Skocz do zawartości
momasz1

Drążek kierowniczy-wymiana

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wtemacie dotyczy wymiany lewego (strona kierowcy) proszę o opis ew. zdjęcia i jak sie tam dostać żeby go odkręcić od maglownicy a jest ona ze wspomaganiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.odkręcasz koło

2.zdejmujesz osłone gumową z maglownicy

3.luzujesz nakrętkę kontrującą na maglowjnicy

4.odkręcasz drążek kierowniczy

 

5.odkręcasz nakrętkę na końcówce drążnka kierowniczego

6.wybijasz/ściągasz końcówkę drążka kierowniczego

 

Sprawa prosta, roboty na max 15 min, najciężej jest wybić końcówkę drążka kierowniczego

Edytowane przez cysiokysio
kierowniczego-stabilizacyjnego pomerda?o mi sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość samael76

świetnie a możesz kolego jakieś fotki zrobic i pokazac jak to zrobic jestem laikiem ale szybko sie ucze i chciałbym zaoszczędzic troszkę na mechaniku ,i jeszcze jedno może jakiś konkretny producęt tych drąrzków????:):):)

A jeszcze jedno czy po takiej wymianie trzeba zbierznośc ustawiac???????

Edytowane przez samael76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość samael76

A czytałeś co tam jest napisane?????? niema nic wachacz to nie drążek kierownicy;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czytałeś wątek do końca? Przecież masz tam nawet zdjęcia co i jak (kolega grzyb zapodał jak wymieniał drążki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1.odkręcasz koło

2.zdejmujesz osłone gumową z maglownicy

3.luzujesz nakrętkę kontrującą na maglowjnicy

4.odkręcasz drążek kierowniczy

 

5.odkręcasz nakrętkę na końcówce drążnka kierowniczego

6.wybijasz/ściągasz końcówkę drążka kierowniczego

 

Sprawa prosta, roboty na max 15 min, najciężej jest wybić końcówkę drążka stabilizacyjnego

 

Dzięki koledzy za sugestie

 

Właśnie opis śliczny tylko kłopot największy z pkt.3 jak sie tam dostać żeby owy drążek odkrecić od góry sie nie da od dołu ani tyle trzeba ściągać cały wahacz jak w poście kolegi Grzyba ( notabene taki opis jest na medal tzn opis i zdjęcia super gratulacje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czytałeś co tam jest napisane?????? niema nic wachacz to nie drążek kierownicy;)

 

Tak czytałem i bardziej łopatologicznie to się chyba nie da opisać.

No, ale widać, że nie bez kozery na egzaminach do szkół tak dużo czasu poświęcają na czytanie tekstu ze zrozumieniem.

 

Dzięki koledzy za sugestie

 

Właśnie opis śliczny tylko kłopot największy z pkt.3 jak sie tam dostać żeby owy drążek odkrecić od góry sie nie da od dołu ani tyle trzeba ściągać cały wahacz jak w poście kolegi Grzyba ( notabene taki opis jest na medal tzn opis i zdjęcia super gratulacje)

 

Drążek kierowniczy od strony kierowcy da się odkręcić bez zdejmowania wahacza, co prawda dostęp jest kiepski, ale się da. Wystarczy ta nakrętkę tylko ruszyć później powinno się wszystko dać odkręcić palcami.

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki koledzy za sugestie

 

Właśnie opis śliczny tylko kłopot największy z pkt.3 jak sie tam dostać żeby owy drążek odkrecić od góry sie nie da od dołu ani tyle trzeba ściągać cały wahacz jak w poście kolegi Grzyba ( notabene taki opis jest na medal tzn opis i zdjęcia super gratulacje)

 

Jest do tego specjalny klucz, trochę podobny do przepychacza do zlewu-długa rura a na końcu kielich. Jak nie było ruszane i dobrze trzyma to nie odkręcisz tego, wtedy albo wywalasz wahacz albo zdajesz się na warsztat.

Wbrew temu co pisze cysio nie jest to tak proste jak w opisie w tym topicu, sprawdzone osobiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co pisze cysio nie jest to tak proste jak w opisie w tym topicu, sprawdzone osobiście.

 

Nadmieniam, że wyjmowałem drążek w passacie bez wspomagania i mi to zajeło 15 min. Dla mnie prościzna:)

Sprawdzałem w necie właśnie cenę drążkow do swojego passata ze wspomaganiem i zauważyłem, że są różne mocowania do maglownicy, być może te z wspom. trudniej się odkręca.

 

Przekonam sie w sobotę(wymiana amorów, drążków i końcówek).

 

Jest do tego specjalny klucz, trochę podobny do przepychacza do zlewu-długa rura a na końcu kielich.

Jak możesz to zapodaj jakąś fote, z opisu ciężko sobie wyobrazić:).

 

a to fotki drążków

35-PO-04ADLER.jpg

35-PO-05ADLER.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nadmieniam, że wyjmowałem drążek w passacie bez wspomagania i mi to zajeło 15 min. Dla mnie prościzna:)

Dlatego poszło łatwo ;)

 

http://www.allegro.pl/item412042845_klucz_do_drazkow_kierowniczych_b_dlugi_warto_.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew temu co pisze cysio nie jest to tak proste jak w opisie w tym topicu, sprawdzone osobiście.

Przyznaję rację, wymiana drążków przy maglownicy ze wspomaganiem jest trudniejsza niż przy maglownicy bez wspomagania.:padam::padam::padam::padam: Bardzo pomaga zdjęcie wachacza(4 śruby), ja i tak musiałem go zdjąć bo miałem do wymiany tylnie gumy. Przy wymianie drążka odchodzi nam odkręcenie nakrętki kontrującej, ale za to drążek jest dużo ciężej odkręcić. Ja osobiście musialem użuć dość dużego klucza do rur(rorhak) bo zwykły mi się zmykał.

 

Wbrew temu co pisze cysio nie jest to tak proste jak w opisie w tym topicu, sprawdzone osobiście.

Przyznaję rację, wymiana drążków przy maglownicy ze wspomaganiem jest trudniejsza niż przy maglownicy bez wspomagania.:padam::padam::padam::padam: Bardzo pomaga zdjęcie wachacza(4 śruby), ja i tak musiałem bo miałem do wymiany tylnie gumy w wachaczu. Odchodzi nam odkręcenie nakrętki kontrującej ale za to drążek jest dużo ciężej odkręcić. Ja osobiście musialem uzuć dość dużego klucza do rur(rorhak) bo zwykły mi się zmykał.

Edytowane przez artmin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Mam uszkodzoną prawą osłonę gumową maglownicy i muszę ją wymienić.Jak najprościej to zrobić? Pasek z wspomaganiem.Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosto odkręcasz końcówkę drążka ściągasz starą osłonę i montujesz nową kłopot tylko z opaską przy maglownicy ale dasz radę pamiętaj tylko o ilości obrotów końcówki zeby ją wkręcić tak samo jak była.

 

Zrób to jak najszybciej bo ja przez pękniętą osłonę wymieniam właśnie drążek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pasku ze wspomaganiem też wymiałem prawy drążek tak z 20 minut nie licząc piwa...

 

Wystarczy dobrze zaspawać drążek w miejscy gdzie się kręci. i drążek można odkręcić ręką i da się to zrobić bez kanału :)

 

Pozdrawiam

Damian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

damianko też słyszałem o takim rozwiązaniu jak zespawaniu drązka na przegóbie, tylko moje pytanie jak go pózniej dokręcisz, skoro niema możliwości podejścia kluczem (chodzi mi o prawą stronę) ?

Pisze ze klucz pasuję do wszystkich samochodów osobowych oraz busów i współpracuję z nasadką 30 mn. Jak dlamnie 289 zł na ten klucz to strata kasy, bo jak to się ma do passata gdzie drązki przykręcane są na klucz 32 mm, a wymieniając przekładnie kierowniczą w swoim pasku na inną używke, zauważyłem przy odkęcaniu drazków z używki, że były na klucz 34 :eek:. Czy oryginalne drązki były na klucz 34mm, a jeśli ktoś ma na 32mm to czy znaczyło by to ze drązek był już wymieniany ?

1.odkręcasz koło

2.zdejmujesz osłone gumową z maglownicy

3.luzujesz nakrętkę kontrującą na maglowjnicy

4.odkręcasz drążek kierowniczy

 

5.odkręcasz nakrętkę na końcówce drążnka kierowniczego

6.wybijasz/ściągasz końcówkę drążka kierowniczego

 

Sprawa prosta, roboty na max 15 min, najciężej jest wybić końcówkę drążka kierowniczego

Nie istnieje coś takiego jak nakrętka kontrująca na maglownicy. na koncu drązka jest miejsce na klucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Nie istnieje coś takiego jak nakrętka kontrująca na maglownicy. na koncu drązka jest miejsce na klucz.

 

Mylisz się, w układzie kierowniczym bez wspomagania jest nakrętka kontrująca.

 

EDIT

 

element nr 11

075000.jpg

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@grzyb

 

kluczem chyba nie było jak podejść ale takim kluczem jak mają hydraulicy który tak jakby sam się zaciska nie ma problemu. ot coś takiego http://www.fonic.pl/photo/349.jpg

 

i nie mówcie że się tak nie da skoro ja tak zrobiłem a magikiem nie jestem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cysiokysio

Jak wtemacie dotyczy wymiany lewego (strona kierowcy) proszę o opis ew. zdjęcia i jak sie tam dostać żeby go odkręcić od maglownicy a jest ona ze wspomaganiem

w temacie chodziło o maglownice ze wspomaganiem, więc niemyl kolegi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
cysiokysio

w temacie chodziło o maglownice ze wspomaganiem, więc niemyl kolegi ;)

 

Jak byś przeczytał cały wątek od początku do końca, to byś zauważył że jakieś 8 postów temu napisałem że przy maglownicy ze wspomaganiem odchodzi nam nakrętka kontrująca:kijemgo:

Bardzo pomaga zdjęcie wachacza(4 śruby), ja i tak musiałem bo miałem do wymiany tylnie gumy w wachaczu. Odchodzi nam odkręcenie nakrętki kontrującej ale za to drążek jest dużo ciężej odkręcić. Ja osobiście musialem uzuć dość dużego klucza do rur(rorhak) bo zwykły mi się zmykał.

 

Rzeczywiście początkowo źle pomogłem ale później się chyba poprawiłem:padam::padam::padam:

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności