Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników B3-B4(35i)

Rekomendowane odpowiedzi

No to ja Wam powiem cos fajnego.

W podpisie mam silnik SB, bo rzeczywiscie mam turbo z intercoolerem.

Wczoraj z ciekawosci przeczytalem co ja tam mam-i bylo ...JR...:eek:

Jest taka mozliwosc? Wiem ze te silniki wogole nie byly montowane do Passatow B3, a do Golfow 2 (mialem Golfa z takim silnikiem).

To turbo troche inaczej wyglada, jak w JR no i jest intercooler.Wiec jak myslicie?

Przebijane byly numery w czasie gdy jeszcze nie mozna bylo zakladac silnikow do auta bez ich rejestrowania?

Edytowane przez dominik7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jaccoobb

Przepisy odnośnie nieuznawania numeru silnika za element identyfikujący auto weszły w życie pod koniec 2005 r. Jeżeli kupiłeś auto sporo wcześniej to wraz z wymianą silnika poprzedni właściciel zobowiązany był do zgłoszenia takiego faktu w urzędzie komunikacyjnym. Mógł też celowo zetrzec oznaczenia silnika i zgłosic sie po tabliczkę zastępczą (działanie typowe dla złodziei, paserów), przebicia numerów to już bez wątpienia materia kodeksu karnego. Napisałem o tym pracę magisterską i w latach 90-tych złodzieje samochodów wyprawiali cuda żeby sprzedac kradzione auto. Muszę was ostrzec, że w tym roku pierwszy raz od 1999 r liczba kradzieży wzrośnie. Głównie właściciele pasków B5 - strzeżcie się. Niestandardowe rozmieszczenie syren alarmu, modułów immobilisera, własne odcięcia zapłonu, czy pompy wtryskowej - to najskuteczniejsze zabezpieczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auto jest w Polsce bardzo dawno-nie ma karty pojazdu.

Poza tym kiedys to byl "majonez" a teraz ma kolor czerwony.

Mysle ze moglo byc tak ze po prostu ktos SB-eka zajezdzil i wrzucil tam JR, do ktorego dorzucil "bebechy" z SB.

Pasowalyby? Chodzi konkretnie o turbo i intercooler.

Z tego co wiem w JR jest wieksza i wydajniejsza turbina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WV Passat Variant 1.8 CL, Kombi, benzyna, moc 66kW i pojemność 1,8 i tutaj jest problem. Ubezpiczalnie dokładnie określają pojemność i powinno być zgodnie z moim modelem (innego nie znalazłem i w każdej jest to samo) 1781cm3, a w dowodzie rejestracyjnym mam wbite 1760 cm3. Nawet jakby był zmieniony silnik to powinienem, a jednak nie potrafiłem znaleźć pasującego. W mbank powiedzieli mi że nie ubezpieczą samochodu bo za bardzo pojemność odbiega od 1,8 a konkretnie przekracza różnicę 20cm3, mojego modelu natomiast z taką pojemnością nie mają w bazie danych.

Czy to błąd w urzędzie przy wyrabianiu dowodu rejestracyjnego pierwszego właściciela (kolejne przepisują jak leci)? Jak mam sprawdzić lub odszukać czy jest to zgodne z prawdą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i w dowodzie wbite 1781 ccm.

W swoich papierach masz zatem jakiegoś zonka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stację diagnostyczną i po zaświadczenie, swego czasu płaciłem za simsona coś ok. 30 zł za podobną korektę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał snajper

Co to za silnik w Passacie 4A? Czy ktoś spotkał sie z takim?

 

Na pewno rzadki silnik, bo stosowany tylko przez niecały rok. Możliwe że nie były puszczane na nasze rynki. I wątpię żeby ktoś z forumowiczów miał taki motor. A może jednak? Pozdrawiam.

 

W 88r vw wypuścil 6cyl. silnik w aucie klay średniej chcąc zdeklasować konkurencje. Silnik mial pojemność 2.3 lub 2.4 (rózne źródla, różnie mówią), kod 4a, mial 170 ps mocy i różnil się się znacznie konstrukcją od znanego AAA. Jednak byl bardzo awaryjny i vw zdecydowalo sie wycofać auta z tymi silnikami z rynku, dająć w zamian auto w najbogatszej opcji z silnikiem 9A. Osobiście niegdy nie wiedzialem tego modelu, gdzieś mam fotkę takiego auta ze zlotu w Wortesee, znajdę to wkleję.

 

Pozdro.

 

Jeśli ktoś znajdzie taki model chętnie kupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snajper

Pewnie w Polsce nie ma takiego wcale, ciekawe jaka była konstrukcja tego silnika. W ETKA nie ma o nim wzmianki poza listą. Wg niektórych źródeł mógłbyć on podobny do silnika 7A stosowanego w Audi 90 (2309 ccm, 5-cyl, 20V)

Edytowane przez snajper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg niektórych źródeł mógłbyć on podobny do silnika 7A stosowanego w Audi 90 (2309 ccm, 5-cyl, 20V)

 

 

Silnik 4A byl silnikiem 6 cyl. 7A to rzędowa 5. Nie wydaje mi się że by wpakowali rzędową 6 w poprzek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość snajper
Silnik 4A byl silnikiem 6 cyl. 7A to rzędowa 5. Nie wydaje mi się że by wpakowali rzędową 6 w poprzek.

TU podają że silnik jest 5 cylindrowy, a ETKA podaje że 6, może to V6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był to silnik V6 o pojemności dokładnie 2384 cm3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passat99

''1.8 16V G60 - 210 KM. Wersja robiona na zamówienie przez Volkswagen Motorsport, na bazie 1.8 8V G60''

a czy ktos widział samochod z takim silnikiem w wikipedii wyczytalem ze taki był

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam w tym roku kupiłem identycznego passata 1,6td z intercolerem a pojemność w dowodzie 1570

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie.

Czym różni się silnik 2.8 VR6 o oznaczeniu AAA,

od silnika 2.8 VR6 AMY montowanych w Fordach Galaxy i w VW Sharan od 98r.?

Czy ten silnik chodził by w Passacie bez wymiany elektryki silnika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik KR 1.8 miał chyba 139KM a nie 136

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Golfie, ale w Passacie KR na pewno miał 136 KM. Większą moc mogły mieć te silniki w wersji bez katalizatora.

Edytowane przez Grześko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to wikipedia mnie okłamała bo tam pisze ze KR miał 139 heh :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności