Skocz do zawartości
Gość joy_pl

Passat B6 2.0TDI 140km problemy z odpalaniem nierówna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tez sie podlacze, bo ja mam taki problem (przekopalem forum od dolu do gory i nie ma takiego samego objawu nikt).

A wiec, trzesie sie silnik (telepie), tak ze wibracje przenosza sie na kabine, kierownice itd. Sytuacja ma miejsce przy skrzyni DSG na P, D - jak stoje R- jak stoje, nie ma znaczenia czy silnik cieply czy zimny, zadne kontrolki sie nie zapalaja. Po podlaczeniu sie pod komputer = 0 bledow.

Silnik trzyma rowno 800 obrotow. Nie gasnie, nie kicha, nie prycha nie stracil mocy (tak mi sie wydaje). Telepanie troche jak przy zwyklym dieslu (np. stary mercedes). Zaczelo sie 3 dni temu, paliwo jest olej OK.

Po przeczytaniu forum jest wiele tropow ale wszystkim albo gasl, albo skakaly obroty, a tu nic tylko telepie.

Jedna róznica na biegu N - jest troszke lepiej, ale daleko do sytuacji z przed 3 dni.

a) pompowtryskiwacz ?

b) kolo dwumasowe ?

c) pompa paliwa ?

d) pompa oleju ?

e) poduszka pod skrzynia ?

 

Przy okazji dopytam, czy ktoś ma moze taki objaw:

po postoju, ale powiedzmy 2-3 godzinnym, jest problem z przestawieniem drazka skrzyni z P na cokolwiek innego, po prostu trzeba uzyc wiekszej sily niz zwykle.

 

Pozdrawiam:

Lechu,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

b) kolo dwumasowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
po postoju, ale powiedzmy 2-3 godzinnym, jest problem z przestawieniem drazka skrzyni z P na cokolwiek innego, po prostu trzeba uzyc wiekszej sily niz zwykle.

Nawet jak zostawisz na ręcznym? Bo to jest normalne bez ręcznego, np. na pochyłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bylem dzisiaj w servisie ale nie ASO, bo tam za diagnoze chca banke baniek :). Pan po 3 minutach stwierdzil ze to kolo 2masowe :(. Dramat kolo plus wymiana 3400 nie w ASO w ASO 4300. Szok. Pasek ma najechane tylko 70.000. Dziwne jest to ze sa monenty gdzie jednak nie telepie, oczywiscie, jakos losowo.

Ale UWAGA dla wszystkich vw jest w stanie zaplacic za wymiane kola (informacja oficjalna z ASO w Szczecinie), jezeli nie uplynelo wiecej niz rok po ukonczeniu gwarancji - czyli 3 lata. Niestety ja mam 3 lata i 10 miesiecy, wiec kicha.

 

Do Michal, musze szarpnac drazkiem tylko gdy nie jestem na recznym, jakos zostalo mi sie po manualu, ze nigdy nie zaciagam recznego :). I dokladnie tak jak piszesz gdy stoje na lekkiej nierownosci.

 

---------- Post added at 21:21 ---------- Previous post was at 21:06 ----------

 

http://www.sprzeglo-service.pl/regeneracja.html a to ci ciekawostka, sprawdzalem ich po forach i opiniach i sa OK. Daja 12 miechow gwarancji.

 

Lechu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa dwumasa około 2400zł (w aso-vag.pl - 2371,59zł). Ktoś pisał na forum że z niemieckiego e-bay miał ściągnąć - tam po przeliczeniu i z wysyłka wychodziło poniżej 2000zł plus koszty wymiany jakieś 400-500zł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem Pompę paliwa do swojego paska, właśnie dziś przyszła ale mam małe ale. Kupiłem ta lepsza firmy Pierburg nr. 7.50111.00 u tego Pana http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1885375860.html ale moje zaskoczenie jest takie ze pierburg jest niby firma niemiecka a mam wybite "Poland" i na dodatek jest sama pompa bez filterka oraz kolanka jak gdzie indziej zauważyłem. ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem Pompę paliwa do swojego paska, właśnie dziś przyszła ale mam małe ale. Kupiłem ta lepsza firmy Pierburg nr. 7.50111.00 u tego Pana http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1885375860.html ale moje zaskoczenie jest takie ze pierburg jest niby firma niemiecka a mam wybite "Poland" i na dodatek jest sama pompa bez filterka oraz kolanka jak gdzie indziej zauważyłem. ....

 

 

też tam kupiłem i nie miałem nic więcej w paczce prócz silnika pompy. kolanko założyłem stare, i nie przypominam sobie żebym widział tam filterek... przynajmniej nie wymieniałem.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
też tam kupiłem i nie miałem nic więcej w paczce prócz silnika pompy. kolanko założyłem stare, i nie przypominam sobie żebym widział tam filterek... przynajmniej nie wymieniałem.

pozdrawiam

 

Czyli tez musiałeś mieć Poland i jak wszystko gra teraz długo chodzi. Ta pompę powinno się słyszeć jako nowa po przekręceniu zapłonu. Bo na starej mam cisze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli tez musiałeś mieć Poland i jak wszystko gra teraz długo chodzi. Ta pompę powinno się słyszeć jako nowa po przekręceniu zapłonu. Bo na starej mam cisze

 

tak, miałem napis poland, chodzi od 03.2010. do dziś spokój, najechane ze 40kkm.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakupiłem Pompę paliwa do swojego paska, właśnie dziś przyszła ale mam małe ale. Kupiłem ta lepsza firmy Pierburg nr. 7.50111.00 u tego Pana http://allegro.pl/pompa-paliwa-vw-passat-b5-b6-b7-1-9tdi-2-0tdi-new-i1885375860.html ale moje zaskoczenie jest takie ze pierburg jest niby firma niemiecka a mam wybite "Poland" i na dodatek jest sama pompa bez filterka oraz kolanka jak gdzie indziej zauważyłem. ....

 

Tez kupilem pompe od tego sprzedawcy - dzis pompa przyszla i byl z nia razem filterek.

 

Ok, pompa wymieniona - w koncu slysze ja przy wlaczaniu zaplonu i nie burczy na mnie ;)

Zadnego filterka nie wymienialem, byl umieszczony na samym dnie kosza - wg mnie nie mozna sie tam dostac.

Edytowane przez tmstp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi ktoś pomoże? wczoraj wracając z uk do polanda za każdym razem kiedy zgasiłem moje 1.9tdi w b6 musiałem się nakręcić rozrusznikiem żeby odpalił. w końcu dojechałem. dzisiaj rano wstałem i zaraz. dlaczego rozgrzany tak wariuje? czy to też może być pompa w zbiorniku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Panowie moze mi ktos pomoze heh passat 2.0 tdi 140km-padl mi na autostradzie w niemczech jakies 10 godzin temu.... zapalila sie kontrolka od swiec cos tam jeszcze na komputerze ale nie zdazylem przeczytac juz co bo zniklo a musialem uciekac na awaryjny pas. do tej chwili nie odpalil/dobrze ze mam wykupione ADAC/ sciagneli mnie na warsztat na warsztacie podpieli pod kompa niby wszystko ok dalej nie odpala. na koncu powiedzieli ze to pompa wysokiego cisnienia. jest to mozliwe? pewnie jest ale czy to prawda ? moze poprostu jakas glupote filtr itd? moze ktos mial podobna przygode?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arson

Witam, ja mam podobny przypadek w swoim pasku b6 2006 2,0 tdi 140km silnik BKP 4motion ,

 

wczoraj wjechałem do garażu i tak już tam zostałem ,kiedy ponownie próbowałem odpalić to pompa się odzywała ale nie odpalał,wiec odłaczyłem jeden z przewodów od pompy i co się okazało to pompę słychać ale nie podaje paliwa .

Póżniej zalałem filtr paliwa do pełna i odpalił ,próbowałem też podłączyć pompę pod inne zasilanie [akumulator] i tez ,słychać ją ale nie daje ropy.

 

Ludzie pomóżcie bo zwariowałem już od tego,nie mam bladego pojęcia co to może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana wkładu pompy paliwa, przerabiałem to w styczniu u mnie koszt około 370zł za wkład

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Jestem nowy i mam podobny problem.

O tuż, w zaszłym roku w kwietniu wymieniłem wszystkie pompki , pompę vacum, turbinę, rozrząd, wałek pompy oleju, akumulator i moduł blokady kolumny kierowniczej.

Wjeżdżając na wiadukt stanąłem i Auto zgasło. ¼ zbiornika ropy. Po zatankowaniu do połowy, Auto też gaśnie.

Przy próbie odpalania słychać jak pompa się załącza, brak komunikatów na desce, kręci rozrusznik i słychać dochodzą trzaski - strzelanie jakby przekaźników z okolicy przedniej lewej skrzynki bezpieczników.

Po kilku próbach Auto odpala i jedzie. Gaśnie w sytuacji ostrego skrętu w prawo lub zawracania lub na niewielkim podjeździe.

Wymieniłem przekaźnik. Podłączyłem VCDs i nie wykrył błędów.

Proszę o pomoc, bo tracę zaufanie do auta – gaśnie w nieodpowiednim miejscu i czasie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź wiązkę główną wiązkę przewodów w okolicy rozrusznika. Tą część w plastikowym oplocie. Stawiam na przetarte przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiązka jest cała, brak jakichkolwiek przetarć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz mieć przetarty lub przerwany przewód w którejś wiązce. Zdejmij filtr powietrza, będziesz miał lepszy dostęp do przewodów, odpal auto, i na odpalonym silniku ruszaj każdą wiązką. Jak zgaśnie to będziesz wiedział gdzie szukać przerwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, potrzebuję diagnozy dla nie odpalającego B6 2.0 TDI 170 KM PD BMR

 

Bez problemu odpaliłem zimnego Passata ze zbiornikiem wypełnionym w 3/4. Wycofałem 30m, potem 15m do przodu, po czym zwolniłem na skrzyżowaniu, ale już nie przyspieszyłem, bo zgasł. I już nie odpalił. Na tablicy rozdzielczej nie ma komunikatów o błędach. Oprócz akumulatora i hamulca, świeci tylko pomarańczowa kontrolka silnika. VAG-a nie posiadam. Po włączeniu zapłonu słyszę przez chwilę pompę paliwa w zbiorniku. Żeby sprawdzić czy pompa faktycznie działa, odkręciłem obudowę filtra paliwa.

 

W obudowie było paliwo, ale filtr był cały czarny i paliwo ledwo z niego kapało. Filtr (Filtron) był wymieniamy kilkanaście tys. km temu, przy wymianie oleju i kompletu filtrów. Ale od tego czasu zdarzyło mi się klika razy dojść do połowy rezerwy i tankować na dziwnych stacjach, bo w pobliżu nie trafiłem na nic innego. Zatem kupiłem i założyłem nowy filtr. Dolałem też paliwa do baku, do pełna.

 

Wracając do testu pompy paliwa - uniosłem pokrywę obudowy filtra paliwa, podstawiłem szklaną miskę i kazałem żonie włączyć zapłon bez włączania silnika. Z jednej z rurek leciało paliwo przez ok. pół sekundy. Po trzech włączeniach zapłonu naciekło jakieś pół szklanki.

 

Auto nadal nie odpala, ale mam pytanie: Czy taki test pracy pompy paliwa był prawidłowy i czy opisane działanie pompy jest poprawne?

 

A w związku z tym, że mechanik zajmie się samochodem dopiero w poniedziałek, mogę do tego czasu sprawdzić coś sam. Jakieś sugestie kolegów?

 

PozdrA

Edytowane przez agrest
więcej danych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności