Skocz do zawartości
MajoG

Brak światła mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako, że dopadła mnie przypadłość braku lewego światła mijania postanowiłem zgłębić istotę tej usterki ;). Domowymi sposobami, krok po kroku, po sznurku do kłębka, itd. doszedłem do wniosku, że ów kłębek jest gdzieś za wtyczką przedstawioną na obrazku:

 

thum_84348d65cc374f96.jpg

 

Prąd na wtyczce jest - sprawdzone miernikiem. Na wtyczce, którą nasadza się na żarówkę już nie

 

Pytanie moje jest takie, czy ktoś spotkał się może już z takim problemem?

W którym miejscu mogło dojść do przerwania obwodu?

Czy "cokół" tego gniazda da się rozmontować bez wyjmowania reflektora?

 

Za wszelkie porady z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właściwie sam już sobie odpowiedziałeś : masz uszkodzone gniazdo w reflektorze lub przerwę miedzy gniazdem a żarówką.

Gniazda z reguły są wyjmowalne ale siedzą mocno w obudowie reflektora i bez wyjęcia lampy z auta IMO tego nie da się zrobić.

 

Podejrzyj jak jest u Ciebie i wszystko będziesz wiedział;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak nie masz świateł mijania to nie działają ci również kierunkowskazy i

nawiew wewnątrz auta :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak nie masz świateł mijania to nie działają ci również kierunkowskazy i

nawiew wewnątrz auta :?:

 

Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jeśli tak jest, to kostka stacyjki jest padnieta. W takim przypadku wystarczy lekko cofnąc w stacyjce kluczyk - zaraz po uruchomieniu silnika. No a jesli tak nie jest, to na razie więcej pomysłow nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, a ja myslałem, że żartujesz z tym pytaniem:-).

 

Przecież MajoG napisał w 1 poście, że nie ma jednego światła mijania i że ma napięcie na wtyczce lampy, więc po co rozwijać temat w strone zupełnie inną ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SORRY – nie doczytałem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co moze byc przyczyna ze lewy reflektor i halogen nie swiecą, tylko postojowka pali...z prawej str wszystko oki...halogen przestal palic jak przepalil sie zarnik w reflektorze- po wymianie zarnikow prawa strona oki natomiast z lewej tylko postoj...bezpieczniki wszystkie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przecież MajoG napisał w 1 poście, że nie ma jednego światła mijania i że ma napięcie na wtyczce lampy, więc po co rozwijać temat w strone zupełnie inną ???

 

Dokładnie :).

 

Jak pogoda dopisze to wyjmę lampę. Na razie psa bym z domu nie wygonił a garażu niestety nie mam.

 

A tak w ogóle to rozbierał może ktoś ten "cokół"? Jak to wygląda od wewnątrz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogóle to rozbierał może ktoś ten "cokół"? Jak to wygląda od wewnątrz?

 

Cokół to gniazdo lampy ? Jesli tak, to z zewnątrz widzisz styki, a od wewnątrz podłączone do nich przewody które ida do poszczególnych żarówek. W sumie nic skomplikowanego :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

ja rówież mam ten sam problem tyle że po prawej stronie nie działa mi światło mijania, a gdy zapalam światła drogowe wszytsko jest ok, kierunki też świecą, czytam dość długo już to forum i jedynie tutaj dowiedziałem sie że to może być usterka tylko nie wiem jak do końca to zrobić w momencie gdy wyciagne gniazdo czy wymienić je na nowe?niestety ale jestem zielony troche w tych spr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to witam w klubie, hehehe mam to samo :) Lewa lampa i postojowka nie dziala, przy długich wsio smiga... czekam na kogos kto ma pomysl jak to naprawic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę też o pomoc! Zauważylem wczoraj usterkę z fantazją. Mianowicie po prawej stronie światło swieci normalnie tzn pozycyjne mijania i dlugie ale zabawa jest po prawej stronie. Kiedy włączone są tylko pozycyjne swieci pozycyjna i mijania, tyle ze ta mijania swieci z mocą identyczną do żarówki pozycyjnej, taka siostra bliźniaczka :) Kiedy włączam długie gaśnie swiatło mijania i nie zapala się długie. Podejrzewam przebicie ale może ktoś ma już przetestowany patent, ewentualnie gdzie szukać tego przebicia. Dzięki z góry za pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Proszę też o pomoc! Zauważylem wczoraj usterkę z fantazją. Mianowicie po prawej stronie światło swieci normalnie tzn pozycyjne mijania i dlugie ale zabawa jest po prawej stronie. Kiedy włączone są tylko pozycyjne swieci pozycyjna i mijania, tyle ze ta mijania swieci z mocą identyczną do żarówki pozycyjnej, taka siostra bliźniaczka :) Kiedy włączam długie gaśnie swiatło mijania i nie zapala się długie. Podejrzewam przebicie ale może ktoś ma już przetestowany patent, ewentualnie gdzie szukać tego przebicia. Dzięki z góry za pomoc !

 

Po pierwsze to cos pokręciłeś ze stronami (dwukrotniepiszesz o prawej stronie, raz że wszystko gra a drugi, ze usterka z fantazja:mlask) Ale to nie takie wazne. W każdym razie tam gdzie masz usterke to rozpocznij od sprawdzenia masy ! Prawdopodobnie brak masy w postojówce ale dla porządku sprawdź wszystkie bo jednoznacznie przez internet stwierdzić się nie da!:dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

faktycznie pomerdałem strony ale chodzi o lewą stronę, co do postojówki to nie bardzo wiem po co? Obie działają bez względu na swiatła (mijania/drogowe) problem jest z lewą mijania, swieci jak postojówka przy włączonych mijania a gaśnie zupełnie przy długich i do tego długie też sie nie świeci. Wiec teoretycznie masa na lewej mijania jest bo przecież żarzy sie trochę :dolamam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szmeru, no właśnie takie są objawy jak coś nie ma masy to probuje prad sobie droge znaleźć przez inne żarówki które się żarzą. Nie widziałeś nigdy malucha któremu po wlączeniu kierunkowskazu z tylu pulsuje STOP albo mijania ??? (To jako przykład, zdarzyć się może wszędzie).

 

Szybciej Ci wyjdzie posprawdzać te masy niż rozwazac teoretycznie co i dlaczego. Zawsze jak nie dziala jedno swiatło a reszta jest OK to albo zrówka albo bezpiecznik albo pilączenie. A jak sie robi choinka ze świateł, czyli zapalają sie te które nie powinny to może byc jakieś przejście między lampami a najcześciej gdzieś nie ma masy albo jest ale kiepska (zaśniedziala albo co).

Sprawdź masy i napisz co było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdze zaraz jak wroce do domciu, ale w zasniedzienie nie wierze, bo klosz i zarowki mają moze 4 miesiące.

Widzisz rozważam teoretycznie bo nie wiem gdzie zaczać szukać. Wydawało mi sie ze cały klosz ma jedną masę, złapaną jakąś śrubą do "ramy". Nie jestem najlepszy w te klocki wiec staram sie zrozumieć problem :) Dlatego głupi jestem skoro świeci postojówka a reszta nie tzn ze masa jakas tam jest, chyba ze swiat nie jest idealny i postojówka nie ma masy tylko osobny kabel do... (cholera wie, aku? :taksobie )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do lampu dochodzi jeden kabel masowy ale potem masa jest rozprowadzona do wszystkich żarówek. To zaśniedzenie to napisałem dla przykłady, rownie dobrze może to być luźna wsuwka albo źle zaciśnięta koncówka. Daje to duzy opór przy przejściu. Lampy masz nowe oryginalne czy zamienniki ?

 

Oczywiście nie mogę Ci dać gwarancji przez internet że to na 100 % to. Ale jak opisałeś objawy to sa one typowe dla braku masy, wiele razy mi się to potwierdziło i od tego ja bym zaczął sprawdzanie ;)

Zawsze możesz sprawdzić co Ci się pojawia na pinach wtyczki. Jesli tam będa się pojawiać napięcia w odpowiedniej kolejności i w odpowiednich zestawach (przy róznych pozycjach włączników-głownego i pod kierownicą) to znaczy że masz coś w samej lampie pokićkane.

A na początek sprawdź w lampi czy wszystkie przewody sa na miejscu, czy wszystkie wsuwki sa pewnie zamocowane.

Możesz tez powymieniać żarówki (na probę, biorąc np z drugiej lampy jeśli nie masz zapasowych) jest mało prawdopodobne, że coś w żarówce ale tez może być. Sprawdź czy żarówki siedzą dobrze w gniazdach, obejrzyj te gniazda, może któraś gdzieś nie kontaktuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problemem byl faktycznie zasniedziały styk ale nie w lampie ale na złączce. Przeczyszczenie preparatem na patyczku do uszu pomoglo. Tak wiec dzieki za sugestię, bo rzeczywiscie szuakłbym w wiazce kabli od lampy do bezpiecznikow. Dzięki :dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki od żarówek sa w skrzynce bezpieczników i każde światło mijania ma swój odrebny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności