Skocz do zawartości
Polski

Prosze o pomoc "komputerowca"

Rekomendowane odpowiedzi

Zadałem takie pytanie wujkowi G i wpadłem już na tabele przestawne.

 

Ryszard chodzi mi mniej więcej o to o czym piszesz, tylko chciałbym, aby wybrane kolumny się przenosiły. Czyli w pierwszym podstawowym arkuszu mam 12 kolumn z informacjami. I jeśli w kolumnie 6 pokaże się "styczeń, luty,marzec ...." to chciałbym by odpowiednio do każdego kolejnego arkusza przypisanego wg miesiąca, przenosiły się tylko kolumny od 1 do 4 i 12.

 

Jeśli to nie problem dla ciebie to wklej tu jedną taką ścieżkę warunkową, która sama będzie przeszukiwać daty, jak wspominałeś w o swoim sposobie.

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Przykład w kolumnie 1 wiersz 1:
Takie coś to banał :) to to wiem jak się robi.

 

Natomiast mi nie chodzi o zliczanie wartości kolumn, a przenoszenie informacji z wierszy, całych tekstów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Takie coś to banał :) to to wiem jak się robi.

 

A, to przepraszam, więc jesteśmy na tym samym levelu :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną przygotowałem tabelę przestawną. Ale jest tam pewien minus. Bez użycia opcji "odśwież", dane nie zostaną wczytane automatycznie.

 

Muszę to puścić w obieg, zobaczyć jak to ma się w praktyce.

 

ps.

Jeśli ktoś ma wskazówki innych rozwiązań, to proszę pisać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na chwilę obecną przygotowałem tabelę przestawną. Ale jest tam pewien minus. Bez użycia opcji "odśwież", dane nie zostaną wczytane automatycznie.

Muszę to puścić w obieg, zobaczyć jak to ma się w praktyce.

ps.

Jeśli ktoś ma wskazówki innych rozwiązań, to proszę pisać.

 

z tego co pamiętam to przy tabelach przestawnych nie ma możliwości prostego włączenia automatycznego odświeżania (jeżeli tabela zaciąga z innych źródeł da się..), nawet chyba nie można ustawić interwału czasowego odświeżania np. co x minut...

są różne rozwiązania ale nie wiem jaki jest twój poziom znajomości Excela...

np. spójrz w poniższy link:

http://excel.blox.pl/2006/05/Automatyczne-odswiezanie-tabeli-przestawnej.html

 

lub

http://etl-tools.info/pl/excel-faq-202_odswiezanie-tabeli-przestawnej-excel.htm

Edytowane przez Rysieeek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z przyciskiem TAB w tablecie :kwasny Jeszcze z rana działał jak należy. To znaczy, po wypełnieniu wiersza z LOGINem, po naciśnięciu na TAB, przenosiło kursor to wiersza poniżej (wiersz z hasłem). Teraz po naciśnięciu na TAB, kursor przemieszcza się w prawo w wierszu z LOGINem.

 

Co tu trzeba przestawić, zeby było jak wczesniej, czyli po naciśnięciu TAB - przenosiło do kolejnej linii? :hmm

 

DSC_0550[1].jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ALT-a nie ma. Jest TAB i strzałka jako SHIFT.

Edytowane przez Danek75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może do czynienia z programem do tworzenia stron internetowych Brackets? No za cholerę nie mogę wrzucić zdjęcia, pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy chcę wymienić dysk w swoim asusie N75SF na SSD. Ten laptop ma dwa sloty na dysk, w związku z tym wybrałem http://www.samsung.com/pl/consumer/memory-storage/ssd/850-evo/MZ-75E250B/EU SSD o pojemności 250gb (wystarczy na system a HDD zostawię na magazyn danych). Pytanie teraz jest takie, czy potrafi ktoś określić jaki interfejs SATA siedzi w moim komputerze? Bo nie wiem czy jest sens celować w dyski o wysokich prędkościach odczytu i zapisu jeżeli magistrala może to przydławić.

 

Druga sprawa, macie jakieś sposoby na migrację systemu z HDD na SSD tak aby zachować dane, partycje recovery itp ? :) Wiem ze taka opcja jest jak podłącze dysk za pomocą adaptera na USB - ale czy da się też to zrobić wkładając dysk do wolnego slotu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie teraz jest takie, czy potrafi ktoś określić jaki interfejs SATA siedzi w moim komputerze?

 

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że porty 0 i 1 powinny być SATA III, port gdzie podpinasz napęd optyczny to SATA II. Zainstaluj HWInfo i powinno Ci wypluć jaki i gdzie masz SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Cos mi sie dzisiaj posypało w moim laptopie i nie wiem co jest tego przyczyną tzn. czy to karta grafiki czy coś innego. Jakby ktoś mógł na to zerknąć to bedę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wygląda na kartę, raczej na padającą matrycę............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działo się tak dzisiaj przez prawie 2-3godz. Później pomyślałem, że go podłączę do monitora od kompa stacjonarnego i w trakcie gdy go przenosił zmieniła mu się rozdzielczości na niższą (nie wiem jak to się stalo) Po podłączeniu do monitora i ustawieniu właściwej rozdzielczości wszystko wróciło do normy. Od tego momentu przez prawie 4 godz. wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

albo inwerter

 

zmiana rozdzielczosci to akurat latwe do wytlumaczenia,

monitor obsluguje inne rozdzielczosci niz laptop i gdy na laptopie jako glowny keran ustawiles sobie monitor to rozdzialki tez miales inne, natomiast po odlaczeniu monitora laptop wrocil do sowich standardowych, ustaw jeszcze raz maksymalna rozdzialke na laptopie ale przy standardowych ustawieniach, nie wlaczaj rozdzialek ktore nie sa dostepne wprost (o ile pamietam w sterownikach windowsowych mozna bylo wlaczac dodatkowe rozdzialki)

Edytowane przez ElNinijo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś dokładnie takie same objawy - winowajcą była taśma z przewodami dostarczająca sygnał do matrycy. Od otwierania/zamykania pokrywy uległa uszkodzeniu, po wymianie wszystko wróciło do normy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram sugestię taśmy, miałem to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa bo od tamtego momentu jest wszystko o.k. Gdyby to była taśma to objawy bu się powtarzały a tak ....jak na razie wszystko cacy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak nie bedzie cacy, to je....ij w kompa i zobaczysz, ze sie naprawi. Ale skoro już to się pojawia, to predzej czy pozniej zdechnie. U mnie jeszcze pol roku wytrzymalo, po doraznych naprawach pięścią :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o podpowiedź. Mam zamiar kupić program antywirusowy i chciałem to zrobić przez Alle...o no i jak przeglądam oferty, to jest np. Kaspersky Ati-virus i jest Kaspersky Internet Security. Czy w tym przypadku trzeba się zaopatrzyć w obydwa te programy, żeby mieć pełną ochronę, czy wystarczy kupić jeden z nich i czy to wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pakiety Internet Security to komplety typu moduł AV + moduł firewall. Antiwirusy to poprostu antywirusy, a internet security to antywirusy + firewalle. Jak niechętnie Ci się wydaje hasj na takie rzeczy to za darmo masz równie skuteczną ochronę w postaci:

 

AV - Avira w wersji free

Firewall - Comodo Firewall

Malware bytes- darmowy programik o mega skuteczności do kolejnych rodzajów zagrożeń.

 

Musisz wiedzieć, że darmowe nie znaczy słabsze. Darmowa AV od wielu lat nie raz prześcigała Kasperskiego w wykrywalności i skuteczności wirusów. Płatne pakiety poprostu są wybajerowane w rzeczy, które bardziej dają poczucie mega ochrony niż faktycznie dodają ochrony.

 

Najważniejsza jest głowa na karku, a wtedy nawet bez AV będzie komp czysty na wieki wieków. Ja firewalla nie używam, a od wieeelu lat używam darmowej Aviry. Komp jest co około miecha skanowany zewnętrznymi skanerami i nigdy nic nie przeszło przez Avirę, a co najważniejsze nie pamiętam aby coś wgl chciało przejść oprócz kilku moich akcji gdzie ja sam sprowadziłem sobie wirusa na kompa - AV nawet nie pozwolił tego ściągnąć.

 

 

Jak masz chęc wydać forsę to możesz kupić taki kompletny pakiecik Kasperskiego. Jak nie jesteś chętny bulić to darmowy AV sprawdzi się równie skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności