Skocz do zawartości
Gość zagajnik

Wymiana czujnika świateł stop - prośba o porady do samodzielnej wymiany

Rekomendowane odpowiedzi

Biały, wyciągasz poprzez przekręcenie go

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy światła po wymianie czujnika powinny zapalać się po lekkim dotknięciu pedału ? Naciskam z 1 cm do dołu i nie świecą się lampy stopu.  

Czy operację montażu czujnika można powtórzyć jeszcze raz ? Czy można ustawić prawidłową pozycję tego bolca ? Czy konieczny jest zakup nowego ? Kupiłem czujnik firmy FAE

Edytowane przez Marek87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normanie regulujesz ile ma wystawać czujnik i kiedy ma mieć kontakt z pedałem. Trzymasz taki pierścień i obracasz czujnikiem. Światła powinny się zaświecać już od lekkiego dotknięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, StreamHD napisał:

Normanie regulujesz ile ma wystawać czujnik i kiedy ma mieć kontakt z pedałem. Trzymasz taki pierścień i obracasz czujnikiem. Światła powinny się zaświecać już od lekkiego dotknięcia.

Czyli muszę zdemontować czujnik oraz wysunąć bardziej ten "bolec", następnie włożyć przekręcić w prawo i czujnik sam dostosuje się ? Czy trzeba nacisnąć do końca pedał hamulca przed zamontowaniem czujnika ? Mój pedał hamulca ciężko dociska się gdy nie pracuje silnik. Jest twardy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I mają być twardy bo pompa i serwo nie pracują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Marek87 napisał:

Czyli muszę zdemontować czujnik oraz wysunąć bardziej ten "bolec", następnie włożyć przekręcić w prawo i czujnik sam dostosuje się

 

Czujnika nie demontujesz tylko regulujesz go obracając go w tym metalowym kołnierzu. Bolec wysuwa się sam. Gdy się wysunie to zaświecają się światła.  Pedał trzyma go wciśniętego.  Zanurkuj tam, zakręć czujnikiem i wszystko zrozumiesz. To jest bardzo proste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zobaczę na niego. Rozumiem że mam kręcić tym bolcem a nie całym czujnikiem ...

Niestety dzisiaj rano znów mi się zaświeciły kontrolki ABS + ESP. Komputer przed wymianą czujnika wskazywał na błąd 00526 - brake light switch-F 27-10 - Implausible Signal - Intermittent

oraz

00526 - brake light switch-F 27-00 - Implausible Signal

Dzisiaj jeszcze błędu nie sprawdzałem ale pewnie znów będzie ten sam. Nie wiem co to może być :( 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcisz całym czujnikiem. 

Jak sama nazwa mówi te błędy pochodzą od czujnika świateł stopu.  Kontrolki ABS ESP oznaczają jego usterkę. 

Wymień i po temacie.   W ogóle sprawdzałeś czy on działa i światła się świecą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy mam przy wymianie nacisnąć pedał hamulca ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.08.2021 o 21:20, StreamHD napisał:

 

Czujnika nie demontujesz tylko regulujesz go obracając go w tym metalowym kołnierzu. Bolec wysuwa się sam. Gdy się wysunie to zaświecają się światła.  Pedał trzyma go wciśniętego.  Zanurkuj tam, zakręć czujnikiem i wszystko zrozumiesz. To jest bardzo proste.

To raczej można tylko stare typy czujników obracać

Ja mam czujnik OE 1K2 945 511

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności