Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Możesz to wyłączyć albo ustawić po swojemu (będzie schodzić np do połowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dzięki wielkie kolego

a powiedz mi jeszcze jedno może też coś masz na ten temat coś w swoim kapowniku mam przy lusterku jeszcze 4 pinową kostkę /lusterko z pamięcią/

 

Masz siedzenia z pamięcią? Bo przewody z tej kostki podłącza się do kostki pod fotelem kierowcy elektrycznie regulowanym z pamięcią. Mogę Ci podać na które piny podpiąć, chyba że nie masz tych foteli to nie będę na darmo szukał rozpiski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie a potrafi mi ktoś odpowiedzieć czy w moich silniczkach jest ten moduł co odpowiada za składanie lusterek???

Numer katalogowy 3B4 837 751 GD silniczek od strony kierowcy lewe przednie drzwi. Czy da to się tak stwierdzić jak nie to będę musiał boczek ściągnąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gracias choć przyznam ,że to ustrojstwo czasami przeszkadza hehe

 

wystarczy ze przekrecisz pokretło od ustawiania lusterka na lewe lusterko i wtedy nie bedzie ci zjezdzac prawe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Panowie mam szansę załatwić od kumpla lusterka od superba składane elektrycznie, z podświetleniem oraz pamięcią(wiązka z dwoma kostkami). Czy jeżeli podłącze je do swojego samochodu bez podmiany sterowników i bez podpinania kostek od pamięci (niem mam foteli z pamięcią), reszta będzie funkcjonować normalnie - tzn regulacja, podgrzewanie itp? Czy elektrycznie składane lusterka mają może opcję ręcznego złożenia ?? Pytam bo w zasadzie nie zależy mi na tych bajerach, a te lusterka mogę je mieć dużo taniej jak standardowe z paska, nawet w zamienniku, natomiast nie chciałbym się pakować w zbędne koszty jeżeli trzeba tam coś przerabiać.

 

Pozdrawaim

Edytowane przez dtambor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy elektrycznie składane lusterka mają może opcję ręcznego złożenia ??

Da się je złożyć ręcznie, ale będzie się to wiązało z uszkodzeniem mechanizmu od elektrycznego składania-był na forum opisany przypadek ręcznie złożonego lusterka elektrycznego w myjni-lusterko nie rozłożyło się juz i nadawało się jedynie do wymiany...

Możesz zawsze kupić te lusterka (z SuperBa od znajomego), wrzucić je na forum i przy okazji zarobić kilka groszy oraz kogoś ucieszyć takimi lusterkami-natomiast jeśli nie zależy Tobie na bajerze w postaci elektrycznie składanego lusterka, to kup po prostu zwykłe lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a robił ktoś składanie lusterek na bazie przekaźnika z Audi A4, multivana, przekaźnik 361 4A0 907 440

ma ktoś informacja na ten temat trochę wiem coś ale nie do końca wszystko może ktoś wie jak podpiąć piny na przekaźniku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie umie ktoś ocenić czy ta płytka jest od silniczka szyb ze sterowaniem el. składanych lusterek???

to dostałem od jednego gościa twierdzi ze golfa IV i ze wlaśnie od takiej wersji.

Numer podnośnika to 1J1 959 801 C

A numer sterownika pod kostkę Bosch brose

tu jest dużo oznaczeń ale część z nich to pewnie będzie nr serii ale napisze wszystko

9776-101430-203

F005 SO 0047

08126

HW2.3 SW2.7

 

tu podaje linka do zdjęć

http://img705.imageshack.us/g/35052687.jpg/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie

Mam pytanie do znawców tematu

chciałbym zrobić sobie elektryczne składane lusterka.

Mam wszystko tylko nie wiem jak podłączyć przekaźnik 361 numer kat. 4A0 907 440

 

1f01ee879987d8bam.jpg 7f73c7142a126178m.jpg 1532874e8f65435dm.jpg

 

 

piny

1. brązowo-czerwony (0,5 mm2 brąz/czerwony) V121 silnik unieruchomienia lusterka.

2. czerwono-czarny (0,5 mm2 czerwony/czarny) V121 silnik unieruchomienia lusterka

3. fioletowo brązowy (0,5 mm2 kolor brąz/lila) V121 styk położenia lustra (krańcówka).

 

 

Rozpiska pinów na przekaźnika

pin 15 12V +

pin 31 masa -

pin MA

pin ME

pin RA

pin SE czy to będzie pin od wtyczki drzwi (silniczek szyb pin 28) informujący o tym, że auto jest zamknięte i ma się lusterko złożyć ????

 

Jak ktoś posiada wiedzę na ten temat to będę wdzięczny

gg: 9760583

mail: [email protected]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa z przekaźnikiem już rozwiązana wiem jak go podpiąć pod instalację

natomiast brakuje mi paru kwestii

 

1. który kabel odpowiada za składanie lusterek w przełączniku

2. na którym pinie pojawia się napięcie podczas zamknięcia auta np. centralnym zamkiem. Chodzi mi o wtyczkę, która wpięta jest do silniczka el. szyb 29 pinowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź dokładnie, bo nie pamiętam dokładnie. Zielono-brązowy-pin28 we wtyczce silniczka szyb to masa po zamknięciu auta. Za składanie lusterek odpowiedzialne są trzy przewody, tj dwa do składania (+/- naprzemiennie), a jeden daje sygnał, że lustro się złożyło/otworzyło. Bodajże czerwono-czarny, a drugi czerwono-brązowy odpowiadają za składanie.

Ale sprawdz jeszcze miernikiem bo nie pamiętam.

Niedlugo tez bede chyba zakladal skladanie z pilota w 3bg bo juz wsio lezy i czeka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdzę ten pin jutro

a jeszcze z tymi kablami od składania lusterek w przełączniku

jak to w końcu jest bo się zakręciłem. 3 kable idą od lusterka i to się zgadza

a jak to jest w przełączniku. Ja zrobiłem to na bazie tego przekaźnika co jest wyżej pokazany. Brakuje mi tylko pinu z napięciem po zamknięciu i tego jak podpiąć się pod seryjny przełącznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest sterowane masą nie napieciem. Jak zamkniesz auto to swich daje mase i sklada lusterka. Zobacz też na tym pokretle skladanie lusterek jak zaczna sie lustra skladac to na jednym przeodzie pojawi sie masa, a jak rozkladac to masa na drugim przewodzie bedzie. Trzecie przewod daje krotki impuls ze lustro sie zlozylo/rozlozylo i silniczek sie wylacza. Ciezko mi wytlumaczyc bo paska w reku nie mialem i nie wiem jak dokladnie to tam wyglada:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza sie skladanie lusterek jest sterowane masą Czyli do przełącznika też muszę doprowadzić 3 przewody aby składały mi się pod przełącznikiem. czy wystarczy jeden ten masowy co steruje bo juz sam nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, bo nie mam przez tydzien mozliwosci by sprawdzic.

 

Czy po wyjeciu kluczyka ze stacyjki mozna skladac lusterka pokretlem?

 

Bo z tego co wiem moduly w drzwiach są zasilne prądem stałym z aku, ale sygnal danych idacy do prawego lusterka przechodzi przez licznik, a jesli on jest wylaczony (kluczyk wyjety) to nie wiem czy lustra sie zloza czzy nie i dlatego mam pytanie jak powyzej napisalem:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie, bo nie mam przez tydzien mozliwosci by sprawdzic.

 

Czy po wyjeciu kluczyka ze stacyjki mozna skladac lusterka pokretlem?

 

Bo z tego co wiem moduly w drzwiach są zasilne prądem stałym z aku, ale sygnal danych idacy do prawego lusterka przechodzi przez licznik, a jesli on jest wylaczony (kluczyk wyjety) to nie wiem czy lustra sie zloza czzy nie i dlatego mam pytanie jak powyzej napisalem

W ciągu kilku sekund po wyjęciu kluczyka jeszcze złożysz lusterka, tak samo, jak domkniesz szyby przyciskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grinch

... Passat b5 FL 2004 rok

Lustra z kierunkami jednak bez mechanizmu składania lusterek, a mianowicie brak silniczków, przycisk od elektrycznych szyb nie jest wyposażony w dodatkową funkcję składania lusterek.

 

... PS: Czy w takim przypadku wystarczy zakupić silniczki i jest możliwość p/p montażu w lusterkach oczywiście po pociągnięciu instalacji itp. Czy po prostu w lusterkach które ori nie miały funkcji składania nie ma miejsca do zamontowania tych silniczków i trzeba szukać całych lusterek ?

A dwa jeżeli jest taka opcja to jakich silniczków potrzebuje ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Mam paska 2001r z elektrycznie składanymi lusterkami. Przeczytałem temat od początku, ale nie kumam co dokładnie trzeba zmienić, aby lusterka się otwierały i składały wraz z otwarciem/zamknieciem auta.

 

Interesuje mnie tylko "dołożenie" opcji składania lusterek z pilota, bo reszta działa. Jest to jakaś mechaniczna zmiana czy wystarczy coś włączyć VAGiem/przekodować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grinch nie mam pojecia jak to wyglada w srodku lusterka, ale wiesz na all jest pare sztuk z peknieta obudową lub bez szkla od golfa5. Z tego co widac to tylko trojkatem sie roznia (czesc przykrecona do drzwi). Tak dumam ze pewnie powinna byc mozliwosc przelozenia tego trojkata od paska do luustra od golfa i bys mial skladanie. Bo same silniczki to pewnie bardzo ciezko dorwac, a lusterka do paska skladane tez malo nie kosztuja, a do golfa za stowe bys dostal lekko uszkodzone z dobrym silniczkiem:)

asedasja probowalem zrobic domykanie/otwierania z pilota na przekazniku skladania lusterek od audi, ale nie chodzi to jak potrzeba. Bede chyba musial pociagnac przewod pod prawe lusterko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten włącznik posiada funkcę składania lusterek, czy jestem zmuszony szukać "grzybka"?

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności