Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

W ori instalacji masz dwie wtyczki 12 i 4 pinowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej mi chodzi o to za co te fioletowe przewody odpowiadają po stronie gniazda, ale przypuszczam grzanie? czarno zielony to kierunek - masę ma wspólną z silniczkiem lusterka :) a to że tam ma być 12 sto i 4ro pinowa to już wiem, Maciek mi nakreślił temat, szukam swojego rozwiązania, by zrobić na jedną wtykę, adaptacja lusterek z b6, zobaczymy co wyjdzie a szukam jakiejś inspiracji, pomocy, pomysłów, by coś w miarę normalnego wyszło a nie drutowanie po januszowemu :P tak wiem, najprościej dorzucić jakkolwiek ale to chyba nie o to chodzi. a nie chce ucinać wtyczek z ori lusterek, po prostu szkoda. musze chyba numery wtyczek dorwać i zamówić same wtyczki i gniazda takie pod ori i obsadzić od nowa piny ;) to chociaż może numery ? :)

Dobra mam, 3B0 972 722 to wtyk 4 pinowy, 3B0 972 732 to gniazdo 4 pinowe, w razie w
3B0 972 736 gniazdo 12 pinowe lusterka i 3B0 972 726 wtyk 12 pinowy.

Uff... ogarnę. jeszcze tylko ogarnąć sygnał z MK na lampki podsufitki(zapalają się w momencie otworzenia samochodu z pilota, itd... ;) już pod fotochrom przygotowane. 

Edytowane przez Sanki16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podrzuć linka do forum, na którym to znalazłeś. Sam ma składane lusterka i chciałbym zobaczyć czy da się kodowanie zrobić tak, żeby składały się z ori alarmu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.09.2016 o 18:01, rekinek7 napisał:

Instalacja do luster jest taka sama. Różnią się sterowniki szyb. Jak chcesz mieć ze składanymi lusterkami musisz mieć dedykowane sterowniki podnosnika szyb. Jesli chodzi o fotele elektryczne to żeby elektryka działała w pełnym zakresie, sterownik fotela kierowcy musi byc dopasowany do Twojej instalacji, ponieważ są dwa jeden z CAN drugi bez.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Konrad, a powiedz mi, czy fotele z przedlifta po zmianie sterownika pod fotelem na poliftowy będą działać? sory trochę za odkop ale no szukanie nie jest moją mocną stroną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinny działać ale trzeba by zajrzeć najlepiej w schemat albo na wiązki czy pinout jest taki sam. Mam gdzieś obydwie wiązki to w wolnej chwili sprawdze. 

Edytowane przez rekinek7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, rekinek7 napisał:

Powinny działać ale trzeba by zajrzeć najlepiej w schemat albo na wiązki czy pinout jest taki sam. Mam gdzieś obydwie wiązki to w wolnej chwili sprawdze. 

apropo wiązki, to po kiego grzyba przy 3B1959760A jest can na pinie 9 i 10 beżowej kostki ? :P

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a nie po to, żeby przekazać "położenie" lusterek do pamięci fotela? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, marecek napisał:

...a nie po to, żeby przekazać "położenie" lusterek do pamięci fotela? 

Do tego o ile się nie mylę służy czteropinowa kostka z zółtymi kablami.

 

20 godzin temu, Sanki16 napisał:

apropo wiązki, to po kiego grzyba przy 3B1959760A jest can na pinie 9 i 10 beżowej kostki ? :P

 

Kiedyś gdzieś było o tym w przed liftach masz coś "ala can" komfort jest połączony z wszystkimi drzwiami dwoma zyłami skręconymi jak w CAN.

Ta magistrala ma nazwę swoją ale nie pamiętam już kiedyś na ten temat dużo czytałem.

Dlatego do przed lifta wkładając np silniki szyb z po lifta nie zmieniasz wiązek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.06.2018 o 11:58, rekinek7 napisał:

Do tego o ile się nie mylę służy czteropinowa kostka z zółtymi kablami.

 

Kiedyś gdzieś było o tym w przed liftach masz coś "ala can" komfort jest połączony z wszystkimi drzwiami dwoma zyłami skręconymi jak w CAN.

Ta magistrala ma nazwę swoją ale nie pamiętam już kiedyś na ten temat dużo czytałem.

Dlatego do przed lifta wkładając np silniki szyb z po lifta nie zmieniasz wiązek :)

Ale dziala podobnie do can, tylko skoro 3b1 959 760a niby nie dziala z can to wtf ze tam jest:>

Mniejsza. Tylko czy sa zamienne z d/e itp. 

A wracajac do tematu, moje lusterka sie drutuja dalej ? jak bedzie wyskladane i bedzie dzialac wrzuce co i jak :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich. Mam taką prośbę, czy mógłby ktoś sprawdzić w swoim samochodzie z elektrycznie składanymi lusterkami ewentualnie może ktoś zna odpowiedź na moje pytanie. Mam passata b5 fl z elekyrycznie składanymi lusterkami podczas składania lub rozkładania lusterek gdy odłącze z nich zasilanie i lusterka zatrzymią się pomiędzy punktem rozlożeniem a złożeniem to lusterka mają luz i to dość duży luz w mechaniźmie który je składa. Gdy są w pozycji rozłożonej lub złożonej tego luzu nie ma. Czy to jest normalny objaw czy mechanizmy są zepsute?? Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak by mechanizmy były zepsute to lusterka by się nie rozkładały i nie składały

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie masz rację, no chyba że zaczynają się psuć. Czyli u Ciebie też tak jest z tymi lusterkami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pamiętam bo ja już nie mam składanych lusterek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem i dzięki za odpowiedź. Jak będzie trochę lepsza pogoda to spróbuję je lekko przytrzymać podczas składania lub rozkładania, zobaczę czy wydaje jakieś dziwne dźwięki mechanizm. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@malenki1974 a tak zapytam tylko w jaki sposób składasz lusterka, z pilota czy pokrętłem ? W jaki sposób i w jakim celu odłączasz zasilanie w trakcie składania/rozkładania lusterka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pierwszym moim poście napisałem tak ogólnikowo żeby było przejrzyście. A więc tak, rozebrałem kiedyś boczek drzwi kierowcy, zauważyłem że kostka do której podpięte jest lusterko ma 9 pinów ale już do lusterka idzie 5 (regulacja i podgrzewanie) no i zacząłem przeglądać fora, 9 pinów jak wiecie to składane. Chciałem sobie zmienić na takie plus kierunek. Kupiłem. Sprawdziłem czy działa mechanizm podajac napięcie plus i minus na piny 1 i 2 przemiennie. Nie dojeżdżałem do końca złożenia i rozłożenia lustetek, no i wtedy zauważyłem że lusterka maja luz i to duży w tych polożeniach, tak jakby w tym mechaniźmie skladania. Stąd się wzięło moje pytanie czy to normalny objaw. Dodam jeszcze że mechanizmy chodzą cicho, żadnych zgrzytów czy coś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że to normalne że w trakcie rozkładania /składania jest luz a później luzu nie ma bo mechanizm wskakuje po prostu w swoje docelowe miejsce,  że tak się wyrażę ,

Ale aż sprawdzę czy też mam taki luz bo też  jestem w trakcie montażu elektrycznych.

 

Edytowane przez lechbedford

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i daj znać, też jestem ciekaw czy to jest normalne czy miałem pecha i kupiłem uszkodzone. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem ,jednak  nie mam luzu gdy lustra są rozłożone w połowie. Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozebrałem jedno z lustetek na czynniki pierwsze, ślimak i koła zębate jak nowe, więc chyba taki urok moich lustetek. Dzięki za sprawdzenie u siebie i za informację. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności