Skocz do zawartości
JurekW

Uszkodzone panewki wału co dalej

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest różnica między silnikami 1.9 tdi, kod literowy silnika BKC, BLS, BXE ? Tylko taka że w BLS jest DPF a w pozostałych dwóch go nie ma ? I czy jest różnica w wtrysku paliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze jedno pytanie. Jaka jest różnica między silnikami 1.9 tdi, kod literowy silnika BKC, BLS, BXE ? Tylko taka że w BLS jest DPF a w pozostałych dwóch go nie ma ? I czy jest różnica w wtrysku paliwa ?

 

podłączę się pod pytanie kolegi oraz dodam swoje, czy wałki w głowicach z tymi oznaczeniami też się różnią i czym?

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BKC = BXE => bez DPF

BLS => z DPF

Silniki z DPF i bez DPF mają różne wałki rozrządu.

A czym mogą się różnić wałki rozrządu? Krzywkami zaworów i krzywkami sterującym pompowtryskami - kształtem i obróceniem względem koła rozrządu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
BKC = BXE => bez DPF

BLS => z DPF

Silniki z DPF i bez DPF mają różne wałki rozrządu.

A czym mogą się różnić wałki rozrządu? Krzywkami zaworów i krzywkami sterującym pompowtryskami - kształtem i obróceniem względem koła rozrządu.

 

Dzięki.

To znaczy, że jeżeli mam BLS nie mogę stosować głowicy od BXE? Czym to grozi? Zapchaniem DPF-a?

M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o silniku BMR ? Proszę o jakieś opinie wrarzenia bo mam na oku paska z tym silnikiem i się zastanawiam czy warto go kupować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jak trafisz , mój pasek ma przejechane 271tys km, oleju nie bierze i mało pali , bo po mieście około 7 l/100km a w trasie 6l/100km . Większych usterek nie miałem, dwa pompowtryski padły i tyle z awari do tego silnika. W połączeniu z DSG pięknie się zbiera.

Trzeba też zająć się napedem pompy olejowej silnika tzw: zabierakiem. Poza tym uważam że to udany silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co możesz napisać o głowicy nie miałeś z nią problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głowica OK , nigdy nie miałem z nią problemów.

Edytowane przez sylwek1972

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat skąd mam wiedzieć i gdzie to wyczytać jakie mam oznaczenie silnika, bo z tabeli mi wynika że wszystkie mi pasują do mojego, a na pewno tak nie jest. Moje auto to passat b6 1,9 TDI 77Kw 2006r. i pierwsza jego rejestracja miała miejsce 17.10.2006r.

Bardzo prosze o pomoc, bo jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie mam dylemat skąd mam wiedzieć i gdzie to wyczytać jakie mam oznaczenie silnika, bo z tabeli mi wynika że wszystkie mi pasują do mojego, a na pewno tak nie jest. Moje auto to passat b6 1,9 TDI 77Kw 2006r. i pierwsza jego rejestracja miała miejsce 17.10.2006r.

Bardzo prosze o pomoc, bo jest to dla mnie bardzo ważne.

 

Problem rozwiązany. Zapomniałem o naklejce w bagażniku, że tam tak rzecz jest napisana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem tu nowy i świeżym posiadaczem passata b6 1.9 tdi 105km 77kw ale nie mam pojęcia jakie oznakowanie mam silnika gdzie to mogę znaleść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwórz drzwi kierowcy. Znajdziesz czarną naklejkę na dole słupka. Szukaj BKC, BXE, albo BLS.

Możesz też szukać we wnęce koła zapasowego w bagażniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok znalazłem mam passata b6 2006 1.9di 105km 77kw (bck) a jaka jest różnica i co to jest (bck)dsg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy w B6 stosowane są silniki 2.0 Common Rail ?? i jak to poznać ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CR poznasz po oznaczeniu silnika, zaczyna się od c, i ma 4 litery, np cbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od kiedy w B6 stosowane są silniki 2.0 Common Rail ?? i jak to poznać ??
Od 2008r na pewno. I mają oznaczenie takie jak kolega wyzej napisal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego GURAL w tabelce w poście #20 wg. mnie jest błąd dot. mocy i momentu obrotowego. Dokładnie silnik CBAB i CBAA mają podany moment obrotowy max dopiero przy 4200obr/min a moc 103KW w zakresie 1750-2500 co wg. mnie jest błędem i powinno być odwrotnie. Nawet w katalogach VW które można dostać w salonie jest podawane na odwrót tj: moc max 103KW. 4200obr/min a max moment obrotowy (CBAB 140KM) 320Nm/1750obr/min.

 

Możesz sprawdzić to co zauważyłem i wyżej napisałem ? Czy jest to prawdą czy się mylę ?

 

Pozdrawiam Michał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Koledzy potrzebuje informacji odnośnie silnika 2.0 TDI BMM i czym się różni od BMP.Chodzi o to czy moge go bez problemu wsadzić do passata b6 2005 i wszystko będzie pasować,czy będe musiał jeszcze co zmieniać i kombinować ze sterownikiem..

Chyba że ktoś ma wiedzę jaki można włożyć bez przeróbki zamiast BMP.dziękuje i pozdrawiam.Madein77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Czy moze ktos sie wypowiedziec jakie najczestsze usterki były przy silnikach BMP w Passatach B6 z filtrem DPF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie odnotowałem żadnych. Wtryski ok. Tylko trzeba o niego zadbać i wszystko bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności