Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wentylator włącza się przy 100 stopniach. Sprawdz, temp. w zbiorniczku za pomocą jakiegoś termometru i porównaj wskazania na desce i rzeczywiste, sprawrdź czy działa wentylator - zdejmij wtyczkę i połącz na krótko za pomocą jakiegoś kabla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak będę miał pewność że mam oryginalny czujnik wtedy będę kombinował dalej.

 

Silnik 1,8 ABS - czujnik Hella kod: 6U0919501B cena 103 zł. Z niebieską opaską 4-pinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Przeciez juz przy 95 stopniach mi wyleci plyn ze zbiorniczka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nic nie wylatuje, wentylatory sie wlaczaja jak pisałem wg wskaźników przy nie całych 100 stopniach i wszystko gra i buczy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobry płyn 115-120 stopni wytrzymuje bez wrzenia. Co do temperatury w zbiorniczku to z moich obserwacji jest niższa o 1-2 stopnie od tej w układzie więc jak najbardziej warto sprawdzić i będzie to dość miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem na mysli podcisnienie...

No wlasnie...wentylatory-wiadzialem ze sa 2.To normalne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne że w dieslu są dwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze normalne ze w Passacie.

W Golfie mialem jeden, ktory spokojnie wystarczal.Mysle ze sek nie tkwi w ilosci wentylatorow, a wielkosci chlodnicy - jesli sie nie myle to chlodnica jest ta sama coz Golfa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki 1,6TD miały jeden wiatrak a silniki 1,9 miały dwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja mam 1,6 a mam 2 wentylatory...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ja mam 1,6 a mam 2 wentylatory...
A klime masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podwójny wentylator w B3 był w RA,SB,9A,1Y,AAZ,AAA, w samochodach wyprodukowanych z fabrycznym hakiem lub klimą, fabrycznie zrobionych na taxi lub na ciepłe kraje jako wyposażenie dodatkowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze ze kolega w temacie.

Ja mam wersje taxi :(

Czy to oznacza ze musze miec klime? Bo zwyposazenia to mam elektryczny szyberdach i wspomaganie (ktore niedomaga).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam wersje taxi

Czy to oznacza ze musze miec klime?

Nie, to oznacza, że musisz mieć klimę.

Ale ponieważ TAXI jest eksploatowane głównie w miastach, a więc co za tym idzie w korkach to dlatego potrzeby jest bardziej wydajny układ chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moj to wogole nie jest wydajny.

Wystarczy ze pod jakas wieksza gorke podjezdzam i juz mi idzie temperatura do gory:(

Nie wiem czy to wina termostatu ktory niedostatecznie sie otwiera (mial byc zmieniony na Wahler ale ja tym ludziom nie ufam), czy tez moze wiek robi swoje i chlodnica juz zabita, albo nagrzewnica (ogrzewanie takie sobie; w Golfie mialem takie ze bym mial przy tej temp. na zewnatrz wewnatrz 35st.).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zderzak masz cały ?

Głównie pytam o kratkę w zderzaku i tzw hokej - kluczowe rzeczy przy chłodzeniu chłodnicy powietrzem.

 

attachment.php?attachmentid=9479&stc=1&d=1237534560

Zderzak przedni.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc kratki mam wyrwanej, ale to chyba jeszcze lepiej bo wiecej powqietrza sie tam dostaje.

Najlepszy to jest wogole patent jaki maja moi koledzy ktorzy maja B3 w sedanie.Kupili Grill z kratka i jest OK. Wogole nie wiem kto wymyslil taki system chlodzenia :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto zwraca na to uwagę, ale te kratki są różne w zależności od silnika i wyposażenia auta. W dieslach, dwulitrówkach i VR6 ta kratka ma otwory praktycznie na całej długości, w mniejszych silnikach i autach bez klimy otworów jest mniej. Generalnie dostępne są głównie te małe, większe trudniej dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kratka ma specjalne łopatki które kierują powietrze do góry na chłodnicę ich brak powoduje małą wydajność chłodzenia lub jego całkowity brak ( chłodnica jest schowana za zderzakiem (tym plastikowym i metalowym).

Holej dodatkowo zgarnia więcej powietrza na tą kratkę.

 

Osobiście uważam, że jest to jeden z najgorszych patentów systemów chłodzenia i duży mankament B3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podłącze się do tematu u mnie jest silnik 1.8 RP podczas jazdy cały czas temperaturę pokazuję 70-80 dopiero na postoju pokazuję 90 , na króćcu są trzy czujniki czerwony, niebieski i czarny który będzie odpowiadał za wskazania na desce .Dodam jeszcze że termostat już zmieniałem dwa razy i dalej jest tak samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności