Skocz do zawartości
Gość jojcze

Prosze o pomoc tiptronic!!!!!wymiana skrzyni JAKI KOD?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jojcze

witam wszystkich i zwracam sie o pomoc

problem tkwi w padnietym tiptronicu:( passat 1.9 tdi 2000r kod mojej skrzyni to E R Y

czy moge podmienic skrzynie z innym kodem jesli tak to z jakim

dodam ze jestem w sytuacji gdzie regeneracja skrzynii nie wchodzi w gre

prosze o pomoc dzieki

Edytowane przez jojcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich i zwracam sie o pomoc

problem tkwi w padnietym tiptronicu:( passat 1.9 tdi 2000r kod mojej skrzyni to E R Y

czy moge podmienic skrzynie z innym kodem jesli tak to z jakim

dodam ze jestem w sytuacji gdzie regeneracja skrzynii nie wchodzi w gre

prosze o pomoc dzieki

 

W/g Etki w silnikach 1,9 115KM była stosowana skrzynia automat 5b EDC od 03/99 do 12/99.Powodzenia.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli można wiedzieć to przy jakim przebiegu padł, i czy olej wymieniałeś regularnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze

ok olej byl wymieniany i rok temu robiony byl bieg wsteczny(slizgal sie) zebatki, koszyk etc.

skrzynia wyjeta i drugi bieg jest zmielony do tego sprzęgło hydrauliczne kinetyczne do wymiany tak jak napisalem regeneracja nie wchodzi w gre bo jestem w uk a odbudowa kosztuje polowe ceny auta dlatego przemierzam wszystkie dostepne strony internetowe na temat automatow w poszukiwaniu skrzyni z tym samym kodem i nic skrzynia jaka znalazlem to EBU.

Czy wymienial ktos kiedys juz skrzynie i zalozyl inna ?????

Kolega wymienial ale w bmw dopasowal skrzynie od tego samego rocznika i modelu ale komp pokazywal blad skrzyni czy dzieje sie to samo w passkach????

I jakie sa obiawy ???

Czy skrzynia wchodzi w tryb awaryjny czy wogole nie zadziala???

dodam ze skrzynia EBU pochodzi z tego samego rocznika i tego samego modelu z silnika ATJ

 

jeżeli można wiedzieć to przy jakim przebiegu padł, i czy olej wymieniałeś regularnie?

jesli chodzi o przebieg to jest 140 tys km

a olej wymieniany byl rok temu czyli jakies 15 tys km

 

W/g Etki w silnikach 1,9 115KM była stosowana skrzynia automat 5b EDC od 03/99 do 12/99.Powodzenia.:)

Wiec jesli dobrze rozumiem EDC tez moze pasowac ?????:)

 

Scaliłem 3 posty! Używaj opcji 'edytuj'. Dzięki.

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy skrzynia wchodzi w tryb awaryjny czy wogole nie zadziala???

dodam ze skrzynia EBU pochodzi z tego samego rocznika i tego samego modelu z silnika ATJ

Skrzynia EBU była montowana w silniku 1,8 110 KW(150KM) od 01/99 do 08/00.;)

 

Wiec jesli dobrze rozumiem EDC tez moze pasowac ?????:)
Tak była montowana w Passkach tak jak napisałem. Edytowane przez JurekW
2 scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jojcze

ok wiec dolaczam EDC do swoich poszukiwan

 

 

hallo hallo wlasnie znalazlem skrzynie EDC za rozsadna cene z 3 miesieczna gwarancja

 

Tylko czy bedzie pasowac ????

JurekW mam nadzieje ze masz racje bo inaczej umocze kase i bede mial dwie skrzynie na zbyciu :)

Edytowane przez jojcze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich .Mam Problem z Passatem B6 gdyż moja skrzynia pogubiła biegi i na luzie mam bieg 6 a jak chcę wbić 6 -tkę to tego biegu wgl nie ma .Kiedy wbijam jedynkę to sprzęgło wysprzęgla i samochód zaczyna sie delikatnie toczyć i słychać jak coś strzela i po tym gaśnie.. Mechanik Mi dziś powiedział ze taka skrzynia to koszt 2,5 tysiąca ? ale blok skrzyni jest cały.Bardzo Proszę o pomoc bo nie wiem co mam robić.Nie mam kasy na tak drogą skrzynie biegów a kod silnika to BKP mogę włożyć ta sama skrzynie tylko o innym kodzie ? wiem ze istnieją tzn zamienniki tych kodów,I chciałbym się zorientować w cenach takiej kompletnej skrzyni .Proszę o szybką odpowiedz.

 

 

 

auto to Passat b6.2.0 Tdi PD 2005 rok Manual Kod silnika to Bkp

Edytowane przez Maks992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ijak z EDC pasowala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności