Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

a w miejscu to jadąc od leska na rondzie w prawo i zaraz po prawej stronie na starym pomie bodajże?

W Miejscu jedziesz od ronda w stronę Barwinka i pierwsza w prawo. Ujedziesz kawałek, po prawej stronie jest przychodnia, po lewej złom. Ulica Dworska. A niestety nie udało mi się sprawdzić gdzie są numery na skrzyni.. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanie znalazłem skrzynie od paska 2.0 16v powiedzcie mi czy podejdzie do 2.0 8v czy trzeba bedzie cos przerabiac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem a ostatnie pytanie dotyczące tej skrzyni , rozumiem że będzie pasowało ale czy wszystko będzie ok ?? czy za chwilkę się posypie znowu rozumiem również ,że nie wiecie jaką skrzynie kupię ale mniej lub więcej jak to będzie chodziło?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nikt nie wie co kupisz. Ja kupowałem swoją na podmiankę to też nie wiedziałem co w niej siedzi ale odpukać jeździ bezproblemowo.

Szkoda że jesteś z drugiego krańca kraju, na pomorzu już mam sprawdzoną metę ze skrzyniami do vw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,jestem nowy na tym forum i chciałbym się Was zapytać o skrzynię biegów do VW PASSAT 1,8 BENZYNA SILNIK RP.Chodzi mi o to jaką mam kupić i wstawić do niego skrzynię by był szybszy i miał przy tym mniejsze obroty a z nimi wiążące się większe zużycie paliwa i dokuczliwe wysokie obroty.Dosłowni zarzynanie jego bo ryczy jak by nie jechało się na piątym biegu i brakowało by następnego.Proszę powiedzcie jaką mam wstawić skrzynię.Mówili mi że CTN lub ASD Ale to chyba od diesla.

 

---------- Dodano o 12:36 ---------- Poprzednia wiadomość o 12:02 ----------

 

Kolego,czy mi podpowiesz jaką skrzynięmam włożyć do Passata B3 1,8 benza silnik ABS aby jechał szybko przy małych obrotach?Skrzynia ta która siedzi u mnie to jeden wielki koszmar,na piątym biegu jak jadę to silnik mało z budy nie wyskoczy.Tak jak by następnego biegu brakowało.

Już Włodku doczytałem i miałem robić Edytkę ale mi nie pozwoliłeś :P

 

Na pewno te Ci spasują:

AFE

AGC

AYH

CEW

CGX

CNA

 

To może ma inną skrzynię włożoną.. Mój ABS na AYH leci na trójce 110 i jeszcze by troszkę z niego wyciągnął... a na czwórce go chyba ostatnio nie żyłowałem to nie powiem ile pójdzie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moge sprzedac AFE za 300 złoty..:D jak cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napiszę odrazu żeby wszyscy wiedzieli na przyszłość skrzynia od passata 2.0 16v nie będzie pasowała do passka 2.0 8v głębokość skrzyni jest inna (przy sprzęgle 228). Być może przy tym mniejszym 215 bodajże podejdzie lecz przy większym nie ma takiej możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tu się kolego mylisz ja mam włożony 2.0 1.6v 150 km w miejsce 2.0 8v 2e i skrzyni nie zmieniałem pasuje wszystko ,

i odwrotnie też się da bo jak szwagrowi korba wyszła bokiem w ABFie to włożyłem mu 2.0 8v 2e (bo ABFa nie można było dostać ) i też pasowało i na dodatek jeździł tak ponad dwa lata i nic się nie stało .

różnice w przełożeniach są ale nie jakieś ogromne żeby na przykład silnik o 35 km słabszy sobie nie poradził .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w takim razie nie wiem widocznie mam moze jakis unikatowy silnik . zakladal mi to mechanik i jak pokazywal mi o co chodzi to po zalozeniu skrzyni tarcza sprzęgłowa ocierala mi o wewnetrzna czesc skrzyni .wiec nie rozumie dlaczego ma pasowac skoro nie pasuje ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką skrzynięmam włożyć do Passata B3 1,8 benza silnik ABS aby jechał szybko przy małych obrotach?

Od diesela ;) małe obroty większa prędkość.

Sprawdź co masz i przejrzy TEN post

Napisz jaką masz prędkość przy 3 tys obrotów, jak nie masz obrotomierza to napisz czy jesteś w stanie jechać na piątce na wolnych obrotach-lub na czwórce.

Na poważnie szukaj od silnika 9A czyli AGL; AFE; AGC; AYK taki kompromis między trwałością skrzyni a przełożeniami.

O widzisz...

moge sprzedac AFE za 300 złoty.. jak cos??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy skrzynia z 1.9 TDI będzie pasowała do 1.9 TD. Mam 1.9 TD AAZ i przełożenie jest za krótkie, potrzebuje "dłuższą" skrzynię bo auto dużo lata w trasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Mam jeszcze pytanie jakie obroty będzie miała skrzynia CHA przy 100 km/h??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam problem ze znalezieniem skrzyni CTM do mojego passata (mam b4 2.0 16v ABF)

Czy skrzynia CGY od b3 2.0 9a będzie pasowała i jakie będą różnice w przełożeniach??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam,

mam problem ze znalezieniem skrzyni CTM do mojego passata (mam b4 2.0 16v ABF)

Czy skrzynia CGY od b3 2.0 9a będzie pasowała i jakie będą różnice w przełożeniach??

 

Już nieaktualne znalazłem CTM i wszystko gra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam można włożyc do passata b4 z krótką skrzynią biegów skrzynie długą od golfa? zmniejszy to spalanie jak z mocą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam można włożyc do passata b4 z krótką skrzynią biegów skrzynie długą od golfa?

Ten Passat to diesel a Golf to benzyna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B4 Variant AFN 110km

 

Witam , chciał bym się dowiedzieć czy jest sens wymienić skrzynię w moim passacie z CYP na ASD .

 

Posiadam skrzynie ASD w Vento 1z 90km, i jadąc 2tys na 5 biegu mam prawie 100km/h.

A w passacie na skrzyni CYP mając 2 tys na 5 biegu mam zaledwie 90km/h.

 

Dowiedziałem się o nowej skrzyni GGU . Teraz proszę o porade do tych 2 skrzyni .

 

Więc proszę was o poradę czy jest sens .

 

Niedługo będę wymieniał wtryski i turbo na większe oraz program.

 

Moim zdaniem przydała by się dłuższa skrzynia, gdy będzie więcej koni.

 

Więc proszę was o poradę czy jest sens .

Edytowane przez teodor230
Nowe informacje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności