Skocz do zawartości
Gość joy_pl

Passat B6 2.0TDI 140km problemy z odpalaniem nierówna praca silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tantoszewski

witam ja mam taki problem w golfie plusie 2005rok ze od czasu do czasu powiedzmy co jakies 3-4tyg auto zaczyna przerywac a potem nie odpala.wykrecam wówczas cały filtr paliwa czyszcze go i myje zakładam nowy filtr paliwa zalewam czysta ropą ze stacji i po ciezkich próbach odpalania z plakiem psikanym do dolotu powietrza odpala.jezdze 3-4tyg znów zaczyna przedrywac- szarpac lekko przy dodawaniu gazu w granicach obrotów 2-4tys.problem powtarza sie regularnie.dodam ze auto tankuje na dobrych stacjach paliw,nie jakies oszczednosci z tirów itd.na dnie filtra paliwa gdy go wymieniam sa paproszki itd a filtr jest w połowie czarny(ta charmonijka która w nowym filtrze jest żółta gdy jest nowy)kupowałem filtry najrózniejsze Boscha Filtrona i nie ma reguły bo to sie odnawia.czy miał ktos podobny problem i czy jest to zwiazane z pompą paliwa w baku lub zanieczyszczeniem baku.auto sprowadzone w z niemiec w kwietniu br. problem pojawił sie po około 2miesiacach uzytkowania.nie zaleznie od jazdy dynamicznej, oszczednej, delikatnej czy ostrego katowania.auto ma 107tys przebiegu oryginalnego serwisowany do konca w aso.birałem wyciąg historii samochodu i wszystko sie zgadza z książką itd.prosze o pomoc

--- scalone ---

dodam ze silnik 2.0tdi kod silnika BKD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja stawiam na pompę podwójną (dwufunkcyjną jak kto woli) :(

Część wytwarzająca podciśnienie jest smaorwana i uszczelniana olejem z silnika poprzez otworek w głowicy. Siedząca za nią pompa paliwowa jest odseparowana uszczelniaczem na wałku, który obydwie napędza.

Objaw "czarnego" filtra paliwa na to wskazuje. Znane są tez sytuacje odrowtne, kiedy paliwo jest pompowane do silnika.

Jezeli masz mozliwość to zalóż na próbę inną pompę.

 

Czy zauważyłeś ubytki oleju? Jeżeli tak, to ile (na 10 tkm)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja stawiam na pompę podwójną (dwufunkcyjną jak kto woli) :(

Część wytwarzająca podciśnienie jest smaorwana i uszczelniana olejem z silnika poprzez otworek w głowicy. Siedząca za nią pompa paliwowa jest odseparowana uszczelniaczem na wałku, który obydwie napędza.

Objaw "czarnego" filtra paliwa na to wskazuje. Znane są tez sytuacje odrowtne, kiedy paliwo jest pompowane do silnika.

Jezeli masz mozliwość to zalóż na próbę inną pompę.

 

Czy zauważyłeś ubytki oleju? Jeżeli tak, to ile (na 10 tkm)?

U mnie byl czarny filtr, ASO wymienilo ta pompe i jest ok. Ale nie mialem zadnych problemow, po prostu przy przegladzie i wymianie filtra paliwa sie okazalo ze jest czarny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie znajde filtr paliwa oraz pompe paliwa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka wielka puszka z 4 wezykami po kawalek za prawym reflektorem. Odkrecasz gorna pokrywe zdejmujesz u wyjmujesz wklad. Tylko uwazaj bo poleci Ci troche paliwa i mozesz sobie pobrudzic nawierzchnie pod autem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki Wazzi ! zalalem filitr i odpalil, wprawdzie w 3 ostatniej probie, wlasnie mialem odpuscic ale zapalil w koncu. Nastepnie zakupilem pompe, tylko wlasnie gdzie znajde zepsuta ? pod tylnymi siedzeniami ?? wymiana jest prosta ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęcie pompy jest bardzo proste... Wężyki na zatrzaskach, przekręcasz taki duży pierścień i pompa wszystko praktyczne samo wyskakuje....

 

Tak na marginesie u mnie byłą taka ciekawostka. Parę tygodni temu pompa zaczęła głośno burczeć. Było tak przez kilka dni, po czym się uspokoiło. Przedwczoraj auto stanęło żonie na środku skrzyżowania i już nie zapaliło. Gdy tam dotarłem też nie udało mi się odpalić, więc stwierdziłem, że to pompa....Auto zcholowałem do garażu tu jeszcze raz spróbowałem, ale cisza. Dobrałem się do zbiornika i zdjąłem kostkę z pompy w celu sprawdzenia czy w ogóle dochodzi tam napięcie i ku mojemu zdziwieniu auto wtedy odpaliło ??????? pochodziło ze trzy minuty, po czym sam zgasiłem. Drugi raz nie udało już się go uruchomić. I tu pytanie, dlaczego silnik odpalił pomimo odłączonego zasilania pompy (która notabene i tak nie działa)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód zapalił gdyż jest jeszcze pompa wysokiego ciśnienia i w przypadku gdy ta w zbiorniku się obraca samoistnie to zasysa paliwo do pracy na wolnych obrotach przez jakiś czas. Sprawdziłem że po odcięciu pompy w zbiorniku samochód potrafi pracować około 5 minut na wolnych obrotach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy jakim przebiegu zaczęła Ci buczeć pompa. U mnie przy 138tys. Jak wymienisz to napisz ile kosztowała i czy wymieniłeś całą pompę czy tylko wkład.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samochód zapalił gdyż jest jeszcze pompa wysokiego ciśnienia i w przypadku gdy ta w zbiorniku się obraca samoistnie to zasysa paliwo do pracy na wolnych obrotach przez jakiś czas. Sprawdziłem że po odcięciu pompy w zbiorniku samochód potrafi pracować około 5 minut na wolnych obrotach .

 

Tylko czemu nie zaskoczył przy wcześniejszych próbach, a dopiero po odłączeniu zasilania pompy??

 

Przy jakim przebiegu zaczęła Ci buczeć pompa. U mnie przy 138tys. Jak wymienisz to napisz ile kosztowała i czy wymieniłeś całą pompę czy tylko wkład.

 

Buczeć zaczeła przy 169 tys. ale nie wiem czy ktoś przede mną już tego nie robił. W Elblągu nowa pompa (cała) 918zł Wymiana we własnym zakresie

Edytowane przez akwamark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaskoczył po odłączeniu zasilania bo jak pompa miała zasilanie i buczała to napewno była zablokowana i blokowała przepływ paliwa .Miałem to samo jak pompa stała ,jak ją odblokowałem to bez zasilania na nią auto też zapaliło i na wolnych obrotach chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa wymieniona i autko śmiga. Tak dla spokojności organizmu wymienię jeszcze filtr paliwa cena w serwisie 100

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
filtr paliwa cena w serwisie 100

Chyba z wymianą, normalnie jednostkowo płacisz połowę tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety vw w Elblągu nie wykonuje napraw, tylko sprzedaż.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

padła pompa,(podobno) wymieniłem,koszt 1346zł z robocizną w salonie vw ,ale dlaczego mi cieknie paliwo z przodu, a pompa była w zbiorniku,serwis coś kręci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okazało się że filtr padł,ale Gajos nie wpadł na to żeby go wymienić,dopiero Groblewski

zaradził

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czasu gdy zaczęła mi buczeć pompa przejechałem jeszcze 5tys.km. Wczoraj podczas powrotu z rodzinnej wycieczki auto stanęło nagle i już nie odpaliło. Do domu brakowało mi ok.40km. Wykonałem telefon do PZU i w przeciągu 30min. przyjechała pomoc drogowa. Uważam że akcja została przeprowadzona sprawnie i szybko, pomimo tego że była to niedziela. Usługa bezpłatna do 50km od miejsca zamieszkania. Auto odstawiłem do mechanika, który stwierdził że pompa do wymiany. Koszt pompy to 1100zł. I tym sposobem dopadła mnie druga po kole dwumasowym popularna usterka w passatach B6. Koło dwumasowe wymienione po 138tys. a pompa po 144tys.km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, miałem taki sam problem z autem VW PASSAT 2007 rok 2.0 TDI SILNIK BKP auto nie odpalało z czego okazało sie ze pompowtrysk SIEMENS jest jeden położony długo szukałem nowego wtrysku i gość w koninie ma nowe pompowtryskiwacze hermetycznie zapakowane z końcówką D / DX i z czego co wiem ma tez te do 170 KM z literką M / MX wiem ze jest problem z tymi pompowtryskami wiec podaje namiar na do niego 501787511 moze wam sie przyda polecam

Edytowane przez waldek74

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gość w koninie ma nowe pompowtryskiwacze hermetycznie zapakowane z końcówką D / DX

 

Dzięki za informację ;) Ile taki pompowtryskiwacz kosztuje w Koninie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość slawek774
Dzięki za informację ;) Ile taki pompowtryskiwacz kosztuje w Koninie?
w koninie kosztuje 1200 jeśli zwróci się stary,a jeśli nie to 1400 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności