Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, tylko nie wiem gdzie tej wtyczki szukać, nie rozbierałem nigdy lusterek.

 

Wtyczka jest po tapicerką drzwi musisz rozebrać boczek i tam ujrzysz wtyczkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sciągnąć tapicerke drzwi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1. Czy do Passata przed liftem podejdą silniczki 1C0 959 801 i 1C0 959 802 A czy muszę szukać 1J0 959 801 H i 1J0 959 802 J tak jak podaje etka?

2. Jeśli 1C0 nie podejdą to czy można przelutować brakujący układ TPIC0108B z angielskich 1J0?

3. Czy można przełożyć silniczki składające lusterka (te wewnątrz lusterka) z lusterek <2003r. do lusterek z kierunkowskazami?

Nikt nie ma pomyslów?

Dla zainteresowanych znalazlem uklady TPIC0108B http://www.swistak.pl/a8089161,TPIC0108B-SO20-PWM-Cont-Intellig-H-Bridge-TPIC0108.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, a masz silniczki do anglikow z mozliwoscia skladania lusterek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do dzialu sprzedam ktos wrzucal ostatnio wiec zajrzyj:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Łukasz, a masz silniczki do anglikow z mozliwoscia skladania lusterek?
Powiedzmy że mógłbym mieć, czy mogę przełożyć same sterowniki z anglika? Czy będą jakieś problemy ze sterowniem szyb?
do dzialu sprzedam ktos wrzucal ostatnio wiec zajrzyj
Szukałem ale nie mogę znaleźć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiedzmy że mógłbym mieć,
to ja bylbym na nie chetny ;) przypasuja bez modzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
przypasuja bez modzenia
Czy aby napewno? Są to silniczki z anglskiego Seata z numerami 1J0, Krawcol w tym temacie pisał że kupił sobie od Leona i wszystko pasowało, Ty piszesz że z anglika też pasuje, więc u mnie powinno pasować, u Ciebie nie wiem czy będą pasowały ponieważ masz 3BG i ori silniczki 1C0, a nigdzie nie moge znaleźć jaka jest różnica między 1J0 a 1C0, może magistrala Can?

Koleś za silniczki z anglika chce 90zł/szt (silniczki są z opcją składania lusterek) warto je brać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy aby napewno? Są to silniczki z anglskiego Seata z numerami 1J0, Krawcol w tym temacie pisał że kupił sobie od Leona i wszystko pasowało, Ty piszesz że z anglika też pasuje, więc u mnie powinno pasować, u Ciebie nie wiem czy będą pasowały ponieważ masz 3BG i ori silniczki 1C0, a nigdzie nie moge znaleźć jaka jest różnica między 1J0 a 1C0, może magistrala Can?

Koleś za silniczki z anglika chce 90zł/szt (silniczki są z opcją składania lusterek) warto je brać?

Alvares, ja wszystko montowałem do Passat 3BG. Te silniczki z numerami, które podałem prawie rok temu są właściwe. Pamiętaj tylko, że są wersje silniczków w wersji europejskiej i angielskiej-różnią się oznaczeniem literowym na końcu kodu-ale to też rozwiązaliśmy w tym temacie ;)

Teraz doczytałem-ja miałem silniczki z Leona o kodzie 1C0... Też nie wiem, jaka jest różnica między 1J0 a 1C0... Możliwe, że chodzi o CAN.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ty piszesz że z anglika też pasuje
bo ja mam anglika ;)
Koleś za silniczki z anglika chce 90zł/szt (silniczki są z opcją składania lusterek) warto je brać?
jak sie na nie, nie zdecydujesz, to daj znac ;) moze ja bym sie zaopatrzym patrzac przyszlosciowo ;)

 

---------- Post added at 14:34 ---------- Previous post was at 14:33 ----------

 

Łukasz, a masz wogole nr tych silniczkow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamiętaj tylko, że są wersje silniczków w wersji europejskiej i angielskiej-różnią się oznaczeniem literowym na końcu kodu-ale to też rozwiązaliśmy w tym temacie
Etka oznaczeniem literowym podaje jakie silniczki/sterowniki są dla LHD i RHD, mnie interesuje czym one się różnią (oprócz oznaczenia literowego) - tzn czy do EU mogę załozyć sterownki z wersji angielskiej? Czy szyby i lusterka będą działały prawidłowo?
Łukasz, a masz wogole nr tych silniczkow?
1J0 959 801 G i 1J0 959 802 F. I nie wiem czy u Ciebie będą pasowały ponieważ masz Paska 3BG i sterowniki szyb zaczynające się od 1C0 a nie 1J0...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Słuchajcie potrzebuje informacji dotyczących rozpisu poszczególnych kabli we wtyczce od lusterka Passata b5 FL z kierunkowskazem chcę je podłączyć do Passata B5, lusterko z 2004r. el. składane, podgrzewane, el. sterowane z pamięcią na dwie kostki.

 

duża wtyczka obsadzonych 9 pinów

piny

1. brązowo-czerwony

3. fioletowo brązowy

5. biały

7. fioletowy

9. pusty

11. pusty

 

piny

2. czerwono-czarny

4. brązowy

6. szary /stalowy/

8. szaro-fioletowy

10. pusty

12. czarno-biały

 

Mała kostka obsadzonych 4/4 pinów

1. żółto-biały

3. żółto-fioletowy

 

piny

2. czerwono-zielony

4. zielono-brązowy

 

do czego służy ta mała kostka??? Duża to pewnie do sterowania lusterka,grzania itp.

Jak ktoś posiada jakąś wiedzę na ten temat proszę pisać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
potrzebuje informacji dotyczących rozpisu poszczególnych kabli we wtyczce od lusterka Passata b5 FL z kierunkowskazem
http://www.passatplus.de/umbauteile/aussenspiegel/blinkerspiegel.htm - nie ma wszystkich pinów ale powinno pomóc. Ponadto wydaje mi się że na forum gdzieś była taka rozpiska, trzeba poszukać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widziałem tego posta i czytałem ale niestety tu jest tylko kilka pinów zaznaczonych a reszty nie ma, dlatego się pytam. Szukałem kolego ale nic nie znalazłem jak wiesz gdzie taka jest rozpiska to podrzuć linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Szukałem kolego ale nic nie znalazłem jak wiesz gdzie taka jest rozpiska to podrzuć linka
http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=554323#post554323

 

I znalazłem coś w moim 'kapowniku":

 

Opis pinów:

 

T12-złącze 12 stykowe lusterka.

T29a- złącze 29 stykowe sterownika J386 w drzwiach kierowcy.

T29b- złącze 29 stykowe sterownika J387 w drzwiach pasażera.

 

Lusterko kierowcy:

 

T12/1 (-) =&gt; T29a/13 (0,5 mm2 brąz/czerwony) V121 silnik unieruchomienia lusterka.

T12/2 (+) =&gt; T29a/14 (0,5 mm2 czerwony/czarny) V121 silnik unieruchomienia lusterka

T12/3 =&gt; T29a/9 (0,5 mm2 kolor brąz/lila) V121 styk położenia lustra (krańcówka).

T12/4 (31) =&gt; (0,5 mm2 kolor brąz) pkt połączenia z masą w drzwiach, grzałka lustra.

T12/5 =&gt; T29a/17 (0,5 mm2 kolor biały) Z4 grzałka lustra.

T12/6 =&gt; T29a/2 (0,5 mm2 kolor szary) V149 silnik regul. lusterka.

T12/7 =&gt; T29a/21 (0,5 mm2 kolor lila)- V17 silnik regul. lusterka.

T12/8 =&gt; T29a/14 (mostek) (0,5 mm2 kolor szary/lila)-V17 silnik regul. lusterka.

 

Lusterko prawe:

 

T12a/1 (-) =&gt; T29b/16 (0,5 mm2 kolor brąz/czerwony) V122 silnik unieruchomienia lusterka.

T12a/2 (+) =>T29b/14 (0,5 mm2 czerwony/czarny) V122 silnik unieruchomienia lusterka.

T12a/3 =>T29b/26(0,5 mm2 kolor brąz/lila) V122 styk położenia lustra.

T12a/4 (31) =&gt;(0,5 mm2 kolor brąz) punkt połączenia z masą w drzwiach pasażera.

T12a/5 =&gt; T29b/17 (0,5 mm2 kolor biały) Z5 grzałka lustra.

T12a/6 =&gt; T29b/21 (0,5 mm2 kolor szary) V150 silnik regul. lusterka.

T12a/7 =&gt; T29b/13 (0,5 mm2 kolor lila)- V25 silnik regul. lusterka

T12a/8 =&gt; T29b/14 (0,5 mm2 kolor szary/lila)-V25 silnik regul. lusterka

Pin 9 – +12V (niebieski) podświetlenie pod lusterkiem

Pin 10 – masa (czarny) podświetlenia pod lusterkiem

Pin 12 – kierunkowskaz.

Edytowane przez Alvares

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie kolego

a powiedz mi jeszcze jedno może też coś masz na ten temat coś w swoim kapowniku mam przy lusterku jeszcze 4 pinową kostkę /lusterko z pamięcią/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie lusterek, po wybraniu "wstecznego" prawe lustro kładzie mi się na dół czy to normalne czy patologia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pytanie odnośnie lusterek, po wybraniu "wstecznego" prawe lustro kładzie mi się na dół czy to normalne czy patologia?

to normalne, masz pamiec foteli a lusterka opuszczene to jest udogodnienie w tej postraci ze widzisz swoje kolo kiedy cofasz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gracias choć przyznam ,że to ustrojstwo czasami przeszkadza hehe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności