Skocz do zawartości
Gość zagajnik

Wymiana czujnika świateł stop - prośba o porady do samodzielnej wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem Ci w innym temacie - cztery śruby trzymające osłonę, po jej zdjęciu masz dostęp do czujnika.

Dopóki nie weźmiesz narzędzi w rękę i nie spróbujesz dostać się do czujnika, dopóty będziesz miał mnóstwo pytań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Przepraszam, że wchodzę z butami w inny temat, ale nigdzie nie mogłem znaleźć wątku o moim problemie. A wiec to wygląda tak: jakieś 2 miesiące nagle straciłem światła stopu za czym szedł brak kontroli trakcji, abs i tempomatu. gdzieś przeczytałem, że to włącznik stopu, wymieniłem go i nic.. ale największą ciekawostką jest to, żę jak kabelki które idą do włącznika przekręce to światła zaczynają działać, ale niestety na odwrót tzn gdy wcisne hamulec światła gasną a gdy puszczę to się zapalają. dziwny jest to przypadek, ale kompletnie już nie wiem o co chodzi. za każdą poradę serdecznie dziękuję i jeszcze raz przepraszam, za wpychanie sie w inny temat

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego może nie taki ten wyłącznik np do innego modelu?

Kojarzy mi się to z tym jak u mnie tylko że w automacie,dopóki nie wcisnę hamulca to nie wrzucę biegu "D" i na desce świeci taka stopka i przy drążku zmiany biegów a gdy wcisnę go to ta stopka gaśnie i wrzucam bieg...

Edytowane przez waldi2807

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy to mój pierwszy wpis więc na wstępie witam wszystkich!

 

W moim passacie B5 z 2003 1.9 Tdi świeci mi się kontrolka z ESP plus migająca ze świec żarowych. Nie świecą mi światła stopu (ALE ŚWIECI SIE 3 ŚWIATŁO STOPU) Podejrzewam czujnik stopu. Będę bardzo wdzięczny za rady.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy to mój pierwszy wpis więc na wstępie witam wszystkich!

Witamy. :)

 

A ten nie był pierwszy? :hyhy

http://forum.vw-passat.pl/threads/27743-czujnik-STOP?p=1968021&viewfull=1#post1968021

 

Będę bardzo wdzięczny za rady.

Przeczytaj ten temat (zaledwie 2 strony), a wszystko się dowiesz. :)

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Był ale się trochę pogubiłem.

Dziękuje :) Miłego wieczoru:D

 

---------- Dodano o 19:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:29 ----------

 

Koledzy po przeczytaniu powyższego wątku nadal nie wiem czy jeśli to czujnik stopu jest rąbnięty czy ma prawo działać trzecie światło stopu na szybie tak jak jest to w moim przypadku :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy po przeczytaniu powyższego wątku nadal nie wiem czy jeśli to czujnik stopu jest rąbnięty czy ma prawo działać trzecie światło stopu na szybie tak jak jest to w moim przypadku :/

Przecież odpisałem Ci w podlinkowanym wątku. :)

Jak chcesz być czegoś w 100% pewien to odczytaj błędy w aucie lub jak masz dawcę to chwilowa podmiana czujnika.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jakiś czas temu zaczęły mi się świecić kontrolki ABS i ESP, tak jak koledze wyżej, światła stop się nie zapalają (na szybie i spojlerze świeci normalnie), komputer pokazuje błąd: 00526 - Brake Light Switch-F.

Dzisiaj w końcu udało mi się wymienić czujnik pedału hamulca, skasowałem błędy i... Dalej to samo.

Jakiś pomysł gdzie szukać dalej rozwiązania tego problemu?

Najgorsze jest to, że jak świeci się dyskoteka na tablicy rozdzielczej to nie działa ABS, a przy nadchodzących warunkach pogodowych jest to system raczej przydatny...

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś to przerabiałem u siebie. Po wyczyszczeniu styków w czujniku pomogło, oczywiście czujnik rozebrany na części pierwsze. W innym aucie niestety winna okazała się pompa ABS i na wymianie się skończyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Jakiś czas temu kupiłem Passata B5 Fl. Od samego początku mam z nim problem z ESP i wcześniej z ABS. Po wymianie czujnika w kole ABS działa. Wymieniałem też czujnik świateł stopu, tak pokazywał komputer niestety jego wymiana niewiele dała, komputer dalej pokazuje jego błąd. Dodam, że światła stopu działają prawidłowo i nie zauważyłem u nich żadnych anomalii. Może ktoś z Was miał kiedyś podobny problem i jest w stanie coś podpowiedzieć?

Dodam, że kontrolka ESP zapala się dopiero po jakimś czasie, czasami jest to kilkaset metrów, a czasem kilkanaście km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozliwe ze zle załozyłes ten czujnik nowy i nic tu po nim tak jak koledzy wyzej wymieniali ze trzeba go wymieniac z wcsnietym hamulcem itd i dopiero on sie ustawi prawidłowo ...

 

Sprawdz tez zarowki stopu czy wszystkie pala chociaz raczej to wpływu nie powinno miec na ten bład ale dla pewnosci mozna...

 

i rozumiem ze jak wywala ci ten bład to zapala sie ESP I ABS RAZEM NA DESCE RODZDZIELCZEJ??

 

 

Ewentualnie mozesz sprawdzic tasme przewod pod kierownica czy nie ma gdzies przetarc zwarcia do masy ogolnie wiazki bo slyszalem ze jej uszkodzenie tez powoduje ten bład i go wywala ESP I ABS na desce razem zapala po kilku km róznie to bywa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czujnika nie wymieniałem sam tylko robił mi to elektryk, ale chyba go po prostu wkręcił. Może się mylę ale sposób jego montażu chyba nie ma większego znaczenia bo gdyby było, źle to światła by się chyba nie paliły. Nie, zapala się tylko ESP, ABS cały czas mi normalnie działa. Żarówki później zobaczę ale jestem prawie pewien, że wszystkie świecą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyć VAGa, grupa 6, blok 3. Masz podgląd co jest wciśnięte z pedałów a co nie, tylko po tym można dojść, co podaje włącznik ( nie czujnik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie mam jak sobie podłączyć VAGa natomiast gdy elektryk wymieniał włącznik to przeprowadzał diagnostykę w komputerze i komp pokazywał, że hamulec się wciska, tak samo było ze sprzęgłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hamulec ma 2 włączniki, i oba muszą się pokrywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć

Jakiś czas temu kupiłem Passata B5 Fl. Od samego początku mam z nim problem z ESP i wcześniej z ABS. Po wymianie czujnika w kole ABS działa. Wymieniałem też czujnik świateł stopu, tak pokazywał komputer niestety jego wymiana niewiele dała, komputer dalej pokazuje jego błąd. Dodam, że światła stopu działają prawidłowo i nie zauważyłem u nich żadnych anomalii. Może ktoś z Was miał kiedyś podobny problem i jest w stanie coś podpowiedzieć?

Dodam, że kontrolka ESP zapala się dopiero po jakimś czasie, czasami jest to kilkaset metrów, a czasem kilkanaście km.

Błąd na VAG oczywiście skasowany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to żadnego znaczenia, sterownik każdorazowo "bada sytuację" po zapłonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem nie dawno czujnik i dopiero po wykasowaniu błędu sytuacja się ustabilizowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Był ale się trochę pogubiłem.

Dziękuje :) Miłego wieczoru:D

 

---------- Dodano o 19:57 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:29 ----------

 

Koledzy po przeczytaniu powyższego wątku nadal nie wiem czy jeśli to czujnik stopu jest rąbnięty czy ma prawo działać trzecie światło stopu na szybie tak jak jest to w moim przypadku :/

A moze najpierw sprawdź zarówki w lampach stopu :D a później szukaj dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności