Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

Jakim kablem masz podłączony obraz a jakim dźwięk? Próbowałeś podłączać pod kompa słuchawki? Na nich też powinno działać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obraz jest przez DVI, dźwięk kabel aux (jack  3,5) . 

Na słuchawkach niema nic. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pod które gniazdo w kompie to podłączasz, bo masz tam 6. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinasz pod płyte gł z tyłu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do płyty głównej z tyłu do zielonego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie masz ustawionego jakiegoś dźwięku przestrzennego w Windowsie, że na wyjściu zielonym coś tam buczy tylko w prawym?

Zresztą to wygląda na uwaloną kartę skoro wszystko było robione a na żadnym urządzeniu nie ma dźwięku tylko coś tam buczy.  Jacki tak buczą z jednej strony jak są uwalone.

 

Sterowniki rozumiem prosto ze strony realteka a nie przez windows update aktualizowane?

Zobaczy czy na innych wyjściach dźwięku masz jakiś dźwięk. 

 

 

To działało dobrze i nagle tak się zwaliło?

Jakieś dodatkowe oprogramowanie do dźwięku jest? Jakieś pierdoły od asusa albo jakieś panele od realteka?

Jaka karta graficzna?

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia zmieniane w tą i w tamtą stronę. 

Sterowniki Realtek a. 

Brak dźwięku na innych wyjściach. Tylko na tym jednym jest cokolwiek, ale bardzo cicho i tylko z prawej. 

Hmmmm. W sumie to od paru lat nie działało. Nie było potrzeby. Teraz dzieciaki chcą żeby zadziałało. 

Włożę kolejną kartę dźwiękową i zobaczę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że wyjście zostało uszkodzone. Dzieciaki nic nie majstrowały ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie majstrowały. Karta dźwiękowa jest uwalona na płycie głównej od nowości. Przez 5 lat ten komp był włączony może przez 5 godzin. 

Będzie nowa karta i będzie git. 

Dziękuję za pomoc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, pytanie niektórym może się wydać śmieszne, ale...

Mam stary laptop z oryginalnym Win7, stickerem na obudowie z kluczem licencyjnym.

Czy jeśli kupię komputer z linuxem, to czy będę mógł na nim zainstalować Win7 i aktywować go przy użyciu stickera z kodem ze starego lapka? Oczywiście stary lapek leci na części-ma ułamane zawiasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy od licencji, 90% to oem więc nie, przy boxie owszem, robisz dezaktywacje na lapku i instalujesz na kolejnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o fabrycznie preinstalowanym Win w lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Kuba2000 napisał:

zalezy od licencji, 90% to oem więc nie, przy boxie owszem, robisz dezaktywacje na lapku i instalujesz na kolejnym.

Teoretycznie nie a praktycznie bez problemu. Swojego W7 przenosiłem przez 5 generacji maszyn. Dopiero za ostatnim razem musiałem potwierdzić aktywację przez automat telefoniczny bo już za dużo razy obsłużył różne konfiguracje. 

Niby OEM na to nie zezwala, a w rzeczywistości wszyscy tak robią bez problemów więc śmiało.  Warunek musi być taki, że system musi być najednej maszynie w tym samym czasie i tyle. Będzie banglać w pełni legalnie. 

 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli użyjesz klucza do przypisanej wersji to powinieneś zainstalować. Zwróć uwagę aby klucz był zgodny z wersją Win7-krótko mówiąc musisz mieć identyczne wersję systemu jak na tym starym laptopie. Trochę problemów będzie przy aktywacji online, gdyż przy Win7 zapewne wyskoczy komunikat o braku wsparcia. Wtedy aktywuj telefonicznie-będziesz "rozmawiał" z automatem. Jedna uwaga. Na stronie Microsoftu podane są 2 nr telefoniczne. Jeden zaczynający się od 800(a może 801?), a drugi od 22(kierunkowy Wa-wa). Użyj tego od 22, gdyż nr sugerujący infolinię tak naprawdę jest numerem zagranicznym i zapłacisz jak za rozmowę międzynarodową. Aby ułatwić Ci instalowanie skorzystaj z tej strony https://winclub.pl/topic/13624-windows-7-sp1-x86x64-2017-winclub-pl-finał/ Tam znajdziesz kompilację z zainstalowanymi aktualizacjami(o ile pamiętam ostatnia aktualna wersja jest z kwietnia 2017) i zaoszczędzisz czasu na instalowanie wszystkich aktualizacji.

Edytowane przez bbbb
uzupełnienie
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę kupić laptop ;)

Ma on służyć w 80% do pisania w Wordzie, potem Youtube i ogólnie rozumiany internet no i żeby puścić ew. film przez HDMI

I najważniejsze :!: Musi być biały :D

Wpadły mi w oko takie dwa na Allegro

https://allegro.pl/oferta/bialy-laptop-lenovo-320-fhd-i3-8gb-1tb-920mx-w10-7718799408

https://allegro.pl/oferta/hp-15-amd-a12-9720p-quad-1tb-radeon-530-2gb-win10-7495771009

 

Nie jestem na bieżąco, więc może ktoś ogarnięty mi powie coś na temat procesorów? Co jest lepsze, AMD czy Intel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch skłaniałbym się ku Intelowi - cały świat na nim stoi. AMD to teraz margines w stosunku do Intela. Poza tym proponowałbym ci dopłatę do dysku SSD 240GB. Jest 4x mniejszy co do pojemności niż ten 1TB ale za to na pewno dużo szybszy - co się przydaje w Win10, szczególnie gdy ten umyśli sobie robić aktualizację i zajmuje 100% transferu dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, jeżeli to ma być laptop głównie do Worda i do internetu, a od czasu do czasu jakiś film to nie potrzebujesz jakiegoś demona szybkości, a tym bardziej ogromnych pojemności dysku. I zgodzę się tutaj z Tomkiem, że dysk SSD o wiele bardziej zwiększy wygodę pracy. Nie mniej jednak mając jakiś wybór, wybrać mocniejszy komputer. Dłużej będzie "nowocześniejszy", a i nie wiadomo czy w przyszłości nie będziesz musiał pobawić się grafiką gdzie moc obliczeniowa jest istotna. Ważna jest również możliwość pracy wielowątkowej(w uproszczeniu-kilka rzeczy równocześnie), a do tego również potrzebna jest moc obliczeniowa. Kolejna sprawa czy to musi być nowy komputer? Za połowę tej ceny kupisz sprzęt poleasingowy, czy regenerowany z o wiele lepszymi parametrami i to z gwarancją. Np. ja 3 lata temu kupiłem taki sprzęt za 800 zł z procesorem i7(jedynie zainwestowałem w dysk SSD co dało jeszcze większego kopa) i do tej pory śmiga. Kolejna sprawa czy to tak istotne żeby był biały-przecież kolorem nie pracujesz? A może srebrny? Za pół tej ceny kupisz wypasionego biznesowego HP serii EliteBook. Tu masz poglądowy sprzęt akurat nie HP: https://allegro.pl/oferta/fujitsu-h700-i7-620m-8gb-128ssd-fhd-fx880m-win10-7697812149

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mojej pierwszej żonie, że może być inny niż biały :D tak sobie wymyśliła i ciężko zmienić zdanie ;) to będzie tylko komputer do worda i internetu. Do gier mam swój laptop :)

dzięki za rady,.spróbuje może jednak przekonać do innego koloru ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności