzynową i zbiornik wrócił do swojej pojemności.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni padluch (3bg FL) miał magiczny przycisk i można było wlać całkowicie do pełna. Zawsze tak lałem. Zawsze. Nigdy nie miałem ŻADNYCH problemów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.09.2018 o 11:23, bbbb napisał:

Konrad zasugerował Ci, że tankuje się do "wybicia". Można ewentualnie dolać do drugiego wybicia(ok. 0,5-1 l). Nie można upychać paliwa pod korek, bo wtedy faktycznie może okazać się, że bak ma grubo więcej niż 70 l. Przykład z autopsji. Ja miałem w zwyczaju ubijać paliwo nogą pod korek. W ciągu 4 lat 3 razy zmieniałem pompę paliwa(w baku) i szczerze mówiąc nie wiązałem tego z tankowaniem. Raz nawet na lawecie zajechałem na spota(koledzy z Rybnika pamiętają). Od kiedy tankuję "do wybicia" póki co mam spokój. A jeżeli zaraz po zapaleniu się rezerwy tankujesz "do wybicia" i wchodzi Ci 69 l to są 2 możliwości. Licznik na dystrybutorze oszukuje, albo pistolet wybija zbyt późno. Miałem podobną sytuację na jednej stacji BP. 2 razy zatankowałem(wtedy Mondeo) kilka litrów więcej niż pojemność baku. Na innych stacjach nie miałem takiego przypadku. Zmieniłem stację benzynową i zbiornik wrócił do swojej pojemności.

Zgadzam się z Tobą .

Samochód mam 2 miesiące .

Lałem paliwo pod korek tylko dlatego, że jechałem do Holandii.Poza tym tak nie robię .Byłem w trasie.  We Frankfurcie na stacji Esso weszło mi 68 l, a na Shellu w Amsterdamie 66 litrów.69 l weszło mi na stacji CIRCLE w Warszawie. 

PS .Auto w porównaniu do AWX to kosmos.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie wlalem więcej jak 60 litrów jak tylko się pali rezerwa to tankuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.09.2018 o 22:02, Zioolko00 napisał:

Ja nigdy nie wlalem więcej jak 60 litrów jak tylko się pali rezerwa to tankuje :)

Ja też tankuję jak tylko rezerwa się zapali, a widzisz ile litrów mi wchodzi. Tankowałem na 3 różnych stacjach.

PS . Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i potwierdził,że bak ma więcej niż 70 l. .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, komisarz67 napisał:

Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i potwierdził,że bak ma więcej niż 70 l. .

Fabrycznie zbiornik paliwa ma 70 litrów. W wersji 4Motion jest odrobinę mniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, komisarz67 napisał:

Ja też tankuję jak tylko rezerwa się zapali, a widzisz ile litrów mi wchodzi. Tankowałem na 3 różnych stacjach.

PS . Dzwoniłem do poprzedniego właściciela i potwierdził,że bak ma więcej niż 70 l. .

chyba jak sobie go wymienił :D 70 ma każdy aby 4motion ma chyba 68L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności