Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie nie ma tam wzmianki o takim silniku.Występowały one w ostatnich latach produkcji.Mamy takich kilka na forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Były i to nawet 2 silniki 2.0 BGW i BHW.
Faktycznie nie ma tam wzmianki o takim silniku.Występowały one w ostatnich latach produkcji.Mamy takich kilka na forum

 

Mówimy tu o 2.0 TDI? Pytam tak dla pewności ;o)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówimy tu o 2.0 TDI? Pytam tak dla pewności ;o)

tak o dieslu :D 136PS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak o dieslu 136PS

 

Faktycznie. Na Wikipedii jest napisane że był taki, ale podają tylko BGW.

Człowiek całe życie się uczy a i tak nie może być pewien że to co wie jest prawdą ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mówimy tu o 2.0 TDI? Pytam tak dla pewności ;o)

 

Czytałeś to ?? ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=755440&postcount=51

Pewnie nie, bo nie pisałbyś tego co piszesz. :doh Zamieściłem tam plik pdf z całą listą siników montowanych w Passacie B5. Wystarczy pobrać plik i wszystko będzie jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czytałeś to ?? ->http://forum.vw-passat.pl/showpost.p...0&postcount=51

Pewnie nie, bo nie pisałbyś tego co piszesz. Zamieściłem tam plik pdf z całą listą siników montowanych w Passacie B5. Wystarczy pobrać plik i wszystko będzie jasne.

 

Nie czytałem... Byłem pewien że to co wyczytałem na portalu, jakby nie było motoryzacyjnym, jest kompletne i rzetelne... Myliłem się :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość streetmen

wedle opisu silników http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-passat-b5/

osobiście mam paska 1,8 20v APT w opisie podana prędkość max to 206 km/h

ja osobiście testowałem swojego paska na nowym odcinku A4 od szarowa do węzła wielicka i moja max wyniosła 240km/h (wiecej juz strach) a moze wiecej b y nie poszedł nie próbowałem jednak 36km/h wiecej to nieco dziwne bo zawsze max predkosc juz jest zawyżona . może ktoś też miał takie doświadczenie moze zegary sie mylą???? auto nie było krecone (napewno nie przeze mnie )jest to anglik po przekładce....:dupablada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Liczniki z reguły trochę zawyżają, ale nie aż tak... Przejedź się z kimś, kto pojedzie drugim samochodem, umów na jakiś znak przy danej prędkości i sprawdź czy prędkość pokrywa się z tym drugim autem. Ja sobie jeździłem jak gdyby nigdy nic starą Vectrą, ale kiedy zakupiłem nawigację i zobaczyłem, że licznik zawyża mi tak, że kiedy na zegarach miałem 120 nawigacja pokazywała 95, to lekka załamka była :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Liczniki z reguły trochę zawyżają, ale nie aż tak... na zegarach miałem 120 nawigacja pokazywała 95, to lekka załamka była :D

 

No to jest ekstremum :lol Zawyżają owszem,ale nie aż tyle...Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxsabatonxxx

Witam. W moim passacie 2,5 v6 z 2000roku okazało się że mam pęknięty blok silnika:dolamam. Jakie są różnice w układzie blok-tłoki-wał pomiędzy poszczególnymi silnikami. Np Akn-afn. Czy jest możliwość przekładki z innego silnika samego bloku. Mój silnik to akn i mam problem ze znalezieniem takiego bloku. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanko!

czy silnik 1,8 20V adr produkowany od 97 w górę można zastąpić adr-em prod. w 96-97

różnią się tym, że ten nowszy z tyłu silnika przy napinaczu łańcucha, który łączy wałki ma wtyczkę na 2 piny. te starsze tego nie mają. do czego ona służy i czy można to ominąć. ewentualnie czy można dać silnik z innym symbolem???

z góry dzięki za podpowiedzi!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest właściwe oznaczenie silnika ? ;/

 

Passat B5

Silnik - 1,6 Benzyna 74 kW

Rok produkcji 04.06.1997

Skrzynia - manualna, 5 biegowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie jest właściwe oznaczenie silnika ? ;/

 

Passat B5

Silnik - 1,6 Benzyna 74 kW

Rok produkcji 04.06.1997

Skrzynia - manualna, 5 biegowa

 

Podaj VIN to się sprawdzi. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numer nadwozia coś w stylu WVWZZZ3BZ............. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wvwzzz3bzwe010161

Masz silnik o oznaczeniu AHL. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mógłby ktoś mi napisać co oznaczają dwie ostatnie litery na kodzie komputera? posiadam silnik ATJ. Potrzebuję nowy sterownik ale nie mam pojęcia który wybrać ponieważ Są sterowniki zgadzające się prawie całym kodem za wyjątkiem dwóch ostatnich liter które mogą być np. AJ lub BK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AJ to jest sterownik silnika dla pojazdów z ESP

BK bez ESP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności