Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia silników 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

Patrykowi chodziło o to żebyś zaczął używać przecinków spójników i kropki kończące zdania

Co do pytania to nie wiem czy warto zmieniać silnik z turbo na silnik bez turba potem dokładać je.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, Wy tu normalnie jacyś dziwni jesteście!

W mojej wypowiedzi wszystkie znaki interpunkcji są dokładnie tam gdzie mają być, zdania kończą się tam gdzie mają się kończyć, jeśli Kolega Patryk nie rozumie kontekstu, to nic na to nie poradzę.

Druga sprawa - nie pytałem o to czy warto wymieniać silnik na taki bez turbo i je dokładać, nie mam zamiaru wymieniać silnika, kupiłem auto z już wymienionym silnikiem, myślę, że opisałem to dość zrozumiale w moich popszednich postach, więc szanowny Rafale nie wiesz o czym piszesz. Czy Wy się wypowiadacie tylko po to żeby sobie ilość postów nabijać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrafię więc odnaleźć i rozpoznać oznaczenia silnika

Które znajduje się na głowicy. Nie pomyślałeś, że może być tylko głowica wrzucona od ADR??

Sprawdzałeś nr silnika czy jest na miejscu i czy się zgadza??

Nie jestem pewien czy w przypadku mojego Paska musi iść za tym wymiana komputera czy nie i jakie mogą być parametry po zmianie z "typowego" dla turbiny APU na ADR, czyli jak on się poczuje poczęstowany turbiną i czego się po nim spodziewać, oraz jak to wpłynie na jego trwałość, czy będzie gorsza, lepsza lub taka sama w porównaniu z typowym uturbionym.

Nawet gdyby był wymieniony cały silnik to tylko i wyłącznie goły słupek, reszta osprzętu i elektroniki pozostała by od APU.

ADR i APU mają te samą średnicę cylindra, skok tłoka i stopień sprężania.

Koledzy tu wymieniają wałki rozrządu na te od ADR aby poprawić osiągi, ale co gdy ktoś wsadził te wałki razem z całym ADR-em?

Wymiana wałków może i ma sens, ale przy konkretnej przeróbce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niema sensu się rozpisywać o tym czy mam to czy tamto pod maską, wiem co mam, myślę, że uzasadniłem to dość wyczerpująco. Sprzedaję takie słupki silnika co dzień, więc proszę...

Silniki ADR i APU mają inny stopień sprężania. Właśnie to wzbudziło moje wątpliwości i skłoniło do napisania tutaj, ale jak narazie niczego się nie dowiedziałem, poza rzeczami kompletnie nie dotyczącymi sedna sprawy. Czekam więc, może ktoś jednak miał podobne doświadczenia.

Nie interesuje mnie też wymiana samych wałków od ADR i związane z tym przeróbki, studiując to forum znalazłem wypowiedzi, że niektórzy Koledzy zakładają takie wałki. Interesuje mnie co będzie grane gdy zamontować te wałki, ale tylko z całym silnikiem ADR, który ma inny stopień sprężania niż silnik APU. Mam nadzieję, że teraz wyraziłem się wystarczająco jasno i Koledzy mający problem z czytaniem ze zrozumieniem też będą wiedzieli o co chodzi. Reasumując, nie interesują mnie głupoty, lecz konkrety dotyczące meritum i proszę uprzejmie o wypowiedź Kolegów mogących powiedzieć coś o montowaniu silników 1,8 20V 125 KM bez turbo do wersji uturbionych i oczywiście zakładania takim silnikom turbiny. Myślę, że na pewno ktoś coś takiego robił, skoro Niemcy tak robią, to tym bardziej jest to możliwe u nas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
myślę, że uzasadniłem to dość wyczerpująco.

Tak przeważnie tekstami:"wiem jaki mam silnik"; "bo ja tak mówię"; "wiem co mam". Bardzo mocne argumenty. :wmorde poparte przykładami i w ogóle świadczą o Twojej 20-letniej fachowości.

Sprzedaję takie słupki silnika co dzień

Skoro masz tego pod dostatkiem to możesz nam wstawić jakieś foto wałków, głowic od ADR i APU, lub chociaż opisać jakie mają różnice wizualne. Chętnie się tego dowiem.

PS. Temat nie dotyczy tylko Twojego problemu. Więc zamiast tylko pytać możesz odrobinę się wykazać.

Silniki ADR i APU mają inny stopień sprężania.

Tak dokładnie według śmiesznych tabel producenta mają inny stopień sprężania. ADR- 10,3 ; APU-9,5 moje niedopatrzenie.

Ale skoro takie słupki sprzedajesz codziennie to może wiesz skąd ta różnica stopnia sprężania? Inaczej wyprofilowany tłok czy komora spalania? To jest tylko 0.8 różnicy

Czekam więc, może ktoś jednak miał podobne doświadczenia.

Czekasz czekasz już nawet w dwóch tematach czekasz... I się nie doczekasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny, nie bedę Ci tu udowadniał co mam pod maską, nie to było celem mojej pierwszej wypowiedzi w tym wątku, chcesz żebym Ci certyfikat przedstawił? Po raz kolejny piszę, że interesuje mnie czego się spodziewać po wymianie silnika seryjnie uturbionego na nie uturbiony i zamontowania mu turbo i czy można dowolnie tak wymieniać wszystkie silniki 1,8 20V.

Nie ściągam głowic z tych silników lecz sprzedaję je w całości, myślałeś, że je rozkręcam i sprzedaję do samodzielnego montażu?

Tak, widzę, że się nie doczekam, przez takich zaciętych i zawistnych mądrali jak ty, to forum staje się pomyłką, zamiast skarbnicą wiedzy. Po przestudiowaniu wątków technicznych nic nie znalazłem o zamianie takich silników, chciałem więc założyć nowy wątek, ale przez idiotyczną zasadę, że nie miałem 15-tu postów nie mogłem. Kończę temat, nie ma sensu tu zaglądać. Pozdrawiam wszystkich przyjaźnie nastawionych i życzę bezawaryjności autek. Udzielam się ostatnimi laty na forum Klubu MazdaSpeed, organizowaliśmy nawet imprezy z Klubem Passata i było spoko. Na forum Mazdy mam chyba z tysiąc postów z poradami w dziale technicznym, jak Koledzy mi tam pisali, że na innych forach jest straszne chamstwo, to nie wierzyłem. No cóż... Już mnie tu nie zobaczycie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie bądź śmieszny, nie bedę Ci tu udowadniał co mam pod maską, nie to było celem mojej pierwszej wypowiedzi w tym wątku, chcesz żebym Ci certyfikat przedstawił?

Nie potrzebuje Twoich certyfikatów. Jeżeli jesteś taki pewien siebie to to udowodnij.

Nie ściągam głowic z tych silników lecz sprzedaję je w całości, myślałeś, że je rozkręcam i sprzedaję do samodzielnego montażu?

Nie nie myślałem. Hehe, ale myślałem, że fachowiec z 20-letnim doświadczeniem taki jak Ty podzieli się wiedzą na temat budowy silników. Ale cóż wychodzi na to, że wiek nie idzie w parze z doświadczeniem.

Tak, widzę, że się nie doczekam, przez takich zaciętych i zawistnych mądrali jak ty

Niestety nie mam tak dużego stażu w dziedzinie motoryzacji jak Ty i nie miałem styczności z przeszczepami silników 1.8v1.8T, ale skoro temat dotyczy silników myślałem, że chociaż od Ciebie dowiem się czegoś. Niestety zamiast popatrzeć na siebie oceniasz innych.

Na tym forum nie spotkałem, jeszcze opinii o takim swapie jak Twój. Więc się nie dziw, że brak odzewu i konkretów. Ponad to cóż miałby Ci ktoś napisać?? Że po zmianie na silnik A ma 2KM więcej, a po zmianie na silnik B ma 3KM mniej?? Takie porównania miały by sens na nowych silnikach, a nie takich z różną historią, które z biegiem czasu i tak tracą KM. Słupki silników są prawie identyczne i wiadomo takie coś ma prawo bytu.

to forum staje się pomyłką, zamiast skarbnicą wiedzy

Niestety muszę Cie zmartwić. To forum jest największą skarbnicą wiedzy z pośród wszystkich forów VAG-owych. A pomyłką są tacy forumowicze jak Ty, którzy plują na regulamin, piszą jedno i to samo w kilku tematach i zamiast cierpliwie czekać na odpowiedź swojego pytania, pod warunkiem, że będzie ktoś w stanie udzielić jej sensownie, obrażają innych.

Udzielam się ostatnimi laty na forum Klubu MazdaSpeed

Szerokości dla Ciebie. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie, jest możliwość by po numerach kumputera z silnika(oznaczeniach) dojść do tego jak to silnik, jakie oznaczenia i ile ma koni? . Bo kupiłem auto do remontu po okazyjnej cenie, ale doszedlem do tego że silnik był wymieniany. W dowodzie mam 81 Kw , 1998 rocznik, a silnik podobno ma 130KM , na silniku żadnych oznaczeń nie umiem znajść, osłona paska tez nie posiada nalepki, a w bagażniku jest niewidoczna.Dodam ,że skrzynia jest 6-scio biegowa. Wiec tu moje pytanie czy po oznaczeniach z kumputera silnika ,można do tego dojść? Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Prosiłbym o szybką odpowiedź.

Podaj VIN to się sprawdzi jaki tam motorek siedział fabrycznie. A jak potrzebujesz znać oznaczenie obecnego silnika, to musisz go poszukać na bloku, przy łączeniu ze skrzynia (po stronie kierowcy). Oznaczenie jest dość mocno schowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WVWZZZ3BZWE425919. Szukać już szukałem, nic nie znalazłem jedyna co to 80HBH 300V. Ale popatrze jeszcze raz dokładnie,bo przecież musi gdzieś być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
WVWZZZ3BZWE425919. Szukać już szukałem, nic nie znalazłem jedyna co to 80HBH 300V. Ale popatrze jeszcze raz dokładnie,bo przecież musi gdzieś być.

Fabrycznie siedzial tam AFN, 81Kw - 110KM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie wróćilem i nie moge nic tam znajść, przy lączeniu ze skrzynią w górnej cześci bolku znalazłem tylko taki nr 13601. Jest to lewa strona bloku patrząc od strony skrzyni biegów, bo ona ma ja wzdłuż ( w tunelu). Jakbys mógł powiedzieć, gdzie szukać, w dolnej czesci czy w górnej czesci bloku, i czy to maja byc oznaczenia typu AWX czy jakis nr, taki jak podałem wyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Własnie wróćilem i nie moge nic tam znajść, przy lączeniu ze skrzynią w górnej cześci bolku znalazłem tylko taki nr 13601. Jest to lewa strona bloku patrząc od strony skrzyni biegów, bo ona ma ja wzdłuż ( w tunelu). Jakbys mógł powiedzieć, gdzie szukać, w dolnej czesci czy w górnej czesci bloku, i czy to maja byc oznaczenia typu AWX czy jakis nr, taki jak podałem wyżej.

Numer jest schowany za filtrem paliwa, przy samej skrzyni biegów i o ile dobrze pamiętam to płaszczyzna bloku z wybitym numerem jest na tej samej wysokości co płaszczyzna kołnierza skrzyni biegów. Format numeru to AAA BBBBBB gdzie A oznacza literę (w skrajnych przypadkach cyfrę, jednak nie ma cyfr w przypadku B5) B oznacza cyfrę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nietety nic nie znalazłem, szukałem na całym bloku , tam gdzie zdjecie pokazuje nic nie ma.

 

http://www.google.pl/imgres?um=1&hl=pl&tbo=d&biw=1360&bih=681&tbm=isch&tbnid=0pQgI2r1P5qm2M:&imgrefurl=http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2305376.html&docid=tLkYyYsfvomY5M&imgurl=http://obrazki.elektroda.pl/7626304300_1338370004.jpg&w=800&h=600&ei=ob3RUKS4JZHmtQbUh4HgBg&zoom=1&iact=rc&dur=512&sig=104220152369149070996&page=2&tbnh=146&tbnw=188&start=25&ndsp=35&ved=1t:429,r:45,s:0,i:224&tx=81&ty=68

 

---------- Dodano o 15:07 ---------- Poprzednia wiadomość o 14:15 ----------

 

ale po nr z komuptera silnika doszlismy z mechanikiem ,że to jest AVF. Wiecie ,może czy słupek z AJM by podpasowałby do AVF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie wie może ktoś,czy blok silnika o oznaczeniach AJM podjedzie zamiast AVF i czy trzeba wymieniać głowice?

 

Wesłochy Świąt Życze:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podejdzie blok od AJM do AVF Tajniej wyjdzie cały silnik z osprzętem przełożyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo sprawa wygląda tak, mam silnik AVF , tylko jest walniety wał, i kupiłem blok AJM z glowicą? nie ma żadnej mozliwosci by to w całość poskładać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Skąd wziąłeś te dane? Wszystkie dostępne mi źródła podają 90 KM. A może to sprzedający powiedział Ci że to jest 110 koni?

9c7b1eadc16505c7.png

 

EDIT ??

 

Tak też pomyślałem.

 

 

Może ktoś wkleić taką tabelkę dla silnika AVB? Głównie zależy mi żeby były oznaczenia montowanych skrzyń biegów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie podejdzie blok od AJM do AVF Tajniej wyjdzie cały silnik z osprzętem przełożyć

 

 

a jednak wszystko podeszło i auto bez problemu odpaliło:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kozlov

Witam, mam passata z 2001roku silnik 1.6 benzyna ALZ. Muszę wymienić wałek rozrządu, szukałem do ALZ ale póki co nie znalazłe. Które silniki (z jakimi oznaczeniami) mają takie same wałki rozrządu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności