Skocz do zawartości
Gość HARNAS

Programowanie fotela w b6

Rekomendowane odpowiedzi

Gość HARNAS

Czy zna ktoś procedurę - sposób programowania pamięci fotela w B6? znalazłem opis do tej czynności dla modelu B5 nie udało sie zaprogramować :(

 

Dziękuje i pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za instrukcją:

 

Włączyć zapłon, wsteczny nie powinien być włączony.

Ustaw siedzenie i lusterka.

Przytrzymaj przycisk SET dłużej niż 1 sekundę.

W ciągu 10 sekund naciśnij jeden z przycisków pamięci.

Jeśli wszystko zrobiłeś ok, to potwierdzi to sygnał gongu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS

SUPER !! wielkie dzięki !! zadziałało !

chciałbym jeszcze zapytać o to jak przywołać to co udało się zaprogramować jednym krótkim naciśnięciem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chciałbym jeszcze zapytać o to jak przywołać to co udało się zaprogramować jednym krótkim naciśnięciem ??
naciśnij jeden z przycisków pamięci
i nie inaczej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość HARNAS
i nie inaczej:)

 

Jest to prawda, ale trzeba trzymać przycisk, a ja to bym tak chciał aby po jednym krótkim naciśnięciu samo sie ustawiło do zapisanego stanu bez konieczności trzymania za przycisk :)) po pełnym rozłożeniu troszkę sporo to czasu zajmuje :))

Edytowane przez HARNAS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba trzymać jeśli masz włączony tylko zapłon a po uruchomieniu silnika wystarczy przycisnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM

 

panowie mam programowane siedzenia z masażem , ostatnio popiołem VAG CAN PRO i znalazłem fajną funkcję chyba "wspomaganie wsiadania i wysiadania" uruchomiłem ją no i mojemu zdziwieniu po wyjęciu kluczyka i otworzeniu drzwi fotel się cofa a próżniejsi po włączeniu zapłonu przybliża , tylko jak dla mnie to za mało się cofa, kto wie jak to zmienić.

Edytowane przez czarkret

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kto wie jak to zmienić.

takie rzeczy to tylko w Erze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi koledzy czy w B7 jest jak inna procedura w przypisywaniu kluczyka do danej pozycji fotela? U mnie to nie działa niestety...

 

Macie gdzieś opis jak zrobić to krok po kroku?

 

Znałem jak instrukcje na necie. Robiłem tak jak napisane i dalej nic. Można te ustawienia przywrócić do fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.06.2010 o 12:18, czarkret napisał:

znalazłem fajną funkcję chyba "wspomaganie wsiadania i wysiadania" uruchomiłem ją no i mojemu zdziwieniu po wyjęciu kluczyka i otworzeniu drzwi fotel się cofa a próżniejsi po włączeniu zapłonu przybliża , tylko jak dla mnie to za mało się cofa, kto wie jak to zmienić.

Też uruchomiłem tą funkcję i moim zdaniem automatyczne przesunięcie jest za male, da się to jakoś skorygować? Passat B6, fotele z pamięcią

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie się włącza tą funkcję z przesuwaniem fotela 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez bym ustawił to u siebie. Gdzie to znalezc ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda z Octavii, ale zapewne będzie podobnie

https://octavia.team/temat/1727-vcds-tylko-sprawdzone-kodowania-adaptacje-spis-aktualizowany-pytania-inny-temat-wazna-uwaga-pamietaj-aby-przed-rozpoczeciem-prac-zawsze-wykonac-auto-scan/?page=2&tab=comments#comment-33755

 

*Easy entry - odsuwanie fotela przy wsiadaniu do samochodu (ok. 5 cm)

Włączamy Sterowniki:

Wchodzimy w Ustawienia siedzenia kierowcy – numer 36

Kodowanie:

Odnajdujemy – Easy_entry_front

Ustawiamy Aktywne

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, maniujr napisał:

co prawda z Octavii, ale zapewne będzie podobnie

https://octavia.team/temat/1727-vcds-tylko-sprawdzone-kodowania-adaptacje-spis-aktualizowany-pytania-inny-temat-wazna-uwaga-pamietaj-aby-przed-rozpoczeciem-prac-zawsze-wykonac-auto-scan/?page=2&tab=comments#comment-33755

 

*Easy entry - odsuwanie fotela przy wsiadaniu do samochodu (ok. 5 cm)

Włączamy Sterowniki:

Wchodzimy w Ustawienia siedzenia kierowcy – numer 36

Kodowanie:

Odnajdujemy – Easy_entry_front

Ustawiamy Aktywne

 

Fotel kierowcy -> Kodowanie -> Rozwijamy listę i wybieramy Easy Entry -> Zmieniamy wartość z 0 na 1  -> zatwierdzamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem. Fajnie działa, bo odsuwa nie po zgaszeniu auta, tylko jak otwierasz drzwi. Dosuwa jak odpalasz auto. Pytanie czy idzie zwiększyć zakres pracy, w sensie większe odsunięcie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w sterowniku 36 nie mogą włączyć kodowania, przycisk jest na szaro. Muszę go jakoś aktywować?

Oczywiście mam fotele z pamięcią. Wszystko działa, mam zapisaną swoją pozycję na przycisku "1" i jak żona jeździ przysunięta to potem trzymam 1 i ustawia mi moją pozycje.

image.thumb.png.c5f3739c193de94bf1b21b10459535ee.png

Edit:

Ok, nie ważne. Opcja 'Easy Entry' była w dziale ADAPTACJA a nie KODOWANIE

 

Przesyłam też filmik do programowania pozycji fotela do pilota:

 

Edytowane przez maniootek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, mam pewien problem. Passat b6 fotele z pamięcią i dwa kluczyki. Użytkujemy samochód oboje z żoną. Chciałem zakodować ustawienia fotela do danego pilota jak na filmie. Przy moim pilocie wszystko poszło ok, gong po naciśnięciu otwarcia na pilocie, wszystko działa. Problem jest z drugim pilotem. Przestawiłem fotel na ustawienie 2 dla żony, wcisnąłem set później 2 i gong, wyjąłem kluczyk, wcisnąłem i przytrzymałem otwieranie i nic. Nie było gongu. Coś jest nie tak z tym drugim pilotem? Zauważyłem też, ze jeżeli auto jest uruchomione pilotem żony to nie działa miękki kierunkowskaz, nie mignie kierunek 3 razy przy lekkim naciśnięciu manetki jak to ma miejsce z moim pilotem. Miał ktoś z Was taki przypadek? Bateria w pilocie sprawna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności