Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się z Marcinem. Do zastosowań domowych w zupełności wystarczy darmowy antywirus. Ja osobiście od zawsze używam Avasta i Comodo i póki co nie przytrafiło mi się nigdy nic strasznego. Oczywiście zdrowy rozsądek i generalnie trzeba uważać co i z jakich stron się ściąga, a z całą pewnością nie zawirusujesz kompa.

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje koledzy za podpowiedzi. Wiele mi to wyjaśniło, a co wybierzemy ro się zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jeśli ktoś może mi pomóc w ogarnięci tematu modemu 3G w HP Elitebook 2530p to będę wdzięczny.

Modem 3G qualcomm Gobi 1000 i aplikacja HP Connecton Manager zainstalowana ale mam komunikat, że : "Wyłączono w menadżerze urządzeń". Z kolei w Panelu sterowania modem jest włączony. Jak to ogarnąć?

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez mgboczna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli windows 7 to:Najedź kursorem na ikonę Mój Komputer później prawy myszy i wybieramy właściwości.Otwiera się nowe okno,szukasz Menadżer Urządzeń (na liście po prawe),klikasz,szukasz urządzenia,prawy myszy i tam będzie opcja w którejś karcie,Użyj tego urządzenia (włącz) lub samo włącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale rzecz w tym że modem jest włączony w menadżerze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy używa ktoś z Was : Tp-link wzmacniacz sygnału extender (np. http://allegro.pl/wzmacniacz-sygnalu-wifi-tp-link-tl-wa850re-300mb-s-i6477345216.html). Czy faktycznie takie wzmacniacze wzmacniają słaby sygnał wifi czy to tylko mit?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęło się tak: kupiłem telewizor smart i niestety "nie miał siły" aby skomunikować się z moim routerem. Cały czas łapał i gubił połączenie(może dlatego, że po drodze ma 2 żelbetowe ściany). W serwisie powiedzieli mi, że odbiornik TV musi być bliżej źródła sygnału i jak najmniej przeszkód. Najbardziej sygnał pochłania woda. Ponieważ nie wchodziło to w rachubę, a nie chciało mi się ciągnąć kilkanaście m kabla kupiłem http://www.ted.net.pl/sieci-wlan/wzmacniacz-sygnalu-wifi-repeater-netis-e1-niebieski.html w Carrefour za 50 zł(mój jest cały biały). Wetknąłem do gniazdka, skonfigurowałem(banalny w obsłudze) i internet w moim TV ożył. Teraz repeater jest ok.10m od routera i ok. 3m od TV. Repeater generalnie działa jak "przedłużacz" sygnału Wi-Fi. Nie liczyłbym raczej na to, że ze słabego sygnału zrobi Ci supertorpedę. Wprawdzie ilość kresek wzrośnie ale jakość będzie taka jaki jest sam sygnał(ten przechwycony). Dlatego z tym wzmacniaczem trzeba trochę pobiegać po domu aby przechwycony sygnał był w miarę dobry, a i przesłany dalej(z repeatera) nie stracił zbyt na swojej mocy. To dalej są fale radiowe, więc jakość i zasięg zależy od środowiska w jakim pracuje i ile jest zakłóceń.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po długich długich latach korzystania z FF, przesiadłem się na Chroma. I .... bla bla bla....

 

Napotkałem na jedną niedogodność, otóż funkcja kopiuj/wklej. W samej przeglądarce działa poprawnie. A już w wyskakującym oknie nie. Korzystam w pracy z pewnej aplikacji (strona www), która to ma wyskakujące okno i tam muszę podać dane. Jak pomylę okienka to nie mogę już przekopiować z ramki do ramki. Muszę skasować i pisać od nowa.

 

Każda inna przeglądarka nie ma tego problemu.

 

Czy Chrom ma jakaś wyłączoną funkcję???

 

Pomożecie??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po długich długich latach korzystania z FF, przesiadłem się na Chroma. I .... bla bla bla....

 

Napotkałem na jedną niedogodność, otóż funkcja kopiuj/wklej. W samej przeglądarce działa poprawnie. A już w wyskakującym oknie nie. Korzystam w pracy z pewnej aplikacji (strona www), która to ma wyskakujące okno i tam muszę podać dane. Jak pomylę okienka to nie mogę już przekopiować z ramki do ramki. Muszę skasować i pisać od nowa.

 

Każda inna przeglądarka nie ma tego problemu.

 

Czy Chrom ma jakaś wyłączoną funkcję???

 

Pomożecie??? :)

 

ctrl+c nie działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejny kłopot.

 

Schowały się partycję i mam błąd

"onekey recovery partition has damaged so do not launch the main application"

lenovo g580 - win 8

 

poszperałem w necie i znalazłem idealne rozwiązanie problemu

 

ale nastąpił zonk bo nie mam 8 partycji a 7.

 

natomiast w innym programie okazuje się że tych partycji jest ciut więcej

Bez tytułu.jpg

 

Wg filmu i programu partycje są nieprzydzielone.

 

Pomoże mi ktoś odzyskać te dwie partycjie??? Albo i nawet pozostałe???

 

A stało się tak najprawdopodobniej po przerobieniu partycji głównych, bo c miała 800 gb, a d resztę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z partycjami(zachciało mi się łączyć/dzielić). Nic nie pomagało i dopiero poradziłem sobie tym programem(jest po polsku i bardzo intuicyjny): http://www.dobreprogramy.pl/EASEUS-Partition-Master,Program,Windows,12861.html

Edytowane przez bbbb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już dotarłem do tego programu i akurat przy tej jednej partycji nie ma opcji "odzyskaj partycję".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla bezpieczenstwa zrob kopie danych, ze wszystkich dostepnych partycji. Wtedy zacznij sie bawic w odzyskiwanie laczenie/dzielenie partycji. Jak to nie pomoze to juz lepiej zrobic formata kasujac wszystkie partycje i postawic od nowa system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale bawić się w sterowniki, system 8, skąd to brać :) ile to czasu trzeba :)

 

Ale poważnie teraz. Wiem że format to ostateczność. Ale tak mała błahostka uwala cały dostęp do dysku.

 

Na prawdę nie ma na to sposobu???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to te partycje muszą być obok siebie. Za radą Artura skopiuj sobie dane, a następnie połącz wszystkie partycje, za wyjątkiem systemowej i takiej niewielkiej(ok.200-300MB). Nie ruszaj też jeżeli Ci zależy Recovery, choć uważam, że to jest zbędna strata pojemności dysku. Wszystkie sterowniki znajdziesz, w przypadku laptopa, na stronie producenta. Jeżeli masz "skrzynkę" PC to stery znajdziesz na stronie producenta płyty głównej i karty graficznej i innych dodatkowych rozszerzeń np. bluetooth, czy karty sieciowej. Raz poszukasz, zapiszesz sobie i masz na zawsze. Obrazy aktualnych Widows(wszystkie w pełni legalne i przyjmują klucz-sam z nich korzystam) znajdziesz na stronie http://winclub.pl/ nawiasem mówiąc kopalnia wiedzy nt. Windows.

Inna sprawa to ta, że jak już tyle namieszałeś w kompie to lepiej zrób sobie format na czysto(wraz ze sterownikami i Twoimi programami), zrób sobie ISO tego systemu i następnym razem w pół godziny stawiasz dziewiczy i gotowy do pracy system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma to sens :) Dobrze prawisz kolego.

 

Cały czas się zastanawiam, jak to ugryźć, a perspektywa postawienia wszystkiego od nowa i zrobienia sobie ISO jest rozwiązaniem chyba najlepszym. I nie zaśmiecę sobie systemu syfem polecanym przez producenta do lepszej pracy.

 

Chyba nadszedł już czas na wizytę w sklepie i zakupienie jasia i koli i poświęcić wieczór na przyjemne z pożytecznym.

 

Podziękował wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie przesadzaj z tym jasiem:hyhy Z kolegą kiedyś składaliśmy kompa i zaczęliśmy w złej kolejności, i dziwiliśmy się dlaczego nie chce wystartować. Dopiero gdy jaś odparował, komputer ożył(okazało się, że w ferworze walki źle włożyliśmy pamięci RAM). Osobiście uważam, że jest to optymalne rozwiązanie. Robisz format całego dysku twardego(oczywiście najpierw kopiujesz wszystko co się może przydać, nawet zakładki z przeglądarki), instalujesz system z potrzebną ilością partycji(zależnie od systemu ilość może być ograniczona), później instalujesz sterowniki(dobrze jest zachować odpowiednią kolejność), dalej Twoje oprogramowanie, a na koniec robisz sobie bootowalne ISO, chyba że masz na tyle pojemny dysk to możesz systemowo stworzyć sobie partycję Recovery(na podanej stronce i w necie znajdziesz instrukcję jak to zrobić). Przed całą operacją póki jeszcze komputer jako tako działa skompletuj sterowniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, po przepięciu w domu padł zasilacz w komputerze. Wymieniłem o na nowy, komputer odpalił ale przez cały czas coś zgrzyta w twardym dysku. Gdzie szukać przyczyny? Czy poza zasilaczem padło coś jeszcze? Gdzie szukać przyczyny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, po przepięciu w domu padł zasilacz w komputerze. Wymieniłem o na nowy, komputer odpalił ale przez cały czas coś zgrzyta w twardym dysku. Gdzie szukać przyczyny? Czy poza zasilaczem padło coś jeszcze? Gdzie szukać przyczyny?

 

bardzo możliwe że to wiatrak, one bardzo lubią się psuć przy takich sytuacjach. Najlepiej otwórz komputer uruchom go i popatrz co i jak i jeżeli masz przepięcia to zainwestuj w zasilacz UPS on trzyma prąd po spięciu nawet i jest bezpieczny.

 

-

automat smt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności