Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Jest jeszcze moduł 1c1959802 001 ale nie mam pojęcia czy on ma opcje składania luster

Nie ma opcji składanie lusterek.

 

Witam wszystkich ponownie

 

Wiec tak mój problem jest już chyba jasny

 

Silniczek dzwi pasażera miałem fabrycznie 1c1959802.

 

Zmieniłem silniczek kierowcy na 1c0959801A 001 oraz dzwi pasażera 1c0959802A 001 ten dzwi pasazera nie daje komunikatu o otwartych dzwiach nie wiem czy te moduły komunikuja sie nawzajem ale zostało mi tylko kodowanie modułu komfortu bo zamek sprawdzony własnie na module 1c1959802

 

Miedzy czasie miałem na podmiane moduł 1c0959802 od skody superb ale on mi nie chciał wogóle działać i lustro się nie składało .

 

 

Napewno moduły które maja opcje składania luster to:

1c0959801A 001 strona kierowcy

1c0959802A 001 strona pasażera

 

Te wyżej mam w swoim aucie wymienione z 1c0959801 strona kierowcy na 1c0959801A 001 oraz dzwi pasazera 1c1959802 wymieniony na 1c0959802A 001

 

1c0959801A strona kierowcy

1c0959802A strona pasażera

 

1c0959801A 004 strona kierowcy

1c0959802 004 strona pasażera

Chłopie, namieszałeś z tymi numerkami i to nieźle-możliwe, że przez to jest Twój problem. Więc na początek zapoznaj się dokładnie z numerami, które podałem jakieś 2 lata temu:

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/34446-elektrycznie-składane-lusterka/page3?p=879804&viewfull=1#post879804

Takie dokładnie numerki powinny być do składanych lusterek w wersji europejskiej.

A Ty wsadziłeś sobie silnik w lewe drzwi z anglika, a w prawe z europejskiej wersji.

No i chyba tu jest pies pogrzebany.

Zamontuj silniki o tych numerach, które podałem w poście 2 lata temu i powinno wszystko zagadać.

 

Tutaj masz na wszelki wypadek numerki z Leona: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php/34446-elektrycznie-składane-lusterka/page4?p=882416&viewfull=1#post882416

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A lukaszkowi pod choinkę przyslij ten silniczek od anglika. Coś się wykombinuje i pewnie się nie zmarnuje.

Jakby się jeszcze okazało że lusterka też masz od anglika, to będziemy musieli poważnie porozmawiać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze mi ktos pomóc jak to zrobić aby lusterka składały się za pomoca centralnego zamka ja to robilem na bazie przełącznika z Audi 361 4A0 907 440 pozostał mi do obsadzenia jeden Pin który odpowiada za sterowanie masą. Potrzebuje pin na tej duże kostce co jest wpięta w silniczek od el. szyb. obecnie jest to zrobione troche nie fachowo i trzeba ti poprawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , podepne sie pod temat , w moim pasku mam przelacznik lusterek z sterowaniem podgrzewaniem i skladaniem napewno oryginal z tego autka - dziala w nim tylko sterowanie lewym lub prawym lusterkiem ,

pytanko moje ; czy jak jest taki przelacznik to powinno dzialac skladanie i podgrzewanie ? czy jednak jest to taki dodatkowy bajer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam , podepne sie pod temat , w moim pasku mam przelacznik lusterek z sterowaniem podgrzewaniem i skladaniem napewno oryginal z tego autka - dziala w nim tylko sterowanie lewym lub prawym lusterkiem ,

pytanko moje ; czy jak jest taki przelacznik to powinno dzialac skladanie i podgrzewanie ? czy jednak jest to taki dodatkowy bajer ?

proponuje przestudiowac ten watek od poczatku!

napewno znalazlbys odpowiedz na swoje pytanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam kilka fotek drzwi kierowcy mojego passacika. Wiązka idąca od silniczka szyb do kostki lusterek posiada 8pinów, od tej kostki do lusterka już tylko 5pinów:

13022012185.jpg

Nie wiem i jak na razie się nie dowiem co na nich się pojawia (wiem jedno, że jeśli nie mam w sterowniku przy silniku szyb wspominanego wcześniej scalaka to nigdy się nie dowiem). W każdym razie w chwili obecnej oczekuje na składane elektrycznie lusterka oraz "talerzyk" do ich ustawiania, ale z ikonką składania lusterek. Najchętniej zrobił bym to jak fabryka przewidywała, jednak w przypadku porażki fabrycznego rozwiązania będę podpinał pod zapłon lub centralny z pilota. W obecnym "talerzyku" wciskam przyciski "L" i "R", i brak jakiejkolwiek reakcji na trzech dodatkowych przewodach. Sprawdziłem od razu po zamknięciu kluczykiem (domykanie szyb) i też nic.

Jest:

13022012188.jpg

Zamówiłem (by przekonać się na własnej skórze):

2064927627.jpeg

Jak będę miał już komplet wszystkiego (lusterka i "talerzyk" do sterowania), zepnę wszystko w całość i dam znać co i jak.

 

Mam też pytanie, czy ktoś wie co powinno pojawiać się na tych trzech dodatkowych przewodach? ktoś już wcześniej poruszał tą kwestię jednak jest to "nieczytelnie" opisane.

 

I ciekawostka:

13022012190.jpg

czarna wtyczka znajdowała się pod tą żółtą gąbką, producent stwierdził, że zrobi czarną robotę i rozprowadzi całą instalację, ale zakup lampek w drzwiach oświetlających podłoże pozostawi klientowi (oczywiście wszystkie cztery furtki już są wyposażone w owe lampeczki) :mlotkiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do ciekawostki to bym się bardziej skłaniał ku temu, że wiązka drzwi była wymieniana i dlatego jest wtyczka do podświetlenia przestrzeni po otwarciu drzwi. W pozostałych drzwiach także masz wtyczki?

A co do lusterek, to wymieniałeś już silniczki szyb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co do ciekawostki to bym się bardziej skłaniał ku temu, że wiązka drzwi była wymieniana i dlatego jest wtyczka do podświetlenia przestrzeni po otwarciu drzwi

Wyżej wszystko napisałem:

 

oczywiście wszystkie cztery furtki już są wyposażone w owe lampeczki

 

Silniczków szyb nie wymieniałem, jak już napisałem wyżej jeżeli nie są przystosowane to lusterka zepnę z centralnym zamkiem (oczywiście dołożonym, żeby szybki się zamykały).

Wszystkie drzwi w moim aucie były przeze mnie rozbierane (montaż wspomnianych lampeczek), a ostatnio właśnie przyjrzałem się instalacji lusterek - zarówno drzwi kierowcy jak i pasażera - w obydwu z silnika szyb wychodzi 8przewodów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i przyszły lusterka, moją uwagę przykuła wypełniona po brzegi 12pinowa kostka przyłączeniowa (prawdopodobnie wspominana kiedyś tam pamięć). Nie wykorzystam wszystkich pinów, bo nie są mi potrzebne.

14022012199.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To silniczki na pewno nie są przystosowane. Będziesz musiał podpinać pod centralny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamówiłem (by przekonać się na własnej skórze):

 

Jak będę miał już komplet wszystkiego (lusterka i "talerzyk" do sterowania), zepnę wszystko w całość i dam znać co i jak.

U mnie "telerzyk" nie składał lusterek tak jak powinien, więc wymieniłem całą instalacje drzwi na 3BG i założyłem "gałkę", teraz działa prawidłowo.
Silniczków szyb nie wymieniałem, jak już napisałem wyżej jeżeli nie są przystosowane to lusterka zepnę z centralnym zamkiem (oczywiście dołożonym, żeby szybki się zamykały).
I gdy będziesz chciał w czasie jazdy (lub postoju na w korku czy na parkingu) zamknąć drzwi dla bezpeczeństwa to złożą Ci się lusterka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomipe czy możesz opisac wszystki kabelki w lusterku nr pin 1 - kolor?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I gdy będziesz chciał w czasie jazdy (lub postoju na w korku czy na parkingu) zamknąć drzwi dla bezpeczeństwa to złożą Ci się lusterka...

Wszystko zostało przewidziane, nie będą składać się przy zamykaniu drzwi od wewnątrz. Nie chce mi się kombinować z wiązkami drzwi. Zdecydowałem się na składanie/rozkładanie lusterek po wyciągnięciu kluczyka/przekręceniu (kiedy pojawi się plus lusterka się rozłożą, po odłączeniu plusa zamkną-wszystko załatwi elektronika, wykonana przez mojego koleżkę specjalnie dla moich lusterek).

Póki co lusterka składają się po naciśnięciu przełącznika (własnoróbka, ale schludnie wykonana).

 

---------- Dodano o 19:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:40 ----------

 

tomipe czy możesz opisac wszystki kabelki w lusterku nr pin 1 - kolor?

 

pin 1 (brązowo-czerwony) - naprzemiennie +/- silniczka składania lusterek

pin 2 (czerwono-czarny) - naprzemiennie -/+ silniczka składania lusterek

pin 3 (brązowo-fioletowy) - masa po złożeniu/rozłożeniu lusterek (prawdopodobnie) idzie ze switcha na który przychodzi masa w lusterku)

pin 4 (brązowy) - masa (w moich lusterkach dwie, jedna do wspomnianego switcha, druga do podgrzewania lusterka)

pin 5 (biały) - plus podgrzewania lusterka

pin 6 (szary) - sterowanie położeniem szkła lusterka

pin 7 (fioletowy) - sterowanie położeniem szkła lusterka

pin 8 (szaro-fioletowy) - sterowanie położeniem szkła lusterka

pozostałe piny (9-12) służą do pamięci położenia szkieł lusterka, ale nie wiem jak i co podłączyć, żeby to funkcjonowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wszystko zostało przewidziane, nie będą składać się przy zamykaniu drzwi od wewnątrz. Nie chce mi się kombinować z wiązkami drzwi. Zdecydowałem się na składanie/rozkładanie lusterek po wyciągnięciu kluczyka/przekręceniu (kiedy pojawi się plus lusterka się rozłożą, po odłączeniu plusa zamkną-wszystko załatwi elektronika, wykonana przez mojego koleżkę specjalnie dla moich lusterek).

Póki co lusterka składają się po naciśnięciu przełącznika (własnoróbka, ale schludnie wykonana).

 

---------- Dodano o 19:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 19:40 ----------

 

 

pin 1 (brązowo-czerwony) - naprzemiennie +/- silniczka składania lusterek

pin 2 (czerwono-czarny) - naprzemiennie -/+ silniczka składania lusterek

pin 3 (brązowo-fioletowy) - masa po złożeniu/rozłożeniu lusterek (prawdopodobnie) idzie ze switcha na który przychodzi masa w lusterku)

pin 4 (brązowy) - masa (w moich lusterkach dwie, jedna do wspomnianego switcha, druga do podgrzewania lusterka)

pin 5 (biały) - plus podgrzewania lusterka

pin 6 (szary) - sterowanie położeniem szkła lusterka

pin 7 (fioletowy) - sterowanie położeniem szkła lusterka

pin 8 (szaro-fioletowy) - sterowanie położeniem szkła lusterka

pozostałe piny (9-12) służą do pamięci położenia szkieł lusterka, ale nie wiem jak i co podłączyć, żeby to funkcjonowało.

 

rozumiem że nie wiesz do czego służą ale czy możesz opisac kolory od 9 do 12 posłuż y to na pewno innym którzy będą mieli pamięć lusterek i mnie bo mam fotele z pamięcią lusterek i zamierzam wszystko opisać jak dojde do tego :) dzieki za info i pozdrawiam

 

czy opisane przez Ciebie kabelki (biały, szary,fioletowy pomijając brązowy) rzeczywiście są jednokolorowe czy mają delikatny cienki paseczek wzdłuż?

 

widze że jesteś z gorzowa wlkp. a ja właśnie tam jade na wesele/przyjęcie to będe całkiem blisko może sie jakos spykniemy?

Edytowane przez stinger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piny 9-12 do pamięci lusterek mają zastosowanie jak w aucie jest fotel z pamięcią ustawień wtedy lustro ustawia sie samo pod kierowce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Piny 9-12 do pamięci lusterek mają zastosowanie jak w aucie jest fotel z pamięcią ustawień wtedy lustro ustawia sie samo pod kierowce

 

to wiem przecież napisałem tylko ze info odnośnie kolorów kabli przyda sie innym i mnie bo mam pamięć lusterek w fotelach:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
rozumiem że nie wiesz do czego służą ale czy możesz opisac kolory od 9 do 12 posłuż y to na pewno innym którzy będą mieli pamięć lusterek i mnie bo mam fotele z pamięcią lusterek i zamierzam wszystko opisać jak dojde do tego dzieki za info i pozdrawiam

Wiem do czego służą, nie wiem jednak co tam się pojawia (+ czy -, a może coś idzie przez odpowiednią rezystancję?). Rozebrałem jedno lusterko na części pierwsze z mechanizmem ustawiania włącznie (tam wchodzą piny 9-12), w środku jest płytka drukowana, której nie wyjmowałem, aby nie uszkodzić. Szkoda by było wywalić 250zł na zaspokojenie ciekawości :)

Kolory przewodów dla każdego lusterka z osobna są inne i musiałbym zdejmować boczki by je wymienić. Poszukam jeszcze na zdjęciach, może coś tam wypatrzę :)

 

 

czy opisane przez Ciebie kabelki (biały, szary,fioletowy pomijając brązowy) rzeczywiście są jednokolorowe czy mają delikatny cienki paseczek wzdłuż?

Tak, te kabelki co mają kolorowy pasek zapisałem przez myślnik :D

 

 

widze że jesteś z gorzowa wlkp. a ja właśnie tam jade na wesele/przyjęcie to będe całkiem blisko może sie jakos spykniemy?

Nie widzę problemu :)

 

---------- Dodano o 20:31 ---------- Poprzednia wiadomość o 20:26 ----------

 

pin9 (żółto-biały)

pin10 (żółto-fioletowy)

pin11 (czerwono-zielony)

pin12 (brązowo-zielony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielki jutro może uda mi sie pracując uzupełnić dokumentaję i zobaczymy co z tego wyjdzie

na pewno mnie pomogłeś dzieki

P.S.

do administracji co z opcją pomógł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I gdy będziesz chciał w czasie jazdy (lub postoju na w korku czy na parkingu) zamknąć drzwi dla bezpeczeństwa to złożą Ci się lusterka...

Jest coś takiego jak dioda, puszcza sygnał tylko w jednym kierunku, odpowiednio ją "wkładasz" w szereg i problem... z głowy :D

 

---------- Dodano o 23:49 ---------- Poprzednia wiadomość o 23:48 ----------

 

do administracji co z opcją pomógł?

Ja Ci nie pomogłem, udostępniłem jedynie wiedzę, którą miałem w posiadaniu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest coś takiego jak dioda, puszcza sygnał tylko w jednym kierunku, odpowiednio ją "wkładasz" w szereg i problem... z głowy
Nie bardzo rozumiem gdzie tą diodę jednokierunkową miałby "włożyć". Żeby składanie lusterek nie zamknęło centralnego zamka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności