Skocz do zawartości
kris22bln

ksenony bi-xenony Passat 3bg orginalne

Rekomendowane odpowiedzi

pozostaja tylko zarniki i wyregulowanie swiatel oraz dziury w zderzaku (sa firmy ktore wycinaja takie otwory pod spryski?) zalozenie wszystkiego kosztuje w zakladzie okolo 800 zl

 

osobiście odradzam wycięcie dziur w zderzaku na klapki sprysków gdzyż na bank nie wytnie Ci ich tak jak w oryginale a poza tym góra otworu (od wierzchu zderzaka) jest ciut większa od dolnej krawędzi otworu (by klapka wkomponowała się w zderzak a jednocześnie nie wpadła całkowicie w otwór tylko oparła sie na dolnej krawędzi zderzka - jakby coś mogę zrobić fotkę otworu po otwarciu klapki)

w b5 przed liftem klapka przychodzi od góry i całkowicie zasłania nawet niedokładnie wycięty otwór natomiast w zderzaku b5fl od spodu są oczywiście zaznaczone miejsca na wycięcie otworów ale nie da rady ich wyciąć by od spodu zderzaka zostawic rant, na którym opierały by się klapki

niestety koszt kompletnego zderzaka pod spryski w bardzo dobrym stanie to koszt około 500 - 700pln

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
osobiście odradzam wycięcie dziur w zderzaku na klapki sprysków gdzyż na bank nie wytnie Ci ich tak jak w oryginale a poza tym góra otworu (od wierzchu zderzaka) jest ciut większa od dolnej krawędzi otworu (by klapka wkomponowała się w zderzak a jednocześnie nie wpadła całkowicie w otwór tylko oparła sie na dolnej krawędzi zderzka - jakby coś mogę zrobić fotkę otworu po otwarciu klapki)

w b5 przed liftem klapka przychodzi od góry i całkowicie zasłania nawet niedokładnie wycięty otwór natomiast w zderzaku b5fl od spodu są oczywiście zaznaczone miejsca na wycięcie otworów ale nie da rady ich wyciąć by od spodu zderzaka zostawic rant, na którym opierały by się klapki

niestety koszt kompletnego zderzaka pod spryski w bardzo dobrym stanie to koszt około 500 - 700pln

 

Czyli w gre wchodzi tylko wymiana zderzaka? Bo widzialem zestawy spryskiwaczy lamp na allegro gdzie zaslepki nie sa ori. No to w sumie nie wiem co robic, napewno 500 - 700 zl? kupa kasy:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz tańszy zderzak allegro: PASSAT B5 PO LIFCIE ZDERZAK PRZÓD NA SPRYSKI (numer 592665439)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tu masz tańszy zderzak allegro: PASSAT B5 PO LIFCIE ZDERZAK PRZÓD NA SPRYSKI (numer 592665439)

 

Wlasnie tez znalazlem, ale do tego dochodzi lakierowanie jak cos. Zawsze stary zderzak mozna sprzedac wiec w tym momencie to juz kasa zamyka sie w lakierowaniu 200 zl. Czasem nawet zdarzaja sie okazje co do lamp bi-xenon, od rozbitych

 

 

Dolacze kolejne pytanie, ktos zrobil od poczatku do konca ori bi-xenon? ale w polskich warunkach, jakie ceny? jak robota? jaka roznica miedzy soczewka? podzielcie sie ze mna swoimi doswiadczeniami:)

Edytowane przez Sedris

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli w gre wchodzi tylko wymiana zderzaka? Bo widzialem zestawy spryskiwaczy lamp na allegro gdzie zaslepki nie sa ori. No to w sumie nie wiem co robic, napewno 500 - 700 zl?

 

oto obiecane fotki jak wygląda dziura na klapkę w zderzaku:

 

spryski1.JPG

spryski2.JPG

 

zwróć uwagę na rant w otworze, o którym pisałem wcześniej

 

no chyba, że chcesz zrobić stosując przerobione spryski od b5 sprzed liftu z klapkami wystającymi ze zderzaka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej kupic uzywke zderzak ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej kupic uzywke zderzak ??

 

też jestem tego samego zdania, co napisałem wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a nie lepiej kupic uzywke zderzak ??

 

No tak, ale to juz koszty leca niezle w gore, pozatym ciekaw jestem czy ludzie oferujacy zderzaki na allegro maja te zaslepki? bo jak raz zadzwonilem to nie mieli:) no nic, w ogolnym rachunku juz kwota niby ma przekraczac 4 tys, wiec chyba ori bi-xenon to droga sprawa (jakbym mial garaz to bym przynajmniej sam montowal i wtedy 3 tys to jeszcze do przebolenia)

 

P.S. Pytanie, a co sie dzieje jak taka klapka przymarznie w zimie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale to juz koszty leca niezle w gore, pozatym ciekaw jestem czy ludzie oferujacy zderzaki na allegro maja te zaslepki? bo jak raz zadzwonilem to nie mieli:) no nic, w ogolnym rachunku juz kwota niby ma przekraczac 4 tys, wiec chyba ori bi-xenon to droga sprawa (jakbym mial garaz to bym przynajmniej sam montowal i wtedy 3 tys to jeszcze do przebolenia)

 

P.S. Pytanie, a co sie dzieje jak taka klapka przymarznie w zimie?

jak wytniesz dziury w zderzaku to zrobisz największą lipę,bo kompletujesz ori sprzęt za niemałą kasę a zderzak będziesz miał z zaślepkami np od B5 przed liftem?zalatuje wioską po prostu,musisz kupić drugi zderzak i sprzedać swój stary,tak jak ja zrobiłem,koszt zaślepek to 75zł 1 szt w serwisie,nic nie przymarza,jeśli przymarźnie zaśleppka to się nie otworzy:)

Edytowane przez pawelb6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem, że pytanko troche nie w temacie ale skoro o bi-xenon -ach to może ktoś coś bedzie wiedzieć.

 

przy włączaniu długich świateł w jednym xenonie nic sie nie zmienia z tego co wiem jest tam jakaś zasłona która zasłania lub odsłania część żarnika, czy ktos może wie jak to sprawdzic czy cos jest nie podłączone? czy problem lezy gdzie indziej

 

dzieki za ewenatualną pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam już te lampy xenon'owe :) zrobiłem parę fotek silniczka i mocowania silniczka w lampie .... może ktoś ma jakiś pomysł jak przerobić je z samopoziomujących na manualne ... dodam ze jest to wykonalne chłopaki z http://www.walwo.pl/onas.php poprosili o około 400 zł za przeróbkę no ale jak do tej pory nie potwierdzili adresu wiec jeszcze nie wysłałem lamp....jak narazie czekam na jakieś propozycje ...

 

9ae2b3816ccac465m.jpg

871d37681ac323dfm.jpg

7827cef918523fcam.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem parę fotek silniczka i mocowania silniczka w lampie

 

chyba Ci się ręce trzęsły, zrób fotki w trybie macro dobrej rozdzielczości i wrzuć raz jeszcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przy włączaniu długich świateł w jednym xenonie nic sie nie zmienia z tego co wiem jest tam jakaś zasłona która zasłania lub odsłania część żarnika, czy ktos może wie jak to sprawdzic czy cos jest nie podłączone? czy problem lezy gdzie indziej

Zacznij od poprawienia wtyczki z tyłu reflektora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry że odkopuje stary temat ale nie będę niepotrzebnie zakładał drugiego! Wtyczka z lamp zwykłych soczewkowych pasuje do xenonów?? czy trzeba lutować? Chodzi mi o wtyczkę zasilająca całą lampę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wtyczka z lamp zwykłych soczewkowych pasuje do xenonów?? czy trzeba lutować? Chodzi mi o wtyczkę zasilająca całą lampę!

 

jest taka sama z tym, że w wersji h7 nie ma jednego pina(jest puste miejsce we wtyczce), który natomiast jest w lampie bixenonowej

ten pin to jeden z czterech kabelków odpowiadających za regulację silniczkami lamp

jeśli zmienisz lampy i podłączysz to nie będzie działała Ci tylko regulacja wysokości lamp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ten brakujacy pin to od czego idzie - od poziomowania czy jak?? zastanawiam sie nad przekladka lamp tylko boje sie tego poziomowania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ten brakujacy pin to od czego idzie - od poziomowania czy jak?? zastanawiam sie nad przekladka lamp tylko boje sie tego poziomowania!

 

czytaj wyżej, napisałem od czego ten pin ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba gdzieś pominąłem zaraz będę czytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba gdzieś pominąłem zaraz będę czytał

 

dokładnie post nr 55

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem wiem znalazłem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności