Skocz do zawartości
Gość joy_pl

Passat B6 2.0TDI 140km problemy z odpalaniem nierówna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość łyli

Witam. Mam problem z moim Passatem B6 2.0 TDI 140kM. Zdarza mi się, że odcina mi moc. Wciskam gaz do dechy a on sie dusi. Dusi się, na desce rozdzielczej zapala się spirala od podgrzewania ropy i wyłącza się tempomat.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapieczona turbina?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam. Mam problem z moim Passatem B6 2.0 TDI 140kM. Zdarza mi się, że odcina mi moc. Wciskam gaz do dechy a on sie dusi. Dusi się, na desce rozdzielczej zapala się spirala od podgrzewania ropy i wyłącza się tempomat.Pozdrawiam.
Tu nie ma co zgadywać,sprawdzić czystość filtrów i podpiąć do kompa, zdiagnozować autko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety ale padło mi auto wyjechałem nim na podjazd i auto zgasło. Usiłowałem je uruchomić i po ciągłym kręceniu na chwilkę załapuje jednak ma ok 500 obr / min pracuje bardzo nierówno szarpie i telepie silnikiem poczym spadają obroty i auto gaśnie. Po podpięciu kompa stwierdziłem brak jakichkolwiek zapisanych błędów. Zdjąłem wąż z filtra paliwa i uruchomiłem zapłon, pompa paliwa podała ropę, poza tym po przekręceniu zapłonu słychać buczenie pompy przez chwilę. Nie zapalają się żadne kontrolki, brak blędów w kompie kompletnie mnie zaskoczyły i nie mam zielonego pojęcia co się mogło stać. Obawiam się jeszcze że mogły paść pompowtyski ale nie wiem jak je sprawdzić. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły proszę o pomoc. Dodam tylko że chodzi o Passata 2006/2007 tdi 170km dsg, przebiego to 99000km.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w baku pusto? Bo może pompa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w baku ponad 30 litrów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość passatb

Możliwe, że poszły pompowtrysk/i, a jeżeli panu odcina moc to zapchana turbina, wystarczy przeczyścić, jeżeli pompowtrysk to ma pan wydatek koło 2.500/sztuka jeżeli pan odda ten stary jeżeli nie to 3.500/sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. Niestety w baku pojawiła się woda i pompa ją podała do filtra i dalej do pompowtrysków. Pewnie szlak je trafił wszystkie cztery, zobaczę jutro. Tylko skąd ta woda??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niesamowite szczęście, wszystkie elementy ocalały, pompa paliwa, pompowtryski też, skończyło sie na zdemontowaniu układu zasilającego jego czyszczeniu, nowym filtrze paliwa i zalaniu czystym paliwem. Cała naprawa wraz z 10 litrami paliwa kosztowała mnie 800 zł. To chyba rozsądna cena za taką usłógę dodam tylko że auta nie miałem dwa dni. Jak sądzicie????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc, chciałbym zeby ktos pomogl, mianowicie pompa paliwa w zbiorniku juz od jakis 3 tygodni daje wydzwiek(buczenie) wiec oznacza ze jest na wyczerpaniu?,w VW powiedzieli zeby jezdzic do upadlego,bo nikt nie zna daty ani godziny:)

dzis jednak z niewyjasnionych przyczyn samochod podczas jazdy zgasl, wczesniej jakby nierowno chodzil,dodatkowo jakos delikatnie trzeslo mnie w fotelu, przejachalem od serwisu(duzy przeglad) w VW, do domu jakies 1.5 km, dzis wyjechalem jakis 1km i zgasl,czy to siadla pompa i czeka mnie wymiana, a moze zle zalozony filtr paliwa? (rozmowa z mechanikiem ktory takze obslugiwal moj samochod,twierdzac ze sa tam jakies uszczelki ktore moglby si epodwinac i zatamowac doplyw paliwa), oczywiscie zdalem samochod na reklamacje,bo jeszcze wczoraj sprawdzony byl caly samochod i stan swietny,jedynie klocki niedlugo do wymiany,a tak rewelacja i po takich slowach,nastepnego dnia samochod przyjezdza na lawecie:)

 

Jesli juz pompa to gdzie moge kupic,bo nowa orginalna w Warszawie kosztuje 1250zł wiec skad Panowie te ceny za nowe o ktorych pisaliscie,a widze ze i posty nie takie swieze? ktos cos na szybko zapoda.

Passat 2.0 TDI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem taki sam przypadek tzn. najpierw buczenie a potem auto zgasło podczas jazdy i już nie odpaliło. Gdy ja wymieniałem pompę rok temu to musiałem kupić w aso w cenie 1200zł. Teraz są dostępne same wkłady do pompy (oczywiście poza serwisem) i dlatego taka różnica w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość arro3

ja mam podobne objawy ; wskazówka paliwa przy 1/4 silnik odpala ale czasami trzeba dłużej kręcić jakieś 4-6s. chodzi nie równo i jakieś dziwne odgłosy słychać ze zbiornika (jakby burczenie) zatankuje do 3/4 nic nie słychać przy odpalaniu natomiast silnik dalej chodzi nie równo! ostatnio miałem taki przypadek jechałem na autostradzie, przyspieszając jakieś 150km/h do 170km/h silnik zaczął tracić moc aż w końcu się wyłączył, przeciągłem go na szóstym biegu i odpalił ale zaczął szarpać potem znowu zgasł spróbowałem ponownie znowu zaskoczył ale jak dodawałem gazu to gasł, zaskoczył ponownie po 2km i od tego czasu chodzi ale jakby trochę na mocy stracił tak mi się wydaje przynajmniej. jutro jadę na komputer to zobaczymy co mi powiedzą.Może to jest to samo co kolega miał albo ktoś miał te same objawy co ja. Napiszcie.

 

Pozdrawiam Arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja nie miałem żadnych objawów i mi po prostu auto stanęło znaczy tu muszę uściślić bo akurat w tym czasie trwał przegląd po 150kk i im w serwisie nie chciał odpalić :zecohehhehee . I nie wiem w sumie czy serwis coś spieprzył czy miałem farta ale zachowali się elegancko i musiałem(w sumie nie wiem czemu byłem taki miły) zapłacić tylko za robociznę, poszedłem na takie ustępstwo bo to 150zł a pompa 1100 :) No i mogę teraz śmigać nie martwiąc się czy mi pompa strzeli no przynajmniej rzez pewien czas :dobrze

Edytowane przez CLO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uzytkownik2006

witam dołącze sie z takim pytaniem podczas jazdy zaświeciła sie kontrolka od swiec zarowych i samochod zgasł passat 2006 2.0tdi 136km co moze byc przyczyną może ktoś z was juz miał taki przypadek???? proszę o pomoc

 

---------- Post added at 21:47 ---------- Previous post was at 21:43 ----------

 

pod kompem wyszły takie kody błędów P1517 i P2467

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P1517 Przekaźnik silnika -obwód otwarty , ten drugi nie wiem ale myślę że padł ci pompowtrysk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Mam silnik BKP. Auto stało przez kilka miesięcy i teraz mam z nim problemy. Na zimnym silniku chodzi świetnie, ale jak się rozgrzeje to są duże nie równości w pracy silnika, silnik drży, co przenosi się na kabinę. Przy ciepłym silniku słychać na wolnych obrotach w kabinie buczenie, ale nie potrafię określić czy to z przodu czy z tyłu samochodu. Ponieważ auto stało to może być brudne paliwo, woda w układzie. Auto ma 135000 więc pompa może też padać.

Na allegro można kupić wkłady do pompy do modelu 3C2 140, ja w książce serwisowej mam napisane 3C2 142, czy są to pompy do mojego modelu?

Poza tym na allegro ktoś sprzedaje do silnika BKP pompę vacum/paliwa. Co to takiego jest? czy to jest pompa paliwa w moim silniku? chcę usunąć nierówną pracę silnika, ale na kompie nie ma żadnego błędu, a pompowtryski mają dopiero zużycie 0,2 więc powinny jeszcze posłużyć.

Dzięki za pomoc,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Ponieważ jestem nowy ^^ to zamieszczam mój problem w tym temacie bo jest podobny do mojego problemu, otóż:

Posiadam Passata B6, 2005r. 2,0TDi.

 

Na początku paliła mi się przy odpaleniu dioda nr.2 - czujnik spalin .

Po jakimś czasie Okazało się jeszcze coś nowego, chcąć odpalić samochód - poprostu nie się da, gaśnie od razu i świeca się pali cały czas (kontolka) i nie chce zgasnąć dopiero za którymś podejściem się udaje normalnie odpalić. I tak się dzieje co jakiś czas.

Dałem auto do mechanika - czujnik wymienił i jest ok. Ale samochód dalej ma problemy ze świecą i nie chce odpalić (dopiero za którymś razem)

MEchanik powiedział że sam nie wie co to jest.

Ktoś ma pomysły?

Thx. za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwo powiedzieć.

Problem w tym że jak byłem u mechanika i podłączał to nic nie wykryło

Był zostawiony na dwa dni i wszystko było cacy.

A po odbiorze po 3 dniach przy odpalaniu świeca się zapaliła i przez 10 min nie dało się odpalić.

Ktoś ma inne pomysł co do tego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat, poniewaz nei moge zamiescic postu... dziwne forum.

 

Posiadam passata B6 2010, 2.0 cr 140 ps, z salonu ma dopiero 4 tys km. Zauwazylem 3 niepokojace mnie sprawy.

 

1. Po odpaleniu na zimnym silniku, zanim sie nagrzeje, odczuwam delikatne drgania tak jakby silnik pracowal nierowno (nie sa to mocne drgania, obrotomierz nie faluje stoi ladnie), po nagrzaniu - ustepuje.

 

2. Kolejna sprawa, pedal sprzegla, przy niewcisnietym pedale sprzegla nie ma zadnych odglosow, jak zaczynam delikatnie naciskac sprzeglo i je wciskac , czuje na nim bibracje, takjakby drgania po czym pojawia sie lekki stukot, gdy pedal wcisne juz do samej podlogi na max stukotu nie ma. Zauazylem tez ze rzy bardziej dynamicznej jezdzie, w momencie zmiany biegu cos slychac jakby szurniecie takie.... auto nie szarpie ... nie wiem co to moze byc i z czym sie to je , moze lozysko? poprzednio mialem B5 przed liftem i po lifcie na pompach nic takiego nei czylem na sprzegle.

 

Co leprze gosc z serwisu mowi ze one tak maja na zimnym silniku i drgaja, a ze sprzeglem to normalna sprawa .. ze tez tak jest.

 

No i bajbardziej drazniaca sprawa jak dotad. Codziennie jezdze obwodnica do predkosci 140 km /h jest cisza, przy osiahnieciu tej predkosci zaczyna swistac mi cos w podszybiu srodkowa czesc auta przod, moze podszybie moze nie.... swist jest podobny do dzwieku wystepujacego w przeciagu... jest to nei do zniesienia..... w serwisie szukali, nic nie znalezli..... powiedzieli aby przyjechac jak sie mocniej uaktywni.....

 

 

Prosze o jakies wnioski, wiem auto jest na gwarancji.... moge walczyc, ale chce sie troche dowiedziec....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności