Skocz do zawartości
Gość tutus

Woda na dywaniku

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra zabralem sie za rzetelne odsuszanie auta ale utknalem na wycieraczkach, nie moglem ich zdjac bo byly albo zardzewiale albo zapieczone, dopiero wczoraj kupilem preparat na takie rzeczy i zobacze jak pojdzie. Jesli to nie bedzie uszczelka ani zaden kanal w komorze to w Polsce postawie auto do garazu i wyjme fotel i zdejme wykladzine. Jedyne co teraz mnie zastanawia to to, ze jak mialem mokry dywanik u pasazera to wygladalo to tak jakby cieklo gdzies z drzwi bo byla taka "smuga" wody prowadzaca na zewnatrz. Na progu mam ciut wody ale uszczelki sa chyba OK. Zatem po Wigilii wezme w rece narzedzia i aparat i sprobuje dokonac cudu a potem podziele sie z Wami moja zloscia albo radoscia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał!!! w wielkim skrócie - wada fabryczna!!!

Na łączeniu uszczelki od drzwi - nadlew - na samym spodzie!!!

- tam cieknie po każdym myciu, lub większym deszczu!!!

 

- żyletka i nadlew na równo.

- można również delikatnie doszlifować cienkim papierkiem.

- uszczelkę lekko podnieść 2mm na całej długości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ja mam powiedziec, jak dziś właśnie z tyłu za fotelem kierowcy całą tapicerę miałem mokrą. :przestraszony: Jak naciskałem, to normalnie chlupotało :zalamany: Rozwaliłem sobie łapę (bo tak darłem za tapicee, a tam dosłownie wiadro wody! Wszystkie inne miejsca (przód obie strony i tyl prawa strona - suche. Byłem potem na myjce i zauważyłem, ze trochę wody znowu tam naciekło (bo mam teraz podwinieta tapicerke z tyłu). To wychodzi na to, ze leje mi się przez te otwory od powietrza, co są pod siedzieniem w podłodze? :[ No bo niby skad? ta woda teraz po myciu, była bardziej pod fotelem, niz przy samych drzwiach, wiec to chyba nie przez drzwi naleciało. I co teraz?? :mur::mur::zdegustowany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, no to musisz zrobic to co ja, wygospodarowac sobie kilka godzin w garazu (albo pod blokiem w sloneczny dzionek) i rozebrac caly dol i walnac wiadrem albo wezem, wtredy bedziesz wiedzial na 100% skad ta woda i wtedy podejmiesz konkretne kroki i najwazniejsze ze nie w ciemno. U mnie jest o tyle dziwne, ze najpierw mialem wode z tylu, potem tak jakby na srodku a teraz z przodu... Nie wiem czy to zalezy cos od natezenia opadow ale mimo wszystko jakies dziwne to. Powiem szczerze, ze jak tylko pomysle o tej wodzie to mnie ku***** bierze :533:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał1980 - tylko gdzie tu teraz o takiej porze wygospodarowac słoneczny dzionek? :zalamany: To zeby zobaczyć skad leci to trzeba wyjąć siedzienie? :przestraszony: A jak mi poduszka wystrzeli, albo potem siedzenia nie bedą grzać? :mur: Nie mam normalnie pomysłu, bo w podłodze to sam dziś dziure zrobiłem, zeby miało gdzie sciekac. Sprawdzałem tez przy wylocie tych rurek pod siedzieniem i mokro jest tylko przed nimi. czyli z przodu to nie leci, a raczej z nich. Ale jak to mozliwe? :zalamany::zdegustowany::zdziwko:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek75, Ja podgrzewanych foteli nie mam ale mam boczne poduchy, ale tym sie nie przejmuj bo poprostu musisz odpiac kabelki (i pod zadnym pozorem wtedy nie wlaczac stacyjki, najlepiej odlaczyc aku - tak dla pewnosci) i wymontowac fotel, potem podniesc wykladzine i popatrzec. Wszystko wiem z forum, wiec jak poszukasz to tez znajdziesz, tylko mnie przeraza bo jestem lewy w majsterkowaniu ale mus to mus. Jak mam mokry dywanik, to tez jak macam to z przodu jest sucho (przy schowku), czyli tez na chlopski rozum nie powinno sie lac od przodu (tzn od zapchanych odplywow przy aku i kompie) ale mozliwe ze ta wode jakimis zygzakami sobie plynie i spoczywa wlasnie tam gdzie jest mokro, przeciez podloga nie jest rowna jak stol. Ja mam nadzieje, ze jak wyjme komputer i przepcham te wszystke badyle i liscie (na pewno sa bo woda tam stoi po deszczu) to bedzie OK, ale jak nie to bedzie zonk. A masz wode na progach po deszczu? SPrawdzales po deszczu co sie dzieje pod maska? Tzn czy woda gdzies stoi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na progach to mam wode, jak z myjki wrócę. A od wczoraj u mnie pada i byłem dziś zobaczyc i w silniku wszędzie jest sucho (za grodzią też). Jeszcze raz dla pewnosci posprawdzałem dywaniki i wszystkie suche :mur: Ten z tyłu zadarłem do góry, zeby podłoge odsłonic i schnie. Pojecia już nie mam, skad ta woda leci. A ten pomysł z wiadrem, to tylko można przetestowac, jak się siedzenie wyjmie i tapicerkę podniesie? :zdegustowany::]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danielek82

mam pytanie, czy ktoś możne umiescic jakieś zdjęcie tego odprowadzenia wody od klimy, które jest przy nogach pasażera. ponieważ mam sporo wody ale tylko z prawej strony, uszczelkę przy filtrze wymieniłem, przy akumulatorze odpływ drożny nic nie cieknie, drzwi polewałem woda od góry od dołu z boku każdego nic nie cieknie, suszyłem już parę razy i po pewnym czasie znowu mam pełno wody. doczytałem się dziś że może to być spowodowane tym odprowadzeniem, ma ktoś jakieś zdjęcie?? z góry dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawomirku

Witam.Mialem ten sam problem z woda:(okazalo sie ze pod akumulatorem jest odplyw wody z rynienek,wylot wody jest naprawde waski i byl zapchany.Sprawdz tam ....to moze byc to.

Mi naprawde pomoglo.Przepchaj dziuurke i po krzyku.Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Kolegów!

Podpowiedzcie proszę w jaki sposób przepchać kaneliki odprowadzające wodę z klimatyzacji. Czy jest szansa pchnąć czymś od spodu autka czy muszę dostawać się od przegrody silnika. Przeczysciłem otwory odprowadzajęce wodę pod aku ale pod siedzeniem pasażera nadal jest bajorko. Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też wczoraj myłem samochód.

Węża wyginałem i lałem wodę na ten plastik na przednim podszybiu.

Potem otwarłem maskę i widzę ,że woda stoi w tej grodzi koło akumulatora , ale co najgorsze stoi też w grodzi koło skrzynki komputera.Tak ok 1,5 cm. I nie widać aby ubywało :eek:.

Pierwsze co , to od razu strzykawką wyciągałem ją prawie do sucha.

Też zastanawiałem się jak tą całą skrzynkę z komputerem wyjąć , aby zobaczyć dlaczego ta woda nie zchodzi. Niestety poległem.

Myślałem , że jak odkręci się tą nakrętkę "10" co trzyma skrzynkę z prawej strony i wyjmie się z tego "dzyndzla" 20080821153611qm3.th.jpgthpix.gif , to mogę wyjąć . A tu ... ani drgnie :confused: Tak ,że w istocie kompa nie ruszyłem :(

A tak właściwie , to ile i dokładnie gdzie ma być jakiś otworów w całej tej grodzi od aku do kompa , do odpływu wody ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radas

 

Obudowa komputera jest mocowana na dwie śruby M6, odkręcasz nakrętki, unosisz obudowę do góry i w kierunku kabiny wysuwasz z tej gumowej tulei , którą zaznaczyłeś na zdjęciu.Pod obudową jest uszczelka- może u Ciebie ktoś już ją podklejał i dlatego nie chce drgnąć.

 

Są dwa odpływy : pod akumulatorem i pod serwem hamulcowym.;)

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
radas

 

Są dwa odpływy : pod akumulatorem i pod serwem hamulcowym.;)

 

yhy , tylko jak pod to serwo się dostać.

Czy widać ten "gołym" okiem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
yhy , tylko jak pod to serwo się dostać.

Czy widać ten "gołym" okiem ?

Nie widać, otwór jest w głębi pod serwem ; jak masz sprawne , "chude"ręce to jest prawdopodobne , że otwór "wyczujesz"- trochę gimnastyki będzie.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki.

A tak wogóle to przy myciu ,czy deszczu , woda powinna gromadzić się w tej grodzi ?Rozumiem ,że ona spływa po tej wyprofilowanej rynience (czarny plastik z otworami przy podszybiu na całej długości) i przy krańcach ma ściekać ... no właśnie gdzie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki.

A tak wogóle to przy myciu ,czy deszczu , woda powinna gromadzić się w tej grodzi ?Rozumiem ,że ona spływa po tej wyprofilowanej rynience (czarny plastik z otworami przy podszybiu na całej długości) i przy krańcach ma ściekać ... no właśnie gdzie ?

 

Jak to gdzie? Do przestrzeni (pod plastikiem z otworami) gdzie są te dwa otwory i dalej pod samochód.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak to gdzie? Do przestrzeni (pod plastikiem z otworami) gdzie są te dwa otwory i dalej pod samochód.;)

 

thx;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotr6i6

Do odetkania odpływów z podszybia pod serwem (jeśli stoi woda) wystarczy wężyk i dmuchanie powietrza, które wzburzy osiadły muł i liście. Muł spłynie, liście trzeba wyłapać gdy pływają. Podobnie udrożnienie przepływu pod komputerem można sprawdzić takim wężykiem - nie uszkodzi lakieru.

Problem jest z liśćmi za filtrem kabinowym - ten trzeba wymontować tak żeby liście nie wpadły do dmuchawy klimy.

 

Aby dostać się do odpływu kondensatu z klimy należy wymontować schowek przed pasażerem - siedem śrub torx i lampka oświetlenia schowka. Z obudowy klimy przez grodź przechodzi plastikowe kolanko odprowadzające skropliny pod osłonę wygłuszająco - izolującą. Kolanko może być pęknięte i skropliny wpłyną na podłogę przed pasażerem. Wypływ skroplin można udrożnić poluzowując to wygłuszenie od spodu: pędzel ławkowiec i drut w izolacji do udrożnienia samego wylotu. Dostęp tragiczny - jak opisano na poprzednich stronach. Skropliny mają odparować ogrzewane rurą wydechową. Patent nie pasuje do passata - wilgoć siedzi na podwoziu.

 

Testowanie nieszczelności drzwi i podwozia - jedna osoba siedzi w pojeździe przy miejscach prawdopodobnego przecieku z szmatką do ratowania tapicerki (np. z przeciekających drzwi należy wcześniej zdemontować tapicerkę), druga osoba polewa spokojnym strumieniem: szyby drzwi i uszczelki drzwi, podwozie itp. Czasem po demontażu wyraźnie widać ślady osadów wody i korozję - niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Scarface

czyszczenie tego podobno zapobiega ponownemu zatykaniu na jakiś czas( w niektórych przypadkach słyszałem że kilka do kilkunastu tygodni)zwłaszcza teraz kiedy wpada tam dużo liści i syfu z auta,sam to już czyściłem z 2 razy ale zapobiegawczo(na szczęście u mnie nie zdążyło się zatkać,widziałem natomiast zatkane te odpływy w A6 i u znajomego w B5 dramat woda w A6 aż się wylewała spod plastikowej osłony zalany był akumulator serwo no komplet,auto stało w komisie a jak to pokazałem handlarzowi to jego reakcja była następująca O K..... ale jaja zapalił he he,a to co było w środku pod dywanikami to już nawet nie mówię.

 

Co do czyszczenia 2 tygodnie temu byłem w ASO wymienić odmę separatora oleju,przy spisywaniu zlecenia konsultant powiedzał mi że mój samochód obejmuje akcja serwisowa(podał mi jakiś kod ale nie pamiętam go)obejmuje ona czyszczenie podszybia i wyciągnięcie tych felernych gumek które się zatykają,powiedziałem że to niedawno czysciłem i nie trzeba,ale konsultant powiedział tak jak pisałem że jak tego nie wyciągną i nie przeczyszczą to znowu się zatka za kilka tygodni a usługa ta jako akcja VW i tak jest gratis więc to zrobiłem.

Tak że jak ktoś tego nie czyścił albo ma zamiar to zrobić to niech dzwoni do aso i zapyta czy czy jego auto też to obejmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie,

jak nazywa się ta uszczelka, która założona jest na linke otwierania maski? umiejscowiona w grodzi. chroni wnętrze samochodu przed wpływem wody spływającej po szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności