Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam od niedawna Passata B3 2.0 w automacie...

Bardzo dobry wybór!

 

...zastanawiam się nad wymianą oleju w skrzyni przebieg wynosi 139 tys.

Ponieważ zapewne nie wiesz kiedy był wymieniany olej w skrzyni to należy go wymienić. W Automatycznych Skrzyniach Biegów należy wymieniać olej średnio co około 60 tyś. km. (jeżeli auto eksploatowane jest głównie w mieście (na krótkich odcinkach) to nawet częściej - co 30/40 tyś. km.)

Przytoczę pewien cytat:

Z tego co słyszałem, legenda o nie wymienianiu oleju w automacie wzięła się stąd, że w książkach gwarancyjnych/serwisowych/jak_zwał niektórych modeli taka wymiana nie była ujęta. To z kolei wynikało z faktu, iż wymiana wykraczała poza przebieg objęty przeglądami gwarancyjnymi. Niedouczeni mechanicy spoglądali w książkę i mówili “oleju w automacie nie wymienia się”.

Według mnie nic dodać nic ująć!

 

Jaki olej byłby najlepszy albo dobry do skrzyni automatycznej?

Do ASB Passata B3 należy stosować olej o specyfikacji ATF Dexron DX II, a co do marki to już zależy ile chcesz na niego przeznaczyć.

Ja bym polecał np. Mobil ATF 220. Całkiem nie zły i niezbyt drogi.

 

Czy przy takim przebiegu muszę wymieniać olej?

Patrz wyżej. Jak najbardziej!!!

 

Polecam też poczytać trochę o ASB. Wbrew pozorom jest sporo na ten temat. Choćby np. tu: http://www.autojozefow.pl/pl/

 

A i jeszcze jedno - wymianę oleju powierz warsztatowi zajmującemu się automatycznymi skrzyniami, a lub komuś kto naprawdę ma o tym pojęcie. Szkoda skrzyni i pieniędzy na późniejszą naprawę!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem widziałem te tablice z 1-go posta i pytanie czy mogę wstawić skrzynie do 2.0 2E od 1.8?? a jak nie to które mogę wstawić ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam problem widziałem te tablice z 1-go posta i pytanie czy mogę wstawić skrzynie do 2.0 2E od 1.8?? a jak nie to które mogę wstawić ??

widziałeś tablice i co, wnioski się nie nasuwają??

//skąd jesteś?? bo mam skrzynię od 2E do sprzedania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co rozłożyć i złożyć skrzynię nie nastręcza mi problemów ale dobrać skrzynie do silnika już trochę tak. Wydaje mi się że mógłbym tylko będzie krócej żyła. Skąd jestem Ruda Śląska a wysyłka wchodzi w grę ?? jaka cena to może na PW ??

Edytowane przez strazok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dobrać skrzynie do silnika już trochę tak

najlepsza oczywiście będzie skrzynia z 2.0 115 KM. to jasne. założysz z 1.8 90 KM, będą krótsze przełożenia. myślę że w ogłoszeniach jest tyle skrzyń że możesz sobie dobrać do swojego silnika.

a wysyłka wchodzi w grę ??

wchodzi tylko prawdopodobnie kurier będzie kosztował prawie tyle co pół skrzyni ;) myślałem że gdzieś bliżej mieszkasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To spróbuj się dowiedzieć jaki koszt wysyłki ile za skrzynie ok?? mam do kupienia ALY z 1,8 w ciekawej cenie za 150zł całe co wy na to nie rozleci się skrzynia jak włożę do 2.0??

Edytowane przez strazok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozleci, jeżdże po wymianie na krótszej skrzyni i jest bajka, szczególnie przy przyspieszaniu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to panowie mam pytanie założyłem skrzynie która rzekomo była dobra i okazało się coś takiego moja wina przy zakładaniu jej czy wina skrzyni ?? Żebym mógł sie bronic jak gość który sprzedał mi skrzynie powie ze to moja wina.

Zdjęcie0461.jpg

Zdjęcie0463.jpg

Edytowane przez strazok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moja wina przy zakładaniu jej czy wina skrzyni
a jeździłeś po jej założeniu? bo jeśli nie to musiała by Ci wpaść do kanału albo musiał byś zdrowo młotkiem w nią rypnąć lub ewentualnie uszkodzić podczas transportu... ciekawe czy mechanizmu różnicowego jest co zbierać :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jeździłeś po jej założeniu? bo jeśli nie to musiała by Ci wpaść do kanału albo musiał byś zdrowo młotkiem w nią rypnąć lub ewentualnie uszkodzić podczas transportu... ciekawe czy mechanizmu różnicowego jest co zbierać :lol

 

No hymm nawet nie poruszyłem się 1mm z garażu ... transportowa raczej nie, spaść tym bardziej(obchodze sie jak z jajkiem kocham motoryzacje) młotek a no wiesz tak mi się zachciało i pier... se młotkiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No hymm nawet nie poruszyłem się 1mm z garażu ... transportowa raczej nie, spaść tym bardziej(obchodze sie jak z jajkiem kocham motoryzacje)
czyli sam widzisz twojej winy w tym nie ma więc można śmiało jechać i domagać się albo zwrotu pieniędzy albo drugiej sprawnej skrzyni... ;) o ile udało by się wyjechać z garażu to pewnie by daleko nie ujechał z czymś takim... i nie chodzi mi o wyciek oleju...
młotek a no wiesz tak mi się zachciało i pier... se młotkiem...
no comment Edytowane przez maciek1863

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i okazało się coś takiego

Z foty wynika (...) że obudowa skrzyni ma "skaze"....co jest tego wynikiem ...trudno wywnioskować...ale wygląda to jak zły odlew....

Chyba że cieknie z półośki a to już norma jak się kupuje skrzynię która leżała nie wiadomo jak długo...uszczelniacze jeśli wyschły na wiór to są tylko do wyrzucenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lebow to nie z uszczelniaczy normalnie przy rozruchu silnika usłyszałem kapiącą ciecz. Zastanawiałem się skąd zerkałem pod auto no i dziura w obudowie dyfra... już 3 raz będę zrzucał skrzynie wcześniej sprzęgło tzn wieloklin zerwało. W hurtowni złe sprzęgło skompletowali...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatem jeśli jest tak jak myśli , skaza w obudowie która dziwnym trafem teraz puściła to bez żadnych skrupułów powinieneś oddać ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak zrobię ... Nic mi nie pozostało teraz muszę znów na nowo szukać skrzynie najchętniej to bym kupił pewniaka po remoncie po sprawdzeniu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam passata b3 syncro, silnik 2.0 2e, jaka skrzynia by pasowała do niego i czy da się zamontować z napędem tylko na przód?

i jeszcze jedno , czy ktoś próbował założyć silnik diesla do skrzyni w syncro, to takie pytanie, bo zastanawiam się nad spalaniem

Edytowane przez vwsocki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam, mam passata b3 syncro, silnik 2.0 2e, jaka skrzynia by pasowała do niego i czy da się zamontować z napędem tylko na przód?

jaka skrzynia by pasowała to nie wiem ale co do drugiej części pytania to można odłączyć tylni napęd tylko pytanie dlaczego, po co. i niektórzy to chcieliby mieć passka b3 w wersji syncro więc może pomyśl nad zamianą na zwykłego ;)

i jeszcze jedno , czy ktoś próbował założyć silnik diesla do skrzyni w syncro, to takie pytanie, bo zastanawiam się nad spalaniem

był jeden passek na forum syncro z silnikiem diesla z nowszego VW..

to albo się chce mieć 4x4 albo oszczędności... jak oszczędzać to nie takim kosztem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepne się pod temat.

Mianowicie czeka mnie wymiana skrzyni biegów, posiadam passata b4 1.8 benzyna, mój silnik to ABS, oznakowanie skrzynie CGX.

Z tego co wyczytałem podejdą tylko cztery rodzaje skrzyń: CGX, CNA, CRR, CSK. I tylko takich mam szukać?

Czy inne też podejdą? Jak np AYH?? Czy może być problem z założeniem?

Z góry dzieki za pomoc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy inne też podejdą? Jak np AYH?? Czy może być problem z założeniem?

podejdą też inne, takie montowane do 1.8 90 KM tylko teraz pytanie. czy znajdziesz taką starszą skrzynię AYH w lepszym stanie i z mniejszym przebiegiem niż jakąś wyciągniętą z b4?? jeśli tak to zakładaj śmiało ;)

 

CRR, CSK

to są skrzynie automatyczne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Balti

Podobno pierwszy post nie musi należeć do mądrych więc pytam.

Czy skrzynia o oznaczeniu CYP z seata lub golfa III to ta sama skrzynia to CYP 12036 z mojego passata b4 110km 96r. Ewentualnie jakie zamienniki proponujecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności