Skocz do zawartości
Gość Daniel1979

Pogrzewane fotele problem vw passat b5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daniel1979

Witam serdecznie, smile.gif mam maly problem jesli chodzi o podgrzewanie siedzen w passacie, niegrzeja parwa i lewa strona, sprawdzilem bezpiecznik, oraz w miare instalacje, z tego co wywnioskowalem to prad dochodzi do potencjometrow ale nie wychodzi z nich, tak przynajmnije mi sie wydaje, jesli by ktos mial opis kabelkow jesli chodzi o kostke ktora wchodzi do potencjometrow w panelu kolo radia bylbym wdzieczny, oraz kostki pod siedzeniem sa chyba 3 jesli sie nie myle zielona duza..zulta z 3 kabelkami i chybe jeszcze jedna ...jak by ktos mial jakies inne rozwiazania na sprawdzenie tego, bylbym wdzieczny z gory za jakakolwiek pomoc dziekuje i...pozdrawiam .....gg 3417110 smile.gif

Passat 1.9 tdi b5 115 km rocznik 1998 ajm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel1979

 

Poniżej schemat elektryczny podgrzewanych foteli:

 

S5 i S244 (44)- bezpieczniki

E 94 (fot. kier) E95 (fot. pas) - regulator temp.foteli

J 131 (f. kier) J132 ( f. pas) - sterownik zintegrowany z regulatorem

Z6 ( grzałka siedzenia f. kier) Z7 (grzałka oparcia f. kier)

Z 8 (grzałka siedzenia f. pas) Z 9 ( grzałka oparcia f. pas)

G 59 - element termiczny regulatora fot. kier.

G 60 - element termiczny regulatora fot. pas.

 

b5podgrzewanefotele2ea7.th.pngthpix.gifb5podgrzewanefotele3og1.th.pngthpix.gif

 

Powodzenia.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel1979

Dzieki wielkie sprubuje cos pokombinowac...pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel1979

Witam....informuje ze znalazlem feler...uszkodzone byly dwa potencjometry do regulacji podgrzeania foteli..mam pytanie poniewaz rozebralem te potencjometry i zrobilem mostek w srodku potencjometra wiec nie moge teraz regulowac skali temp lecz tylko wlaczac i wylaczac grzanie foteli..czy poprzez podanie napiecia bezposrednio na kabel po dluzszym dzialaniu nie spale instalacji lub mat grzewczych czy nie ominolem jakiegos czujnika temperatury i czy mata pod bezposrednim napieciem nie spali sie??....z gory dziekuje...Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel1979 ;

 

Będziesz musiał sobie kupić nowe włączniki , element G59 i G60 steruje regulacją temperatury , a Ty jak zmostkowałeś włącznik-potencjometr to w/w elementy nie wyłączą układu po osiągnięciu zadanej temperatury. Spalisz maty .

 

EDIT

 

3B0 963 564 01c - włącznik ogrzewania siedzenia pr. str. , czerń satynowa podśw. zielone.

3B0 963 563 01c - wł. ogrz. siedzenia lewa str. czerń satynowa, podśw. zielone.

3B0 963 564 C 01c - wł ogrz. s. pr. str. czerń satynowa, podśw. czerwone.

3B0 963 563 C 01c - wł. ogrz. s. lewa str. czerń satynowa, podśw. czerwone.

;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel powiedz mi jak rozebrałeś te przełączniki, ja walczyłem z tym i mi się nie udało a chciałem wymienić w nich podświetlenie. Jak udało ci się je rozebrać:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel1979

Dzieki Jurek..za infoo..Pozdrawiam....;)

a jesli chodzi o rozebranie potencjometru ..to najpierw sciagasz czolowa czesc potencjometru czyli tam gdzie chodzi te koleczko troszke sily i sama schodzi (poprostu odciagnij w przeciwna strone) ..potem masz dostep do bocznych ..w rogach powinny byc po 2 male haczyki poprostu je wcisnij do srodka i spokojnie mozesz rozdzielic dwie warstwy ..pamietaj zeby na poczatku zdiac czesc czolowa bo jesli jej nie sciagniesz to nie zdejmniesz bokow..Pozdrawiam ..;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Daniel1979

Jurek a co wogule moglo nawalic w tych potencjometrach...wiesz moze cos na temat naprawy ich czy wogule sie oplaca...Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daniel może w 3BG są inne bo u mnie po zdjęciu przodu nie da się rozdzielić boczków bo po prostu ta obudowa jest jednym kawałkiem plastiku, a szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odswierze temat

dzis sprawdzałem mate grzewcza fotela kierowcy i multimetr pokazywał najpier 6,385 i odrazu same 0,000 przy ustawieniu na 20k ohm

Co mogło sie stac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez maty nie grzały.Mechanik elektryk poprawnie zdaignozował usterke: walniete oba tranzystory na płytkach sterujacych.Wyciagnałęm je - gosc przylutował nowe tranzystory i grzeje w dupe:) koszt 8 zł 1 tranzystor + robota 20zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie buntuje się fotel kierowcy, raz grzeje a raz nie. Jak tylko zrobi się ciepło to będę patrzał co mu nie pasi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie czy mozna jakos naprawic potencjometr od podgrzewanych foteli czy musi byc nowy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jednak grzeje tylko oparcie fotela lewego a reszta zimna, nie mam bardzo czasu sie za to wziac, istnieje opcja taka abym wymontował fotel lewy i na czas naprawy jezdził bez niego ????

mam poduszki to pewnie wywali bład ale nic po za tym sie nie stanie ???

co do potencjometru to ktos pisał ze tranzystor tam pada chyba i mozna go wymienic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie znow grzeja tylko na 5-tce czyli na maxa:/

Niezle daja po d...:D

Gdzies czytalem na forum co trza zrobic a teraz nie moge znalezc:/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam pytanko bo koledze przestało działać podświetlanie włącznika podgrzewania foteli żaróweczka w środku jest ok , który pin odpowiada za podawanie napięcia na oświetlenie włącznika ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. nie grzeje u mnie prawy i lewy fotel. Bezpiecznik OK. Potencjometry mechanik sprawdził i niby ok, prąd z nich wychodzi lecz na kostkach pod siedzeniem go juz nie ma..

czy po drodze są jeszcze jakieś przekaźniki...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. nie grzeje u mnie prawy i lewy fotel. Bezpiecznik OK. Potencjometry mechanik sprawdził i niby ok, prąd z nich wychodzi lecz na kostkach pod siedzeniem go juz nie ma..

czy po drodze są jeszcze jakieś przekaźniki...???

kolego na 100% masz zawalone czujniki temperatury w siedzeniu i maty ci niegrzeja poczytaj to a sam dasz rade to naprawic http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=57461 post nr 10 tak to u mnie wygladało sprawdz kable i je zlutuj i bedzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych przedstawiam opis modyfikacji włączników grzania siedzeń. Ostatnio sobie przerobiłem i bardzo fajnie to wygląda :)

Podaję link do filmiku jak to wygląda (choć kiepskiej jakości ale coś widać).

 

[ame]

[/ame]

 

W załączniku opis modyfikacji.

wl_foteli_B5.rar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności