Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

To te 20 oiro to ja płacę w polsce za 512, to są zdziercy :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To te 20 oiro to ja płacę w polsce za 512, to są zdziercy :hyhy:

a gdzie tacy złodzieje ?? 512 toz to nie da sie normalnie nawigowac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
podepnę się pod temat :)

Jaki router polecacie ??

Chodzi o zasięg e domu dwu piętrowym.

z góry dzięki.

Pozdrawiam

I temat od nowa :) - ma być z ADSL'em czy bez?

:wstyd: raczej musi mieć.

mam nerwostradę, obecnie używam livebox-a ale to paskudztwo ma strasznie cienki zasięg i do tego opłata miesięczna :( , obsługuje trzy kompy w tym jeden połączony kablem sieciowym a dwa są bezprzewodowo, chcę by wszystkie były bezprzewodowe.

To jaki router będzie dobry i jakieś wifi (2 sztuki) ??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Modem mam z Włoch od Włoskiego dostawcy internetu "tiscali italia "

 

Czyli, że miałem racje, a koledzy kuczlaw i p@tryk zaczęli się mnie czepiać, że czytać nie umiem... :P

 

jjacekkx -> Od siebie napiszę tak - ja użytkuję Linksysa, ale bez ADSL'a i jest super. Bez zwiech, wszystko pięknie chodzi: jeden komp w LANie, dwa, czasami trzy lapki w WiFi + telefon w WiFi (mieszkanie dwupoziomowe). Natomiast, tak jak cervandes, mam bardzo złe doświadczenia z D-Linkiem.

 

Myślę, że spokojnie mogę Ci polecić sprzęt z mojego pierwszego posta (a drugiego ogólnie w tym temacie). Poczytaj opinie o nim, nie tylko w komputroniku, ew. poczekaj na odpowiedzi innych - może ktoś miał złe doświadczenia z tym routerkiem...

 

Odnośnie kart WiFi się nie wypowiadam, ponieważ żadnej nie używam, ale w komputroniku na końcu strony są zestawy router + karta WiFi na USB, PCMCIA lub PCI, więc może coś takiego (+ jeszcze jedna karta jeśli mają być dwie, jak napisałeś).

Edytowane przez bartek.w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bartek.w, czyli coś takiego mogę kupować ??

bo mówią, że te z dwoma antenkami niby lepsze ?

Dzięki za info :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

najlepsze rozwiązanie do nerwostrady jest router z modemem ADSL nie musi być firmowy bo jak przyjdzie burza to i tak pewnie go uwali (z braku wyłączenia z prądu i lini telefonicznej). Teraz musimy się zastanowić czy chcemy mieć bezprzewodowo czy po kablu ethernet. Rozwiązanie 1 jest mniej kłopotliwe ale trochę szkodliwe (tak jak komórki), natomiast rozwiązanie 2 ma jedną wade ale dużo zalet. Wada ta polega na tym że trzeba ciągnąć kabel ethernet z routera do komputera i potem np: zmieniamy miejsce komputera i znowu to samo. W przypadek 1 tego nie musimy robić bo tylko jedynym ograniczeniem jest zasięg. Jeżeli zdecydujemy się na wariant 1 to jeżeli jest to komputer stacjonarny trzeba kupić kartę rozszerzeń na PCI bezprzewodową. Natomiast jeżeli jest to laptop to na 90% ma już wbudowaną kartę bezprzewodową WIFI. Zostaje teraz tylko to skonfigurować. Livebox to ogólnie szmelc jedyną jego zaletą jest to że ma telefon Voip i nic po za tym, bardzo często się wieszają i płacić 10zł za coś co po okresie umowy i tak nie jest nasze. Łatwo policzyć że w ciągu tych 2 lat bo przeważnie taka mamy umowę zdąży się spłacić router i w następnym okresie mamy już jak znalazł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli zdecydujemy się na wariant 1 to jeżeli jest to komputer stacjonarny trzeba kupić kartę rozszerzeń na PCI bezprzewodową.

 

nie zgodzę się -przeciez stacjonarny można podłączyć przez kabel ethernet.

ja mam tak zrobione, lapka mam po wifi a stacjonarke po kablu.

 

z mojego doświadczenia do nerwostrady i innych które potrzebuja ADSL polecam Pentagram'a Cerberus'a P 6331-42.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorka MeCeNaS ale jak dla mnie Pentagram to jeden wielki Bubel! Miałem kiedyś styczność z tym sprzętem i po prostu się zraziłem!

 

bann.JPEG

 

 

Linksys 100% satysfakcji! śmiga u mnie ponad 1,5 roku

Nic nie jest idealne a sprzęt należy dobierać wedle funduszy i potrzeb związanych z jego użytkowaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Firmę d-link omijaj z daleka. Mam z nią same nieciekawe wspomnienia :P

Na Twoim miejscu pomyślałbym o pomocy kogoś znajomego kto się trochę orientuje w temacie. Przyjdzie, doradzi i poustawia co trzeba i co najważniejsze - wypijecie sobie przy okazji kilka piwek, oczywiście bezalkoholowych ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu pomyślałbym o pomocy kogoś znajomego kto się trochę orientuje w temacie. Przyjdzie, doradzi i poustawia co trzeba i co najważniejsze - wypijecie sobie przy okazji kilka piwek, oczywiście bezalkoholowych ;)

Kazio chyba masz "swietą" racje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez polecam do domu routery firmy linksys albo z tanszych edimaxa a do wiekszych budynkow typu pensjonat albo cos firme draytek. jesli macie neostrade to modem adsl z anexem A jesli macie kablowke to xdsl/cable,, mozecie tez sie zastanowic czy nie chcecie rozmawiac przez VOIP i wtedy mozecie kupic router odrazu z bramka voip albo bramke pozniej dokupic osobno ;) jesli do domu chcecie miec mocniejszy zasieg mozecie pomyslec o technologi N tylko ze i routery i karty bezprzewodowe sa drozsze :( tylko co do VOIP to najlepiej zeby bramki/routery byly nie zablokowane czyli nie przywiazane do ktoregos z dostawcow voipa ;)

Edytowane przez dest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecydowanie jeśli chodzi o zasięg, to starsze us robotics, symbol coś około 9601? jakoś tak, na allegro za 100 można kupić, ma dwie antenki, to jest bardzo istotne, ponieważ antenka pod i nad routerem promieniuje bardzo kiepsko. A ustawiając obie lekko pod kątem o AP o wiele lepiej sieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Ponieważ mój problem jest podobny do tu opisywanego, postanowiłem podpiąć się do tematu.

Kilka dni temu podpięli mi neta z UPS (modem Arris CM550B). Ponieważ potrzebny jest mi telefon z numerem z kierunkowym by kilka osób mogło ze mną rozmawiać " jak na kablu" a nie chcę wiązać się z żadnym z tradycyjnych operatorów telefonicznych, mam kilka pytań. Jaka jest możliwość zrobienia z tego sprzętu telefon VOIP? Jakiego operatora wybrać? Jaki sprzęt musiałbym ewentualnie dokupić (mam telefon bezprzewodowy który chciałby wykorzystać do nawiązywania połączeń - jeśli się da, oczywiście)? Zielony jestem w tym temacie :mur::wstyd: a za pomoc byłbym wdzięczny.

 

Wykład łopatologiczny mile widziany :-P

 

Pozdrawiam Dominek

 

Nie wiem czy to istotne, ale z tego numeru nie będę wykonywał żadnych połączeń wychodzących.

Edytowane przez dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to potrzebujesz routera z bramka voip albo samego routera i bramke voip routera szukasz pod xdls/cable. Linksys Wireless-G DSL Router + 2-port VoIP WRP400-G2 np taki router http://znak.pl/index.php?cid=2235&scid=2237&prid=voipLinWRP400G2 gdzie indziej pewnie mozna dostac taniej albo mozesz np osobno router i osobno brakme np cos od edimaxa (tansze) lub linksysa i do tego bramke voip PAP2t. tylko najlepiej zeby bramki byly nie blokowane bo wtedy bedziesz mogl sobie zmieniac operatorow. ja zalozylem sobie w domu www.freeconet.pl mam wlasny numer oplaty miesieczne 2 zl i tanie rozmowy. jesli bardzo duzo dzwonisz to mozesz z zagranicznej strony wykupic abonament za bodajze 5 euro i rozmawiac przez miesiac za darmo na komorki i stacjonarne chyba na calym swiecie, a odbierac rozmowy mozesz przez np freeconet albo innego dostawce ;) na stronie freeconet masz tez forum i znajdziesz tam sporo informacji ;) a co do operatorow voip to masz sporo np skype, ipfon, tlenofon,i rozne zagraniczne jest w czym wybierac i dopasowac do siebie ;)

 

 

do swojego moedemu podlaczas router z bramka voip albo router i do routera bramke voip ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten użytkownik: dominek_f

przyznał punkt pomógł

dla użytkownika: dest

za powyższą wiadomość:

 

Nie dało się inaczej, więc zrobiłem to tak. :D

 

Czy taki router podejdzie? http://www.4ip.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=101 Nie ma co prawda Wi-Fi, ale... cena.

Edytowane przez dominek_f

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze sie pochwalic :) Kupiłem dzisiaj D-link Modem z Ruterem zainstalowałem i wszystko ładnie dziala :))

Teraz nie chce zakładac nowego watku ty lko sie podepna !

Jaki antywirus ?? Konczy mi sie Norton i chce cos innego (DARMOWY ?? )

co ECACIE ??

Wielkie dzieki :padam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję AVAST do pobrania np. http://www.avast.com/index_pol.html. Musisz sie zarejestrować po instalacji...

 

Tylko pamiętaj ze możesz miec tylko jednego antyvirusa zainstalowanego...

 

Czyli na początek pobierasz avasta, później najlepiej odpiąć się od sieci, odinstalować nortona, uruchomić ponownie komupter, zainstalować avasta, uruchomić ponownie, podpiąć się do sieci...

 

I po rejestracji cieszysz się nowym legalnym (dla użytkowników domowych) antywirusem...

 

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jakiś firewall by się przydał, bo avast jak już coś złapie to napisze, ze usunał, ale jak poszło gdzieś głebiej to sobie nie radzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jakiś firewall by się przydał, bo avast jak już coś złapie to napisze, ze usunał, ale jak poszło gdzieś głebiej to sobie nie radzi.

Camelmk cos polecisz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności