Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3C

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie skrzynie DSG do B6 2010 4Motion będą mieć "długie" biegi (jak w BlueMotion)? Denerwuje mnie aktualne 1850-1900obr/min przy 100km/h na 6.biegu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 7.02.2018 o 13:50, lysy78_03 napisał:

Szukam info na temat skrzyni NFV.

W/g danych producenta 

NFV - ręczna skrzynia  6-biegowa MQ350-6F 02Q stosowana w wersji 4Motion Passata B7

Cechy techniczne:

● modernizacja rozwiązań ze skrzyni biegów 02M
● zmiany w wałku wybieraka, widełki zmiany biegów ze zderzakami krańcowymi w obudowie, zmienione łożyskowanie
● brak czujnika prędkościomierza
● zdolność przenoszenia momentu obrotowego do 350Nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, JurekW napisał:

● zdolność przenoszenia momentu obrotowego do 350Nm.

tylko 350 Nm??? przecież w oryginale silnik ma trochę ponad 300 Nm. Trochę to dziwne, ale w końcu znaleźli sposób aby ograniczyć podnoszenie mocy silników. Możesz zmienić program, turbo, wtryski ale mało kto zmieni skrzynię biegów. Jaka jest pasująca manualna skrzynia w miejsce NFV, oczywiście z większym momentem obrotowym? Obecnie mam 390 Nm.

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To założenie projektowe. Wiadomo są tam może jakieś małe rezerwy ale bez szaleństw. W VW chyba w każdej skrzyni oznaczenie rodziny jest właśnie momentem granicznym/projektowym.

Pierwsza litera - rodzaj skrzyni: A- automatyczna, M- manualna, D- dwu-sprzęgłowa,
Druga litera - ułożenie układu napędowego: Q- poprzeczny, L-wzdłużny,
Oznaczenie cyfrowe - projektowy moment obrotowy.

I tak np.:
MQ200 - Manualna do 200 Nm (np.: 0AJ),
MQ250 - Manualna do 250 Nm (np.: 02S),
MQ350 - Manualna do 350 Nm (np.: 02M, 02Q),

W DSG jest trochę inaczej:
DQ200 - DSG poprzeczna do 250 Nm (DSG7-sucha),
DQ250 - DSG poprzeczna do 350 Nm (DSG6-mokra),
DQ500 - DSG poprzeczna do 600 NM (DSG7-mokra)
DL382 - DSG wzdłużna do 400 NM (7G),
DL501 - DSG wzdłużna do 600 NM (7G),

Najmocniejszy poprzeczny manual to MQ500 z T5-ki 2.5 TDI (do 500 Nm), był też w Sharanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PQV- jakieś info? 

Wygląda na DQ250 DSG 6 biegowa.

Edytowane przez lysy78_03

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ile jest wymiana oleju w skrzyni manual KVT? Awaryjne te skrzynie czy nie i lepiej np. profilaktycznie co 100 tys. km wymieniać w niej olej?

Edytowane przez rosol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2018 o 10:56, radekrp90 napisał:

To założenie projektowe. Wiadomo są tam może jakieś małe rezerwy ale bez szaleństw. W VW chyba w każdej skrzyni oznaczenie rodziny jest właśnie momentem granicznym/projektowym.

Pierwsza litera - rodzaj skrzyni: A- automatyczna, M- manualna, D- dwu-sprzęgłowa,
Druga litera - ułożenie układu napędowego: Q- poprzeczny, L-wzdłużny,
Oznaczenie cyfrowe - projektowy moment obrotowy.

I tak np.:
MQ250 - Manualna do 250 Nm (np.: 02S),

Znalazłem Octavię 1.8TSI CDAA ze skrzynią manual 6 biegów (MQ250).

Moc podniesiona do 310KM/370Nm i była wykorzystywana do ścigania na 1/4mili oraz normalnej jazdy. Oczywiście sprzęgło po jakimś czasie do wymiany ale ze skrzynią zero problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wspomniałem - to tylko założenie projektowe ;) MQ200 (0AJ) też dają radę pod 250-280 Nm ale to jeszcze nic nie oznacza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jest różnica między skrzyniami pqv a pqw obydwie to dq250? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Passata B6 2010 rok sedan silnik CBAB 140 KM i skrzynia KXX (M6F) powie ktoś więcej na tamat tej skrzyni ? i czym się różnią 140 CR z innym kodem. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jaki jest odpowiednik skrzyni o oznaczeniu "J J U "? I czy w ogóle coś podejdzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witama

Jaka skrzynia mogę zastopic skrzynię o kodzie NMC?

 

Edytowane przez Danny87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam skrzynie mlz w 2.0 tsi. Praktycznie nie ma tych skrzyń, jaką inną skrzynią mogę ją zastąpić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,  mam w B6 silnik BMP 103 kw, fabryczna skrzynia to HDV ale się rozleciała , mechanik założył mi JLT niby wszystko ok ale po wjeździe na autostradę okazało się że ta skrzynia ma inne przełożenia np. na oryginalnej skrzyni na 6 biegu przy 140 km/h miałem 2500 obr. teraz mam 2800 obr. Szukałem w necie ale nigdzie nie znalazłem czy ta skrzynia pasuje do mojego silnika . Czy ktoś ma lub może wrzucić tabelę z przełożeniem skrzyń lub jaką skrzynię dopasować by przełożenia były takie same lub mniejsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chrisss  HDV lub JLU,KDN,KNS

Edytowane przez rosol
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedź, a możesz mi powiedzieć drogi kolego z jakiego auta pochodzi skrzynia JLT którą mam obecnie założoną  ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Chrisss  Seat Toledo 2006-2009 i VW Golf Plus 2006-2009
Możliwe, że jeszcze by szło w jakimś znaleźć... ale w Passacie jej nie było

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, sprawa się wyjaśniła dlaczego moje auto wolniej jedzie na poszczególnych biegach. Zapytam jeszcze która z w/w skrzyń biegów przez Ciebie może mieć najmniejsze przełożenia (najszybsza)

W dniu 6.10.2022 o 11:50, rosol napisał:

@Chrisss  HDV lub JLU,KDN,KNS

bo poruszam się głównie po autostradzie  i zależy mi na prędkości lub czy można zastosować skrzynię od 170 konnej  jednostki ? Jeżeli tak to o jakim oznaczeniu ? Pozdrawiam. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. 

Jaka skrzynia mogę zastąpic skrzynię o kodzie KCU .  Pacjent to VW passat b6 2.0 TDI 140km . Kod silnika BKP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Poszukuję informacji na temat najdłuższej skrzyni 6 biegowej do Passata 3C0 2.0 tdi PD 140KM?
Czy ktoś może ma zamontowaną skrzynie NFP od 2.0 tdi CR 143KM Euro6 w silniku na PD?

Kiedyś czytałem na temat modyfikacji skrzyni 6 biegowej (zmiana przełożeń 5 i 6 biegu) , teraz nigdzie nie mogę znaleźć takich informacji. 

Edytowane przez bartek89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności