Skocz do zawartości
MajoG

Brak światła mijania

Rekomendowane odpowiedzi

Jedyną sensowną radą jest chyba lecieć "po kablach" i sprawdzać po kolei na złączkach. Warto byłoby zajrzeć do włącznika swiateł (chociaż tu nie jestem na 100 % pewnym czy też są rozdzielone strony, ale wydaje się logiczne, że tak).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo przepalenie bezpiecznika nie daje blędu. Ale moga byc błędy, które spowodowały m.in spalenie bezpiecznika. Jesli po wymianie bezpiecznika nie ulega on przepaleniu to wszystko powinno działać mimo tego, ze w pamięci jest błąd. A ogólnie to warto oczywiście co jakiś czas wykasować błędy. Chocby po to aby później zobaczyć czy coś nowego sie pojawia :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Warto byłoby zajrzeć do włącznika swiateł (chociaż tu nie jestem na 100 % pewnym czy też są rozdzielone strony, ale wydaje się logiczne, że tak).

 

U mojego taty w B5 FL też był ten problem. Raz nie świeciła lewa strona, potem prawa, a to przód, a to tył. Okazało się, że zabrudzone były styki w włączniku świateł (strony są rozdzielone tak jak przewidujesz). Także jeżeli bezpieczniki będą ok sprawdź i to ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Mam problem z prawym światłem mijania. tzn nie świeci. Halogen H1 55W.

Sa postojowe i drogowe z tym że Halogen się spalił.

Problem jest o tyle dziwny ze napięcie jest okolo 11,46 V ale jak sie wetknie przewód dodatni do owej żarówki napięcie spada do 0.

Czy wiecie co może być przyczyna?

Wkładałem 2 nowe H1 i napewno nie jest to wina halogenu..

Auto Passat B5 1,6 benzyna, światła soczewkowe.

 

Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość krystian__136

Witam !

Mam problem ze światłami, otóż nie działają światła mijania i drogowe.. Wszystkie bezpieczniki są całe, żarówki również, działają postojówki, kierunkowskazy, przy mrugnięciu światła długie działają. Co może być przyczyną tej usterki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam !

Mam problem ze światłami, otóż nie działają światła mijania i drogowe.. Wszystkie bezpieczniki są całe, żarówki również, działają postojówki, kierunkowskazy, przy mrugnięciu światła długie działają. Co może być przyczyną tej usterki ?

 

kolega miał podobny przypadek był postój nie było mijania i kierunkowskazów przyczyna uszkodzona kostka stacyjki kluczyk się nie cofał do swojej pozycji tylko przekręcony był na maxa do przodu i był brak świateł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy swój problem opisałem w "warsztacie" montaż ledów(tak w skrócie) ale widocznie nikt tam nie zagląda więc pozwolę sobie napisać tutaj, otóż po podłączeniu ledów zginął mi lewy ksenon i prawy przeciwmgielny-wtyczki sprawdziłem i przy lampie i przy włączniku świateł, bezpieczniki dobre- co mogło się stać po odłączeniu wtyczki od lampy? Nie mam pojęcia poza tym wszystkie inne światła są. Powiedzcie który pin obsługuje światła mijania sprawdzę czy dochodzi napięcie i jak najszybciej można sprawdzić czy nie spalił się żarnik ale bez zdejmowania lamp? Sam znalazłem przyczynę wybuchł mi żarnik w lampie i w przeciwmgielnym po wymianie wszystko w porządku.

Edytowane przez Maniek77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie swieci w moim paskuprawe swiatlo mijania oraz drogowe prawe. Sprawdzalem przetwornice, jest ok. Czy to moze byc wina bezpiecznikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, nie swieci w moim paskuprawe swiatlo mijania oraz drogowe prawe. Sprawdzalem przetwornice, jest ok. Czy to moze byc wina bezpiecznikow?

 

Jak najbardziej, od tego zacząłbym w ogóle poszukiwania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jednak była przetwornica.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , mam taki problemik w moim passacie b6 a mianowice swiatla drogowe jak by stracily na mocy.... ogolnie swieca ale nawet jak podjade komus pod zderzak z ledwoscia widze odbicie swiatel....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam , mam taki problemik w moim passacie b6 a mianowice swiatla drogowe jak by stracily na mocy.... ogolnie swieca ale nawet jak podjade komus pod zderzak z ledwoscia widze odbicie swiatel....

 

Piotr, czy na pewno chodzi Ci o światła drogowe a nie mijania ? Bo to nieładnie podjeżdżać komuś do zderzaka na drogowych

:)

 

Pytanie drugie: lampy zwykłe czy ksenon ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz racje chodzi oczywiscie o swiatla mijania , i sa to zwykle lampy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr, wg moich doświadczeń prawdopodobieństwo przyczyn jest wg kolejności:

 

1. Wypalony odbłyśnik za soczewką + zabrudzona soczewka + zabrudzona szyba od wewnątrz

2. Zewnętrzna powierzchnia szyby zmatowiała (to byś widział)

3. Za niskie napięcie na żarówkach (łatwo zmierzyć, powody mogą być różne)

4. Kiepskie żarówki (można spróbować użyć +130%, Blue Vision itp) lub bardzo stare (wypalone)

 

U Ciebie kolejność może być inna (bo nie wiem np. jakich żarówek używasz), zacznij sprawdzać od najprostszych rzeczy i najtańszych :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze masy nie ma i sie choinka robi

w koncu nie dlugo swieta sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, czy na desce rozdzielczej PASKA pojawia się jakaś ikonka sygnalizująca włączone światła mijania kiedy się je uruchomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy na desce licznika jest taka lampka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. Ale w Crafterze widziałem że tak jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zegarach nie ma ikony,  jest na włączniku świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności