Skocz do zawartości
sergiusz-

Napinacz klimatyzacji ??

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuje za informacje teraz na pewno sobie poradzę i od razu wymienie napinacz z paskiem a osłonę to dopiero będę montował bo był jej brak :)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów, u mnie jest problem z hałaśliwym sprzęgłem sprężarki, po włączeniu na tryb AUTO włącza się w ruch tarcza sprzęgła i zaczyna się ten upierdliwy dźwięk, na trybie ECON tarcza staje i hałas znika. Pytanie czy wystarczy wymienić samą tarczę czy raczej konieczna jest wymiana kompletnego sprzęgła? jest dosyć duża różnica w cenie więc zanim zamówię to chciał bym skonsultować sprawę z kimś kto może miał podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytuj
Dnia ‎23‎.‎07‎.‎2017 o 20:30, michal1984 napisał:

Witam forumowiczów, u mnie jest problem z hałaśliwym sprzęgłem sprężarki, po włączeniu na tryb AUTO włącza się w ruch tarcza sprzęgła i zaczyna się ten upierdliwy dźwięk, na trybie ECON tarcza staje i hałas znika. Pytanie czy wystarczy wymienić samą tarczę czy raczej konieczna jest wymiana kompletnego sprzęgła? jest dosyć duża różnica w cenie więc zanim zamówię to chciał bym skonsultować sprawę z kimś kto może miał podobny problem.

 

Ja wymieniłem całe sprzęgło i dalej piszczy. Może to być jeszcze słabo napięty pasek, bądź zatarty kompresor klimatyzacji. Spróbuje napiąć pasek klinowy bez zdejmowania przodu. Chociaż jest tam bardzo mało miejsc od góry. Rozumiem za mam naciągać z momentem 25Nm?

Edytowane przez plastikman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dołu spokojnie napniesz (nawet wymienisz) pasek od klimy, nie trzeba przodu ruszać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety oprócz napinacza muszę wymienić śruby, a ich w zestawie nie sprzedają. Czy ktoś wie jakie powinienem kupić śruby (rozmiar, długość, twardość, a może są jakieś dedykowane do tego napinacza) do silnika AFN- klimatyzacja jest na osobnym pasku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności