Skocz do zawartości
Gość zagajnik

Wymiana czujnika świateł stop - prośba o porady do samodzielnej wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Hamulec ma 2 włączniki, i oba muszą się pokrywać.

 

Włącznik wymieniałem już jakiś czas temu więc diagnostyki nie pamiętam już dokładnie ale jestem pewien, że elektryk sprawdzał działanie włącznika w komputerze i ten pokazywał czy hamulec jest wciśnięty czy nie. Co do błędu to pierwszym razem nie został skasowany, elektryk powiedział, że komputer sam zbada sytuację i go wykasuje, gdy jednak kontrolka od ESP znowu się zaświeciła (po kilku km) błąd został skasowany jednak nie przyniosło to efektu.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Hamulec ma 2 włączniki, i oba muszą się pokrywać.

Jak ma dwa włączniki? Ja byłem przekonany, że włącznik jest jeden tylko ma 4 styki i wysyła sygnał do świateł i komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, ale ECU monitoruje oba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w czujniku w środku idą 2 blaszki i mają się pokryć, co można zaobserwować na vag w grupie silnik na którymś z kanałów początkowych nie pamiętam teraz który, jest monitoring sprzęgła, oraz hamulca czyli 0 0 0, jak wciśniesz hamulec ma wyskoczyć 0 1 1 , sprawdzać to trzeba delikatnie wciskając hamulec czy się pokryją tzn, przełączą oba z 0 na 1 , jak będzie mała odchyłka ecu wali błąd z tego.

Osobiście własny czujnik rozebrałem i naprawiłem ( poczyścić styki, nasmarować itd.) i jest od ponad roku ok bo też błąd wywalało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w czujniku w środku idą 2 blaszki i mają się pokryć, co można zaobserwować na vag w grupie silnik na którymś z kanałów początkowych nie pamiętam teraz który, jest monitoring sprzęgła, oraz hamulca czyli 0 0 0, jak wciśniesz hamulec ma wyskoczyć 0 1 1 , sprawdzać to trzeba delikatnie wciskając hamulec czy się pokryją tzn, przełączą oba z 0 na 1 , jak będzie mała odchyłka ecu wali błąd z tego.

Osobiście własny czujnik rozebrałem i naprawiłem ( poczyścić styki, nasmarować itd.) i jest od ponad roku ok bo też błąd wywalało.

 

Jak będę miał chwilkę to podjadę do elektryka i zobaczymy co tam komputer nam powie. Wątpię jednak by była to wina samego włącznika, był wymieniany na nowy, oryginalny i nie pomogło więc przyczyna chyba będzie leżeć gdzieś indziej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak to w koncu sie dokładnie wymienia zeby nie uszkodzic nowego czujnika stopu?? Bo jedni pisza ze na wcisnietym hamulcu puscic i dopiero przekrecic a inni koledzy pisza ze na NIE wcisnietym hamulcu wsadzic i przekrecic a inni jeszcze inaczej jak to jest przy tej wymianie zeby dobrze to zrobic ??

 

O ten czujnik dokładnie chodzi 6332841200_1390917819.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nic wciskac poprostu przekrec i wyjdzie a nowy odwrotnie,latwa operacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz nic wciskac poprostu przekrec i wyjdzie a nowy odwrotnie,latwa operacja.

 

Tak tak kolego ja wiem jak sie go wyjmuje i wklada to latwa operacja zgadza sie ale chodzi mi o montaz nowego bo pisali niektorzy koledzy ze sie go wkłada na wcisnietym hamulcu, pozniej puszcza hamulec zeby ten skok sobie niby ustalil i dopiero przekreca a Ty kolego teraz piszesz ze wkłada sie nowy na NIE wcisnietym hamulcu wiec nie wiem jak to dokładnie jest... Pisali tez koledzy jak zle zamontuje sie to od razu nowy czujnik do wyrzucenia jak zle odległosc wyreguluje ... Wiec juz naprawde nie wiem ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakies farmazony pisza przekladalem juz parenascie razy(przekladam nieraz angliki) ten stop i nigdy nie wciskalem pedalu,poprostu wyciagam go do konca wkladam i juz a po wcisnieciu pedalu on sam sie ustawi tak jak powinien na tych zabkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ok dzieki kolego wiem juz czyli normalna prosta sprawa bez zadnych sztuczek przekrecam wyjmuje wkladam nowy przekrecam w druga strone i dopiero naciskam hamulec i sie ustawia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję przedzwonić do najbliższego ASO. W zeszłym tygodniu taki właśnie czujnik wymieniono w salonie w ramach akcji serwisowej VW :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Ty kolego u nas nie ma takich akcji i nie przy B5 juz :) Płacic trzeba za kazdym razem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem zaskoczony. Zadzwoniłem z pytaniem czy w moim USA przysługuje wymiana cewek zapłonowych a tutaj ku mojemu zaskoczeniu w ramach akcji wymioniono po za cewkami, czujnik świateł stop, przewody paliwowe, osłony termiczne silnika.. telefon nie gryzie :) warto próbować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odgrzeje trochę kotleta. Czy da się jakoś zresetować ustawienie czujnika lub jakoś wyregulować czujnik stopu? Zauważyłem ostatnio iż układ hamulcowy reaguje wcześniej niż zapalają się światła stop. Błędów brak, ABS działa bezbłędnie. Passat tak jak w opisie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz wszystko opisane w watku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wystarczy odłączyć go, podłączyć po chwili z powrotem i po podłączeniu wcisnąć pedał hamulca aby się sam ustawił, tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Ja dzisiaj wymieniłem czujnik , pojawiał się błąd ABS i ESP a po dłuższej jeździe kontrolka świec żarowych no i nie miałem świateł stopu.

Nowy czujnik: 1K2 945 511 RDW

1k2_945_511_2.jpg

 

Wymiana jest prosta - wyłączamy zapłon, odpinamy wtyczki od czujnika hamulca, przekręcamy czujnik w lewo (przeciwnie do wskazówek zegara) o 45 st., wyjmujemy stary czujnik, przymierzamy wypustki w czujniku do otworu (każdy z nich jest inny) wkładamy czujnik, trzpień automatycznie po włożeniu wciśnie się i dopasuje, pilnujemy by czujnik dopchnąć do końca, przekręcamy w prawo o 45 st. w zasadzie powinny być wyczuwalne dwa takie przejścia, dopiero za drugim czujnik osadzi się prawidłowo!

 

Sprawdzamy czy światła stopu działają. Jak ktoś ma obawy co do montażu polecam wyjęcie starego czujnika i potrenować montaż ...

Podczas wymiany nie wciskałem pedału hamulca, wszystko działa jak należy, na końcu skasowałem błędy Vagiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem nie palą sie światła stopu na desce rodzielczej pali sie abs i esp i świeca żarowa miga abs i esp nie działa czy to moze miec wpływ czujnik stopu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może mieć:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak sie do tego czujnika dobrać gdzie on sie dokładnie znajduje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nad pedałem hamulca, , więc trzeba się trochę poschylać, wygląda jak na zdjęciu, które kolega turek wrzucił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności