Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seb-Sta

Witam, czy ktoś z was wie czym różni się czujnik temperatury żółty od zielonego

?? Wiem parametrami pracy, ale który będzie wskazywał większa temperaturę montując go w identycznym silniku ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie, bo teraz sa juz temperatury typu 5 stopni itd i ja zeby mi sie silnik nagrzał do 90 stopni musze z 15km po miescie zrobic, a co najlepsze to jade sobie na trasie i obserwuje wskazówke od temperatury jak pojade chwile szybciej to jest 90 stopni jak zwolnie to sobie spada na 85stopni i tak cały czas nie moze sie utrzymac na tych 90 stopniach tylko maszeruje góra doł. to normalne czy moze cos jest nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli temp. waha się w tych granicach co podałeś to jest to w normie i nie musisz sie tym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale jesienia takiego czegos niebyło:) tylko złapał 90 stopni i tak trzymał calutki czas;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bodosc

Witam a ja mam taki problem w pasacie b5 bardzo często nie pokazuje mi się temperatura cieczy a czasami jak wjadę na jakąś dziurę to odziwo na chwile gwałtownie pokaże jaka jest nie wiecie w czym leży problem i co trzeba by wymienić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zimne luty - poszukaj taki temat na forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników silnika 2E jaki jest numer oryginału czujnika temperatury 4 pinowego ? wiem tylko że powinien być niebieski pasek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie do użytkowników silnika 2E jaki jest numer oryginału czujnika temperatury 4 pinowego ? wiem tylko że powinien być niebieski pasek

Ja widzę żółty pasek. Niebieski ma czujnik z 2 stykami. 357 919 501A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli wnioskując z przeczytanych wypowiedzi, że brakuje mi jakiejś uszczelki w korku wyrównawczego ? ( ciągle mi gdzieś spierdziela ;) )

 

18dk5c.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zielone to nie jest o-ring?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosząc sie do mojego wczesniejszego pytania to normalne sa wachania temperatury? bo roznymi vw jezdziłem i tam zawsze łapie 90 st i trzyma a u mnie jakos dziwnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma stać na 90 C a jak cos jest nie tak do już usterka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no u mnie włąsnie niestoi na 90 C tylko sobie chodzi o 85 do 90 zalezy jak jade.. jak to usterka to gdzie szukac winy najpierw?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 stopni wahania ... możesz śmiało olać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowisz:) to ok, tylko drazni to oko;p pojade 120 to 90 zwolnie to spadnie potem po jakims czasie sie unormuje zwłaszcza ze na dworze 22 C

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatura spadla w trakcie jazdy na trasie o 5 st. po wymianie nagrzewnicy.

Bylo to do przewidzenia, ale jak macie slabe ogrzewanie przy 90 st. to lepiej ja wymienic nie tylko dla samego ogrzewania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności