Skocz do zawartości
JurekW

Uszkodzone panewki wału co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tabelkę z oznaczeniem silników ale ciągle mnie wiem jakie rozwiązania konstrukcyjne posiada ta jednostka-tzn czy posiada jakieś rażące błędy konstrukcyjne. Po prostu kupując tego paska(anglik) nie chcę wyrzucić sporej kasy w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brakuje:

 

1.8TSI BZB (160KM)

1.8TSI CDAA (160KM)

 

a propos może ktoś wyjaśni mi na czym polega różnica i dlaczego w Skodzie montują tylko CDAA ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
brakuje:

 

1.8TSI BZB (160KM)

1.8TSI CDAA (160KM)

Przejrzyj dobrze plik bo są obydwa silniki wymienione przez Ciebie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, jestem nowy na forum i jeszcze nie zdążyłem przeczytac wszystkich tematów, które może poruszały juz ten problem, a mianowicie jestem szczesliwym posiadaczem passata B6 2.0 TDI 3CBKP z 03/2008r. Auto kupiłem i polskiego dealera jako nowe i jestem jego pierwszym włascicielem. Przejechałem do chwili obecnej 41000 km i nic sie nie popsuło tylko dwa razy zapaliła sie pomarańczowa lampka sygnalizująca cisnienie oleju ( sprawdziałem olej i było go za mało wiec dolałem i problem zniknał). Kupując auto kompletnie nie wiedziałem, że silniki 2.0 TDI BKP są usterkowe. Prosze o pomoc i informacje ewentualnie odesłanie do tematu jezeli był wczesniej poruszany. Pytanie moje zas brzmi: Czy silniki 2.0 TDI BKP montowane do aut z 2008r zostały poprawione (opinie o poprawie jakości silników i usunieciu usterek po 2007r) czy tez nadal sa to pozycje usterkowe? Z góry dziekuje za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie moje zas brzmi: Czy silniki 2.0 TDI BKP montowane do aut z 2008r zostały poprawione (opinie o poprawie jakości silników i usunieciu usterek po 2007r) czy tez nadal sa to pozycje usterkowe? Z góry dziekuje za pomoc.

witam Was podepne sie pod pytanie kolegi wlasnie szukam dla siebie "Paska" z dwulitrowym silnikiem diesla i slyszalem o krazacej wiadomosci ze silniki po polowie roku 2007 zostaly poprawione z wad poprzednikow. czy jest to mit czy prawda????

dziekuje za odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pilna sprawa, szukam opisu ustawienia wałków oraz rozrządu silnika BKD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, co prawda to nie w touranie tylko w A3 ten silnik siedzi ale myślę że to to samo.

Edytowane przez blur

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla pełnej poprawności, w załączeniu rozrząd dla A3 z BKD. Na stronie trzeciej jest na sprawa ustawienia wałków.

rozrz?d_BKD_A3.pdf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo, ale BDG w passacie to na pewno nie masz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba BDH lub BDN? Napisz co jeszcze Ci trzeba, się poszuka. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem, mam w pasku silnik BDG :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które silniki 1.9 TDI są bez DPF, nie mogę takiej informacji znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Które silniki 1.9 TDI są bez DPF, nie mogę takiej informacji znaleźć.

1.9TDI BLS ma filtr DPF :) reszta nie.

Pozdrawiam. Michał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość cosby

Czy ktoś może się orientuje co to za silnik oznaczony jako BWU? Dodam że auto sprzedający oferuje jako diesla a BW jak widzę oznacza najczęściej benzyniaka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś może się orientuje co to za silnik oznaczony jako BWU? Dodam że auto sprzedający oferuje jako diesla a BW jak widzę oznacza najczęściej benzyniaka.

 

a może to BWV a nie BWU?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam pytanko, odnosnie silnikow. Mojemu znajomemy padl naped pompy oleju w BKP z 2006 roku co spowodowalo przeskoczenie rozrzadu i z silnika zostal tak zwany zwir :D. Nigdzie nie moge znalezc BKP teraz pytanie, czy mozna tam wrzucic jakis inny silnik ( o innym oznaczeniu ). Jesli tak to jaki ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest zgadza sie wszysko tylko jak podzwonisz po ludziach to wszysto wysprzedane. Obdzwonilismy cale allegro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności