Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

wiec wydaje sie wsio ok, zostaje tylko wymieniac i do dziela

Żeby jeszcze tylko tak łatwo było te silniczki dostać na rynku wtórnym-będę się rozglądać. Niech mi jeszcze tylko jakaś mądra głowa podpowie, co z modułem komfortu w tym przypadku-czy da się przekodować (czy w ogóle taka potrzeba jest), czy trzeba wymieniać :?:

Aha-i o co chodzi z tymi różnymi kolorami kabelków przy zamawianiu silniczka do szyby :?: Numer to numer, a dlaczego na kolory trzeba zwracać uwagę :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie:) Mam elektrycznie składane lusterka i mam pytanie: czy jest możliwość zrobienia ich tak, żeby składały się razem z zamknięciem auta z pilota:?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam Panowie Mam elektrycznie składane lusterka i mam pytanie: czy jest możliwość zrobienia ich tak, żeby składały się razem z zamknięciem auta z pilota

 

 

a przeczytałes cały ten temat ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żeby jeszcze tylko tak łatwo było te silniczki dostać na rynku wtórnym-będę się rozglądać. Niech mi jeszcze tylko jakaś mądra głowa podpowie, co z modułem komfortu w tym przypadku-czy da się przekodować (czy w ogóle taka potrzeba jest), czy trzeba wymieniać

Aha-i o co chodzi z tymi różnymi kolorami kabelków przy zamawianiu silniczka do szyby Numer to numer, a dlaczego na kolory trzeba zwracać uwagę

 

Komfort da się przekodować.

Mamy auta w podobnym wieku, pewnie sterowniki drzwi i komfort mamy te same.

Jak chcesz dalej drążyć temat lusterek, daj znać na PW.

Mam pewien pomysł, ale samemu nie chce mi się brać za to ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Asia Zobacz post

Witam Panowie Mam elektrycznie składane lusterka i mam pytanie: czy jest możliwość zrobienia ich tak, żeby składały się razem z zamknięciem auta z pilota

a przeczytałes cały ten temat ??

 

sorry za OT, ale raczej przeczytaŁAŚ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sorry za OT, ale raczej przeczytaŁAŚ

Jak widać z czytaniem są problemy:D

Chodziło mi o to, że moje auto wyjechało z fabryki ze składanymi lusterkami i czy przez moduł komfortu można ustawić składanie z pilota, tak jak np. domykanie szyb.

Jeśli coś pokręciłam to sorki, ale ja po prostu się na tym nie znam:P :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm to Ci odpowiem tu ;) Po przeczytaniu tematu od początku widać, że jest z sekcji TCiDD (trudny, ciężki i do dupy) :] Gdy się nie ma fabrycznie składanych lusterek to jest ciężki temat, głównie finansowy, żeby to zamontować. U Ciebie Asiu jeśli auto wyszło ze składanymi lusterkami to pytanie się nasuwa, dlaczego one się nie składają? Ogólnie czemu uważasz, że one się składają? Jedynie po zdjęciu szkła, czy obudowy można by ocenić czy mają silniczek od składania. To że szybka jest sterowana elektrycznie, czy podgrzewana nie ma wpływu, że lusterko się zamknie....

A więc kobieto trzeba było tak od poczatku, że masz lusterka składane z guzika wewnątrz auta, a chcesz by składały się również z pilota... Pewnie się da jeśli fizycznie wszystko jest;)

Edytowane przez maryo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy silniczki od szyb z Golfa IV, z wersji z elektrycznie składanymi lusterkami by pasowały :?: Tak właśnie przeglądam sobie ETKE-w Superbie silniczki są silniczki te same, co w Passacie (dokładnie ten sam numer ETKA), a w Golfie różnią się oznaczeniem (1C0959801B i 1C0959802C), ale może by pasowały :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe ale tego raczej nikt Ci nie potwierdzi.

No ale co, myślisz że łatwiej znaleźć golfa ze składanymi lusterkami niż passata?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No ale co, myślisz że łatwiej znaleźć golfa ze składanymi lusterkami niż passata?

Może nie, że łatwiej, ale zawsze większy wybór ;) Swoją drogą na znalazłem w necie takie silniczki z golfa-stąd moje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
że masz lusterka składane z guzika wewnątrz auta, a chcesz by składały się również z pilota... Pewnie się da jeśli fizycznie wszystko jest

przecież od samego początku o tym mówię:rotfl: Wszystko jasne, dzia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja mam w swoim B5 składane elektrycznie lusterka, ale jak dzoja dam na składanie to cisza i ani drgną... ustawianie działa normalnie...

 

Od czego najlepiej zacząć - co może być uwalone, że sie nie składają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Od czego najlepiej zacząć - co może być uwalone, że sie nie składają?

Od wyciągnięcia szkła i sprawdzenia czy masz silniczek do składania. Bo może ktoś wymienił tylko joystick na taki ze składaniem, a lusterka są standardowe bez składania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ambitny plan w swoim Passacie (B5 1998r) dodać funkcje składanych lusterek. Zakupiłem już lusterka mam już założone i podłączone.

Wiem że trzeba jeszcze dolutować układ scalony do sterowników szyb w przednich drzwiach i przekodować sterowniki.

Podam jaki mam sterowniki w aucie:

Modół komfortu: 1J0959799J 0E Zentral-SG Komf.0002

Kodowanie: 04097

Workshop: 05311

drzwi kierowcy: 1J1959801D 0E Tursteuerger. FS0001

drzwi PL : 1J1959802E 0E Tursteuerger. BF0001

drzwi TL : 1J4959811D 0E Tursteuerger. HL0001

drzwi TP : 1J4959812D 0E Tursteuerger. HR0001

 

Miałem problemy z rozpoznaniem jaki to układ scalony powinien być wlutowany, ale udało się dojść po rozrysowaniu sobie schematu.

 

Teraz moje pytanie dotyczy przekodowania sterowników.

Znalazłem różne opisy jak je przekodować, żeby były z składaniem lusterek, ale to tyczyło się sterowników w wersji po lifcie czyli 1C0... a ja mam 1J0...

Może ktoś wie jakie bity zmienić w sterownikach żeby uaktywnić funkcje składania lusterek. Dziękuje za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podsumować moje zapytanie, gdyż już sobie poradziłem z tymi lusterkami, mam już działające:hurra

Kosztowało mnie to dużo czasu i około 700zł kosztów całkowitych za lusterka i układy scalone które musiałem załatwić. Więc podsumowując w wersji przed liftem bardzo Ciężko wykonać taką opcje, gdyż nie są już produkowane układy scalone sterujące lusterkami (TPIC0108B).

 

W pierwszej kolejności musimy założyć lusterka składane i sprawdzić auto jest wyposażone w przewody do silniczków składania i włącznik z taką opcją (u mnie były).

Potem trudniejsze zadanie, trzeba zdobyć te nieszczęsne układy ja płaciłem około 120zł za sztukę.

Wymontowujemy płytki z silniczków szyb dolutowujemy brakujące elementy i zostaje tylko przekodowanie ich żeby wszystko ruszyło.

Wydaje mi się że łatwiej to wykonać w wersji auta po lifcie, gdyż łatwiej dostać układ sterujący do silniczków (TLE6208-3).

 

Wiem że to głupie wydać kupę kasy na bezużyteczną funkcję, ale nie żałuje bo przynajmniej poznałem trochę bliżej moje autko od strony programowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wiem że to głupie wydać kupę kasy na bezużyteczną funkcję, ale nie żałuje bo przynajmniej poznałem trochę bliżej moje autko od strony programowej.

No i o to właśnie chodzi w "dłubaniu" przy samochodzie :ok:

Ja natomiast znalazłem i zamówiłem silniczki do szyb ze sterownikami z Seata Leona w wersji ze składanymi elektrycznie lusterkami :) Czekam teraz na przesyłkę, ale pozostałe graty już mam (lusterka i przełącznik).

Mam nadzieję, że te silniczki "dogadają się" z pozostałymi elementami ;) Także w ciagu najbliższych dwóch miesięcy powinienem już się zabrać za "dłubanie".

Przy okazji pytanie-czy wystarczy zamienić same sterowniki, czy musiałbym całe silniczki przekładać :?: Bo na chłopski rozum tylko sterowniki (te moduły przy silniczkach) są chyba potrzebne :)

Kosztowało mnie to dużo czasu i około 700zł kosztów całkowitych za lusterka i układy scalone które musiałem załatwić.

U mnie aktualnie zatrzymały się koszty na 550zł z przesyłkami-także chyba nie jest tak źle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i o to właśnie chodzi w "dłubaniu" przy samochodzie :ok:

Ja natomiast znalazłem i zamówiłem silniczki do szyb ze sterownikami z Seata Leona w wersji ze składanymi elektrycznie lusterkami :) Czekam teraz na przesyłkę, ale pozostałe graty już mam (lusterka i przełącznik).

Mam nadzieję, że te silniczki "dogadają się" z pozostałymi elementami ;) Także w ciagu najbliższych dwóch miesięcy powinienem już się zabrać za "dłubanie".

Przy okazji pytanie-czy wystarczy zamienić same sterowniki, czy musiałbym całe silniczki przekładać :?: Bo na chłopski rozum tylko sterowniki (te moduły przy silniczkach) są chyba potrzebne :)

 

U mnie aktualnie zatrzymały się koszty na 550zł z przesyłkami-także chyba nie jest tak źle :)

Przy okazji pytanie-czy wystarczy zamienić same sterowniki, czy musiałbym całe silniczki przekładać Bo na chłopski rozum tylko sterowniki (te moduły przy silniczkach) są chyba potrzebne

 

Wystarczy przełożyć samą płytkę z elektroniką, silnika nie trzeba wogóle wyciągać z drzwi.

Trzeba podgiąć zaczepy przednie i delikatnie przeginając obudowę wyciągnąć płytkę.

Jak napotkasz jakieś problemy napisz [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc jestem po testach-zdemontowałem boczek drzwi kierowcy, podłączyłem tylko okablowanie do lusterka elektrycznie składanego, podłączyłem wtyczkę do silniczka o szyb nowego (z Leona), podłączyłem odpowiedni joystick do lusterek i lustereczko pięknie się składa :D Nie potrzeba żadnych dodatkowych kabelków, żadnych zmian w komforcie... Zaskoczony również jestem tym, że gniazdo do wtyczki na lusterka ma u mnie 8 kabelków, mimo, że samo lusterko fabryczne ma 5 pinów. Jakby tak troszkę na wyrost zrobione ;)

W ciągu tygodnia ostatecznie przełożę lusterka i zamienię silniczki od szyb, bo samych sterowników nie idzie zdemontować przy założonym do drzwi silniczku :( Także nieco więcej dłubania :(

Przy okazji-te kołeczki do boczków drzwi można kupić w ASO :?: Bo mi się już chyba wszystkie posypały :/ VW w ogóle tego nie dopracował :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zmęczony, ale opisać trzeba :D

Sprawa ma się tak:

Lusterka zamontowane, niestety silniczki z Leona nie pasują-ogólnie silniczki są mocowane na trzy śrubki-i silniczki Passata i Leona różnią się położeniem jednej z tych śrub-wiadomo już dlaczego maja inne numery ;) Ale sterowniki można przełożyć :D Aby przełożyć sterowniki, trzeba zdemontować silniczek opuszczania szyb-aby zdemontować silniczek wystarczy jedynie odgiąć profil aluminiowy-bez demontowania-tylko odchylamy profil. Demontujemy silniczek, zamieniamy sterowniki (pasują z Leona), montujemy silniczki, zamienimy lusterka, wszystko podłączamy, wymieniamy przełącznik sterowania lusterkami na taki, który obsługuje elektrycznie składane i cieszymy się elektrycznie składanymi lusterkami :D

Nie trzeba ciągnąć żadnych kabelków-wszystko jest "plug & play".

Z uwagi na to, że moje nowe lusterka mają ten sam kolor, co stare-odpadła mi potrzeba wymiany obudowy lusterek ;)

Całość roboty zajęła mi 2,5h-radość niesamowita ;)

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ile taka impreza wynosi? tzn. te silniczki jaki koszt jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności