Skocz do zawartości
coffin80

Przy odpalaniu przez chwile wysokie obroty 1.8 20v

Rekomendowane odpowiedzi

witam podobny temat już był,ale był to problem z silnikiem 1.9 TDI ,a nie było nic powiedziane o benzyniakiach,wiec tak gdy jest zimno i odpalam autko to startuje i obroty podchodzą do 2 tys albo wyżej i po chwili opadają normalnie kolo tysiąca,dzieje sie to tylko podczas odpalenia zimnego silnika,chyba raczej to nie jest normalne,dodam że auto posiada instalacje gazową ,odpala sie oczywiście na benzynie,silnik to 1.8 20v ADR....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. ja mam ten sam problem i nie mam gazu ale u mnie jest to sporadycznie . obroty wskakują po czym opadają i jest ok. nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. wszystkie czujniki są w porządku. wymieniłem też świece i nie pomogło:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech no ludzie:eek: ....to normalne :D.....słyszeliście kiedyś takie pojęcie "ssanie":cool: ...nie :confused: to troszkę proszę się motoryzacją zainteresować , troszkę pogooglować a napewno znajdziecie:D echhh czym się bawiliście za młodu ....bo ja starymi autami :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podobny temat już był,ale był to problem z silnikiem 1.9 TDI ,a nie było nic powiedziane o benzyniakiach,wiec tak gdy jest zimno i odpalam autko to startuje i obroty podchodzą do 2 tys albo wyżej i po chwili opadają normalnie kolo tysiąca,dzieje sie to tylko podczas odpalenia zimnego silnika,chyba raczej to nie jest normalne,dodam że auto posiada instalacje gazową ,odpala sie oczywiście na benzynie,silnik to 1.8 20v ADR....
W moim Passku po rozruchu "na zimno" zawsze przez chwilę prędkość obrotowa silnika wzrasta do 1200 obr/min, następnie obroty stabilizują się poniżej ok 900obr/min.;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok. ssanie ssaniem. ale nie zawsze tak jest i jest to nie zależne. ssanie ok ale nie na 2000 lub 2500 obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olafc

Jak dlugo utrzymuja sie Wam te obroty rzedu 1200. U mnie trwa to ok 5-7 min. niezaleznie od temperatury otoczenia (sprawdzone przy O st.C jak i przy 16 st.C). Temperatura silnika zdazy (plynu) osiagnoc 90 st.C i dopiero wtedy spadaja obroty na poziom 850.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego olafc,normalne jest to że jak sie odpali auto to chodzi przez chwile na 1200 obrotów,ale mi chodzi o ten start,że od razu przy uruchomieniu silnika ponad 2 tys wskakuje,np.przy temp -12 tak odpali to nie wiem czy to jest zdrowe dla silnika,jak jest zimny to chwile musi chodzic "na ssaniu" ,ale u ciebie to i tak za długo coś na tym ssaniu chodzi,u mnie schodzi do ok 850 po ok.2 min,jak były upały to sie zdarzało że od razu schodził do 850 obr,czekam na inne wypowiedzi na ten temat pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam podobny temat już był,ale był to problem z silnikiem 1.9 TDI ,a nie było nic powiedziane o benzyniakiach

Coś ty. Serio? Było i to sporo. Słabo szukałeś :D

 

wiec tak gdy jest zimno i odpalam autko to startuje i obroty podchodzą do 2 tys albo wyżej i po chwili opadają normalnie kolo tysiąca,dzieje sie to tylko podczas odpalenia zimnego silnika,chyba raczej to nie jest normalne

To przy odpalaniu zdejmij noge z gazu. A jeśli to nie to, to radzę na zimnym silniku odpiąc AKU na 10 minut, potem zewrzeć klemy (oczywiscie nie na akumulatorze - odkreć obie) i potem odpal auto i niech chodzi dopoki się nie nagrzeje. Nie dotykaj nic w tym czasie - żadnego gazu, zabawy szybami czy niewiadomo czym jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ok. ssanie ssaniem. ale nie zawsze tak jest i jest to nie zależne. ssanie ok ale nie na 2000 lub 2500 obrotów

i tu byś się zdziwił bo u mnie z reguły mam 1200obr ale są dnoi gdy wskakuje na 2000obr i po chwili zjeżdża w dół ...więc to norma raczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem podobne objawy jak kolega zaraz po stracie wysokie obroty , ale okazało się że to objaw , który sygnalizował luzy w napinaczu łańcucha rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem taki sam problem z obrotami po odpaleniu w silniku ADR i wystarczylo wymienic czujnik temperatury(niebieski)i wszysko wrocilo do normy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i niebieski. U mnie był żółty. No i po odpaleniu, obroty na chwilkę wskakują na około 1600 - dziś sprawdzałem. Wiec to NORMA :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyszek1961

Mam podobny problem. Ssanie trzyma do 60 stopni i opada do 850 i później już jest ok. Nie mam pojęcia jaki to powód, wymieniłem czujnik temp. komputer przepływkę przepustnicę i nic nie pomogło.nie wiem jaki to jest powód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności