Skocz do zawartości
Gość zagajnik

Wymiana czujnika świateł stop - prośba o porady do samodzielnej wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

widze tam tylko zasłonete plastikiem jak to zdjac zeby czegos nie urwac???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odkrec ten plastik dizy pod kierownica pare torxow jest i bedziesz mial dostep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem nie palą sie światła stopu na desce rodzielczej pali sie abs i esp i świeca żarowa miga abs i esp nie działa czy to moze miec wpływ czujnik stopu???

 

Na pewno ma miałem identyko objaw skopciły sie styki w czujniku i stopił plkastik nie wiem jakim cudem ale tak było i blad... rozłaczylo automatycznie stop i czunik do wymiany nie kupuj zamiennika bo za pare miesiecy znów bedziesz rozbierał kup oryginal w ASO 60 zł i sie ciesz najlizsze 10 lat bezawaryjnoscia hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiana czujnika poskutkowała wykasowałem błedy i teraz wszystko ok oby tak daje dyskoteka zgasła dzieki za porade

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie mogę tu zapytać o poradę :)

Mianowicie w moim B5 zapalają się równocześnie abs iesp standard ;P

Teraz ciekawostka im cieplej na zewnątrz tym częściej się zapalają te kontrolki !!!

Jak były mrozy to praktycznie nie miałem problemu a teraz z samego rana jak przejadę parę km i zgaszę silnik to przy ponownym uruchomieniu zapalają się w mgnieniu oka :)

 

Czy to wina tego czujnika stopu ? Dodam że światła stopu mi wszystkie świecą i nie mam kontrolka od świec się nie zapala.

Dwa razy mi podczas zapalenia się tych kontrolek wyskoczyła też kontrolka chyba to była od ręcznego( ni ejestem pewien) i 3 sygnały dźwiękowe temu towarzyszyły :)

 

Ktoś może miał takie cyrki z tymi kontrolkami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli by się zaświecały przez światła stopu czy przez sam czujnik to by się te kontrolki pokazywały w trakcie hamowania a przynajmniej przy naciskaniu hamulca,

może to też być np błąd jakiegoś czujnika ABS albo nie kontaktujące styki w kostce przy sterowniku ABS/ESP

Najlepiej błędy odczytać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez pokazywalo blad hamulca recznego. Winowajca za ten blad byl czujnik przy zbiorniczku wyrownawczym od plynu hamulcowego. Moj byl nadlamany i co jakis czas w zakretach znikal i zapalal sie na nowo. Mozna go wyciagnac ze zbiorniczka i wymienic lub naprawic tak jak w moim przypadku(nie trzeba spuszczac plynu zeby sie do niego dobrac). Skleilem go klejem na goraco i juz drugi dzien nic sie nie swieci na desce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie jest jednorazowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nowy czujnik włożyć w odwrotnej kolejności przekręcając czujnik w pozycję docelową mam wrażenie że blokowana jest regulacja

 

Ja osobiście najpierw "przymierzyłem" czujnik dopiero później zablokowałem całość przekręcając w mocowaniu. Nie wciskałem pedału hamulca.

Nowy model czujnika nie wymaga regulacji a co za tym idzie nie trzeba wciskać pedału hamulca przy jego montażu.

P.S. Mam tylko nadzieję że posłuży ci on trochę bo z zamiennikami są niezłe cyrki.

Ja za swojego ori z ASO Skody dałem 50zł :ok

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2. zdjąć osłonę pod kolumną kierownicy

 

Ile jest torxów i gdzie ? Tak na szybko zerknąłem i widzę dwa koło bezpieczników tylko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy bezpiecznikach masz dwie, jedna jest we wnęce schowka po lewo i chyba jest jeszcze jedna po prawej stronie pod manetką kierunków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, macie rację. Są razem cztery, dwa kolo bezpieczników i dwa po bokach dźwigni.

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was miał kiedyś taką sytuację, że STOP sam się zapala? Od kilku dni mam ten problem chyba z racji obecnych mrozów.

 

 

 

Naprawiony. Wymiana czujnika stop rozwiązała problem. Koszt 42zł, wymiana 10 min.

Edytowane przez fqpiotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rozwiązałem problem z błędem włącznika stopu u siebie więc się podzielę. Błąd powodował niedziałanie ESP po kilku-kilkunastu kilometrach. Problemem były kabel idący od niego do sterownika. Kodowanie też było nie takie jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

świeciła mi się kontrolka ! oraz ABS i na komputerze wyszedł błąd czujnika pedału stop. 

Chciałam go wymienić, ale od spodu pedały są zabudowane plastikiem.

 

Jak dostać się do pedału?? podejrzewam, że tam znajduje się czujnik. I jak go wymienić.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczne że musisz ten plastik pod pod kierownicą najpierw zdemontować, i naszej się do czujnika nie dostaniesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał szymciak, prosta sprawa.

Objaw zapalony ESP + ABS, po jakimś czasie doszła do tego migająca kontrolka świec żarowych.

Nowy czujnik z salonu 61,71 zł. Teraz praca, rozkręcasz 4 śruby torks i opada osłona. I uwaga:), wyjąłem czujnik który później okazał się czujnikiem przy sprzęgle.

Ja miałem 2 czujniki i tak na szybko patrząc, ten od sprzęgła jest na wysokości pedału hamulca.

Cała wymiana 15 minut. Wymienia się na zgaszonym zapłonie. Dla pewności lepiej wyjąć kluczyk ze stacyjki.

Nic nie trzeba wciskać ani wyciągać, czujnik sam się dostosuje. Dopiero po odpaleniu auta i naciśnięciu hamulca zniknęły palące się kontrolki i wróciły światła stopu

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Odkopię temat z zapytaniem. Który że zdjęcia to jest czujnik świateł stopu? Ten biały czy czarny? (na zdjęciu ten biały czujnik dotyka pedału hamulca) 

IMG_20200130_204944.jpg

Edytowane przez Paweleek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności