Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Przeglądałem schematy elektyki w Passacie B5 3B 98r. Napięcie do silniczkow składania lusterek idzie z modułu drzwi (przymocowanego do silnika szyb) odpowiednio 13Pin drzwi kierowcy 16Pin pasażera, masa od silniczkow sterujących położeniem szkła

Samo podłączenie pod moduł drzwi nic nie da - różnią się one w wersji ze składanymi lusterkami i zwykłymi.

Trzeba przeprogramować moduł i dołożyć brakujący scalak (driver silnika DC).

No i oczywiście przełącznik lusterek trzeba wymienić.

Edytowane przez 0x7B3
literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisałem z gościem z aukcji czy sa składane elekreycznie - zapewnieł, że tak. Ja jeszcze nie zamontowałem, poniewaz są w lakierni :( odbieram dopiero w przyszłym tygodniu.

wykonanie lusterek jest jak w orginale :) obudowa raczej pasuje do orginału. Niestety nie są to fotochromy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i jak? składają Ci się elektrycznie te lustereczka ?:)) czekam na jakąś odpowiedź od Ciebie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość turbo919

witam jetem nowy na forum jak i właścicielem passata i zaczynam go poznawać nie mam instrukcji obsługi poniewarz ściągnołem go z niemiec to jest passat 2005 b6 dopiero dowiedziałem się jak się włancza podgrzewane lusterka ale niewiem jak sie je składa elektrycznie jeśli mam taką funkcję zgury dzięki za podpowiedż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jak? składają Ci się elektrycznie te lustereczka ?:)) czekam na jakąś odpowiedź od Ciebie :))

 

cięzki temat, ponieważ lusterka, ktore są już zamontowane w aucie nie są do końca podłączone z powodu braku czasu :(

 

Lusterka mają kostkę z pełnymi 9 PINami, które wszystkie nie są podłączone.

Podłączyłem 6 PINów (podgrzewanie, kierunki, sterowanie) i zostały 3 PINy mam nadzieję, że są odpowiedzialne za elektryczne składanie..

 

Niestety jestem bardzo ograniczony czasowo jak bede miał jakiś free time to wybiore się z autem do "elektrycznych magików" którzy powinni problem rozwiązać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to ja czekam :))) będzie super jak mi odpowiesz :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i cały czas czekam na jakąś odpowiedz ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to jak to jest z tymi lusterkami?

mhipo skladaja ci sie?

 

moze ktos ma jakis namiar na uzywki?

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak łatwo nie da się tego zrobić bez wymiany( lub upgrade) silników przednich szyb na takie obsługujące składanie lusterek.

Można to zrobić za pomocą przekaźnika od Audi, ale wtedy lusterka składają się tylko przy zamykaniu samochodu z zewnątrz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
bez wymiany( lub upgrade) silników przednich szyb na takie obsługujące składanie lusterek.

 

czegos chyba nie kojaze, co maja silniczki przednich szyb do zamykania lusterek, jezeli lusterka beda nowe (~360zl za szt) z taka funkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czegos chyba nie kojaze, co maja silniczki przednich szyb do zamykania lusterek, jezeli lusterka beda nowe (~360zl za szt) z taka funkcja.

 

Sterowniki w drzwiach są inne. Mają dodatkowe IC (drivery) do obsługi silników w lusterkach.

 

Nawet jak przekodujesz CCM, to musisz zmienić "hardware". Prawdopodobnie jak kupisz takie same moduły i zrobisz przeszczep (trzeba przelutować scalak) to będzie działało.

Moduły mają miejsce na wlutowanie tego dodatkowago scalaka.

Chyba, że uda się zaadaptować takie np. z audi?

fotomotorai1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm...

teraz to już wogule się zakręciłem...

Jeżeli lusterka mają własny "napęd" to po co zmieniać silniczki od szyb?

"napęd" lusterek podłączyć pod np. pod alarm, gdzie jest impuls do 6 lub 12 sekund i chyba finito.

moge się mylić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znalazlem car service w lodzi, dzwonilem, zapodalem klientowi temat, montarzu skladanych elektrycznie lusterek w pasku, w ktorym tej przyjemnosci nie bylo wczesniej, ma przemyslec sprawe i caly montaz, jestem umowiony jutro na telefon do niego, zobaczymy co wymysli.

tymczasem... pozdro

 

 

a te skladane lusterka to maja kierunkowskaz czy tylko sie skladaja??

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a te skladane lusterka to maja kierunkowskaz czy tylko sie skladaja??
mają kierunki - wygladaja jak w pasatach po 2004

 

Czekamy z niecierpliwością na informację :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem i jestem po rozmowie z `fachowcem` i tak:

jezeli chodzi o podlaczenie pod alarm, i te czasy 6s i 12s, to podobno moze byc ciezko z tego wzgledu ze, nie wiadomo ile takie lusterko bedzie sie zamykalo, jezeli zamknie sie w czasie 4s, to co z pozostalymi 2s przy impulsie alarmu 6s.

zaproponowal polaczenie pod sterownik w drzwiach - podobno polozenie calej instalacji to nie bylby duzy problem, tylko same sterowniki.

tak jak kolega napisal:

Samo podłączenie pod moduł drzwi nic nie da - różnią się one w wersji ze składanymi lusterkami i zwykłymi.

Trzeba przeprogramować moduł i dołożyć brakujący scalak (driver silnika DC).

chyba bede musial dac sobie spokuj z tym bajerem, bo sam niechcialbym sie bawic w lutowywanie scalaka itd, zeby niczego nie spierdzielic.

a moze:

hyba, że uda się zaadaptować takie np. z audi?

da sie to bezproblemowo zamienic, czy tez trzeba wprowadzac jakies zmiany? tj, wysun stary i wsun od audi?

a jaki to mialby byc sterownik? moze tos zapodac link, lub nr katalogowy?

No i oczywiście przełącznik lusterek trzeba wymienić.

to chyba najmniejszy koszt z tego wszystkiego, znalazlem na allegro za 20zl+przesylka

 

z gory wielkie dzieki za pomoc

pozdro

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, ja odpuszczam z wiadomych przyczyn.. :632:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

A jak poznać, że lusterka są "elektrycznie składane", a nie "elektryczne" i "składane".

Na allegro jest trochę tego, ale nie wiem jakie szukać.

Mógłby ktoś pokazać przykładową aucję z takimi lusterkami (kierunki, podgrzewanie, sterowanie elektr, i kładane elektr.)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak poznać, że lusterka są "elektrycznie składane", a nie "elektryczne" i "składane".

na moje oko to nie da rady z ogledzin zewnetrzyn poznac ze jest skladane elekt, a nie tylko podgrzewane.

zostaje tylko pisanie do sprzedajacych z zapytaniem.

pozdro

--------------------

moze ci to troche wyjasni sytuacje...

wlasnie przed chwileczka dostalem swierzutkie fotki lusterek skladanych elektrycznie, juz o podgrzewaniu i ustawianiu elektrycznym nie wspomne.

wyglada to na to, tak jak mowilem wczesniej, nie rozroznisz od zewnatrz, jedynie jak jest plastik zdjety to zobaczysz silniczek, ktory sklada lusterko.

w zalaczniku foto.

--------------------

dostane takie sterowniki od vw, passata, ktore juz maja ta opcje z obsluga lusterek elektrycznie skladanych?

lustro1.jpg

lustro2.jpg

lustro3.jpg

Edytowane przez Luke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widze kolego, że masz jakieś dwie kostki, a ja przy swoich lusterkach mam tylko jedną kostkę i się zastanawiam, czy przy kupnie lusterek nie zostałem troszeczke oszukany...

Gdzie kolego widzisz te silniczki od składania?

Moje lusterka dziwnym trafem można zamykać ręcznie :confused:

normalnie masakra:eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dostane takie sterowniki od vw, passata, ktore juz maja ta opcje z obsluga lusterek elektrycznie skladanych?

 

Jak wyciągniesz z jakiegoś rozbitka z takimi lusterkami, to pewnie będzie miał odpowiednie sterowniki ;-)

W sumie stare lusterka bez kierunków też występowały w wersji składanej elektrycznie.

 

Inna opcje: zakupić nowe w ASO, szukać z audi, zrobić modyfikację - wlutować scalaka.

 

Tu można trochę zobaczyć jakie złącza powinny być:

http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności