Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, składne lustra zakupiłem już dawno temu, ale projekt odłożyłem w czasie.

Teraz chciałbym do niego wrócić, ale mam następujące pytanie:

 

Jak wyszukać np. na alle.. te silniki ze sterownikami:

drzwi kierowcy-1c0959801

drzwi pasażera-1c0959802A

Z tego co oglądam na aukcjach ze zdjęciami widać naklejki z numerami zaczynającymi się na 3B...

Zakładam, że jest to numer silniczka kompletnego, ale nie wiem jak się upewnić, że dany silniczek posiada wymagany sterownik.

M. in. by móc odróżnić je, że od anglików.

 

PS. Zbadałem możliwość zakupu układu TLE 6208-3, o jakim mowa w poście #31. Układ nie jest drogi (ok.13PLN), ale trzeba zakupić 100szt., dodatkowo należałoby to poprawnie wlutować..... czy ktoś przetarł ta drogę i ma działające składanie po wlutowaniu układu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wyszukać np. na alle.. te silniki ze sterownikami:

drzwi kierowcy-1c0959801

drzwi pasażera-1c0959802A

Wpisując numery kodowe w wyszukiwarce albo przeglądając zdjęcia-ja tak wyszukałem. Możesz też szukać silniczków o kodzie:

1C0959801B i 1C0959802C

To są silniczki z Golfa, Bory, Leona. Same silniczki się różnią od tych w Passacie/SuperBie, ale moduł można spokojnie przełożyć do własnego silniczka i wszystko będzie działać (ja tak u siebie zrobiłem-zostawiłem stary silniczek szyby, wymieniłem tylko moduł na ten z Leona).

A jeśli chodzi o same ogłoszenia...

Tutaj masz silniczek prawy z Leona z odpowiednim modułem: http://allegro.pl/silniczek-podnoszenia-szyb-prawy-przod-leon-fr-org-i2149251295.html

A tutaj masz lewy silniczek (jest numer widoczny na foto) z Leona z odpowiednim modułem: http://allegro.pl/toledo-ii-leon-silniczek-podnoszenia-szyby-lewy-i2093576317.html

I w ten sposób wyszukujesz silniczków-fantazji wielkiej nie ma :)

 

M. in. by móc odróżnić je, że od anglików.

Numery anglików masz podane przeze mnie w tym temacie.

Edytowane przez Krawcol82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za odgrzanie kotlecika - "talerzyk" o numerze 3B1959565A 01C, widoczny na zdjęciu kolegi tomipe jest podświetlany na kolor zielony! Mój oryginalny talerzyk z czerwonym podświetleniem ma numer 3B1959565C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazł ktoś sposób na składanie lusterek wraz z alarmem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest w dziale Warsztat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie bo się pogubiłem. Przeczytałem cały temat ale nie kumam. Żeby mieć składane lusterka w passacie muszę kupić lustra składane, silniczki do szyb z możliwością składania lusterek i coś jeszcze??? typu inna wiązka w drzwiach albo wymiana moduły komforu???? czy tylko trzeba lustra i silniczki a reszta to plug&play???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przełącznik regulacji lustra z opcją składania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przeczytałem cały temat ale nie kumam. Żeby mieć składane lusterka w passacie muszę kupić lustra składane, silniczki do szyb z możliwością składania lusterek i coś jeszcze

 

 

1.jeżeli chcesz mieć w oryginale, składane z przełącznika od środka to wszystko o czym napisałeś + wpis kolegi

 

przełącznik regulacji lustra z opcją składania

 

2. jak chcesz mieć tak, jak my to tylko lusterka el. składane, dwa przekaźniki Audi, bezpieczniki, kawałek kabla, lutownica...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co jak chce mieć składane z wewnątrz to muszę mieć silniczki nowe, lustra i przełącznik z opcją składania. a jakieś lutowania czy nowe bezpieczniki itp to już nie????? A jak chciał bym mieć składane z wewnątrz i z pilota to jak???

 

a jak to będzie jak mam dwa duże lusta a nie tak jak inni jedno małe??

Edytowane przez wojtf23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak chciał bym mieć składane z wewnątrz i z pilota to jak???

To musisz kupić lustra, silniczki, przełącznik i do tego zbudować układ który Ci to wysteruje :D

a jak to będzie jak mam dwa duże lustra a nie tak jak inni jedno małe??

a jakie to ma znaczenie? ja u siebie też mam dwa duże (z wersji USA), steruję póki co przełącznikiem dołożonym szyb, bo szkoda kasy na "nowe" silniczki szyb, ale w niedługim czasie zepnę z centralnym zamkiem.

 

 

 

Ponadto chciałem dodać, że na przewodzie brązowym z fioletowym paskiem we wtyku lusterek pojawia się "masa" po tym jak złożymy/rozłożymy lusterka ręcznie, nie wiem dlaczego tak właśnie jest, przypuszczam, że producent przyjął iż napięcie po otrzymaniu "masy" z tej krańcówki ma być podawane do czasu jej rozłączenia (mikroswitch w pozycję NO) + czas na składanie/rozkładanie lusterek. Dzisiaj rozebrałem owe lusterko, dobrałem się do owego mikroswitcha, kręciłem silniczkiem składnia/rozkładania, aż w końcu zostałem oświecony ;) Dodatkowo kiedy podaję napięcie po złożeniu/rozłożeniu lusterek nie słyszę by silniczki "wyły" z tego powodu, możliwe, że jest to tak skonstruowane, że nie ma znaczenia jak długo będziemy podawać napięcie bez szkody dla silniczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za odgrzanie kotlecika - "talerzyk" o numerze 3B1959565A 01C, widoczny na zdjęciu kolegi tomipe jest podświetlany na kolor zielony! Mój oryginalny talerzyk z czerwonym podświetleniem ma numer 3B1959565C.

A jaki masz problem przelutować czerwone diody ze starego talerzyka?

 

---------- Dodano o 01:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:43 ----------

 

Dostałem dzisiaj przekaźnik 361 od audi, chwilę trwało zanim rozpracowałem zasadę jego działania.

Obecnie poszukuję przewodu, na którym pojawia się cokolwiek ("masa" lub plus) po otwarciu samochodu i znika po jego zamknięciu.

Otóż wspomniany przekaźnik posiada styk SE na który podajemy "masę" po otwarciu dzięki czemu na styku ME i MA pojawia się napięcie do lusterk (na ok. 6sek.) kiedy styk SE pozbawimy "masy" na stykach ME i MA ponownie pojawia się napięcie (na ok. 6sek.), ale o odwrotnej polaryzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jest możliwość przełożenia całego mechanizmu składania lusterka z angola na uchwyty europa ze zwykłych luster??

Jeśli przeoczyłem taką informację to z góry przepraszam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jaki masz problem przelutować czerwone diody ze starego talerzyka?

 

---------- Dodano o 01:54 ---------- Poprzednia wiadomość o 01:43 ----------

 

Dostałem dzisiaj przekaźnik 361 od audi, chwilę trwało zanim rozpracowałem zasadę jego działania.

Obecnie poszukuję przewodu, na którym pojawia się cokolwiek ("masa" lub plus) po otwarciu samochodu i znika po jego zamknięciu.

Otóż wspomniany przekaźnik posiada styk SE na który podajemy "masę" po otwarciu dzięki czemu na styku ME i MA pojawia się napięcie do lusterk (na ok. 6sek.) kiedy styk SE pozbawimy "masy" na stykach ME i MA ponownie pojawia się napięcie (na ok. 6sek.), ale o odwrotnej polaryzacji.

 

a może nadałby się przewód który u mnie zaśniedział od podświetlenia wnętrza idący od komfortu. Pojawia sie na nim chyba plus po otwarciu auta i znika po zamknięciu. Nie pamiętam jaki kolor ale poszukam to napisze. Ile dałes za przekaźnik?

 

---------- Dodano o 10:21 ---------- Poprzednia wiadomość o 09:56 ----------

 

Panowie a jest możliwość przełożenia całego mechanizmu składania lusterka z angola na uchwyty europa ze zwykłych luster??

Jeśli przeoczyłem taką informację to z góry przepraszam...

 

nie pamiętam układu mam jedne na wierzchu i sprawdze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytalem calosc ale dalej nie kumam.Interesuje mnie tylko opcja skladania oryginalnch lusterek z wlacznika w srodku auta Kupilem lusterka składane ele do b5fl 2003r bez kierunków. Moje pytanie czy muszę tez dokładać jakaś instalacje czy oryginalnie w kostkach w aucie jest już opcja na każde lusterko i jak założę będzie działać składane lusterka i włącznik od ich składania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przeczytalem calosc ale dalej nie kumam.Interesuje mnie tylko opcja skladania oryginalnch lusterek z wlacznika w srodku auta Kupilem lusterka składane ele do b5fl 2003r bez kierunków. Moje pytanie czy muszę tez dokładać jakaś instalacje czy oryginalnie w kostkach w aucie jest już opcja na każde lusterko i jak założę będzie działać składane lusterka i włącznik od ich składania?

Lusterka masz dobre, instalacji w aucie prawie na 99% nie posiadasz. Do składanych lusterek potrzebujesz silniczki podnoszenia szyb z taką opcją. Jeżeli czytałeś cały watek było gdzieś że silniczki z opcją składania lusterek maja specjalny scalak były nawet zdjęcia. Bo opcją składania steruje własnie silniczek podnoszenia szyb w drzwiach. A przełącznik to tylko jeden z elementów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie przeczytalem calosc ale dalej nie kumam.Interesuje mnie tylko opcja skladania oryginalnch lusterek z wlacznika w srodku auta Kupilem lusterka składane ele do b5fl 2003r bez kierunków. Moje pytanie czy muszę tez dokładać jakaś instalacje czy oryginalnie w kostkach w aucie jest już opcja na każde lusterko i jak założę będzie działać składane lusterka i włącznik od ich składania?

 

 

Lusterka masz dobre, instalacji w aucie prawie na 99% nie posiadasz. Do składanych lusterek potrzebujesz silniczki podnoszenia szyb z taką opcją. Jeżeli czytałeś cały watek było gdzieś że silniczki z opcją składania lusterek maja specjalny scalak były nawet zdjęcia. Bo opcją składania steruje własnie silniczek podnoszenia szyb w drzwiach. A przełącznik to tylko jeden z elementów.

 

Odp jest w poście #79 (zakreśliłem)

http://forum.vw-passat.pl/threads/34...l=1#post918855

Więc jestem po testach-zdemontowałem boczek drzwi kierowcy, podłączyłem tylko okablowanie do lusterka elektrycznie składanego, podłączyłem wtyczkę do silniczka o szyb nowego (z Leona), podłączyłem odpowiedni joystick do lusterek i lustereczko pięknie się składa :DNie potrzeba żadnych dodatkowych kabelków, żadnych zmian w komforcie... Zaskoczony również jestem tym, że gniazdo do wtyczki na lusterka ma u mnie 8 kabelków, mimo, że samo lusterko fabryczne ma 5 pinów. Jakby tak troszkę na wyrost zrobione ;)

(......)

 

Jeśli chciałbyś mieć działające lusterka z pamięcią do foteli elektrycznych to wtedy w wiązkach drzwiowych są dodatkowe kable, sprawdzałem to, bo demontowałem komplet z takiego passata 3BG.

 

Oczywiście oprócz lusterek i joya potrzeba mieć odpowiednie sterowniki w silniczkach podnoszenia szyb (tak jak pisał stinger. Jak przeczytasz watek to dowiesz się jakie opcje wchodzą w grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie pamiętam układu mam jedne na wierzchu i sprawdze

 

Sprawdziłeś może?? Mam aktualnie komplet na oku od toledo i się zastanawiam czy brać? Bebechy chyba się nie różnią a mocowania zostaną moje, może da się to poskładać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdziłeś może?? Mam aktualnie komplet na oku od toledo i się zastanawiam czy brać? Bebechy chyba się nie różnią a mocowania zostaną moje, może da się to poskładać.

 

nie sprawdzilem tyle roboty ze zapomniałem. Jutro Ci yto sprawdze bo dzisiaj nie mam dostępu do piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, bardzo spodobał mi się pomysł składania lusterek w paseratii ,wiem że od ostatniego postu minęło sporo czasu, ale z nadzieją zadam moje pytanie mam passata z 2004 roku z migaczami w lusterkach, są elektrycznie regulowane, i podgrzewane, nie mają bajeru składania el. moje pytanie: czy mogę kupić lusterka z golfa5 lub paska b6 i założyć je na adaptery z moich lusterek, i będą się dobrze składały ? czy w ogóle jest to wykonalne, mam możliwość zakupienia takich luster z b6 lub z golfa5 za w miare rozsądne pieniążki, mógłbym kupić od superb, ale są mniej popularne i droższe, i jeszcze pytanie ile musi mieć pinów takie lusterko od superb żeby było składane elektrycznie ? nawet lusterka z superb nie są w 100% zamienne, ponieważ prawy adapter i tak trzeba założyć z Europy, nie z angola jak dobrze rozumiem tak, bo nic nie będzie widać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie a jest możliwość przełożenia całego mechanizmu składania lusterka z angola na uchwyty europa ze zwykłych luster??

Jeśli przeoczyłem taką informację to z góry przepraszam...

 

Raczej nie bo zwykle są inaczej budowane niż te z silniczkami. Zakładając że z angola są lustrzanym odbiciem zwykłych składanych europejskich

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Witam serdecznie, bardzo spodobał mi się pomysł składania lusterek w paseratii ,wiem że od ostatniego postu minęło sporo czasu, ale z nadzieją zadam moje pytanie mam passata z 2004 roku z migaczami w lusterkach, są elektrycznie regulowane, i podgrzewane, nie mają bajeru składania el. moje pytanie: czy mogę kupić lusterka z golfa5 lub paska b6 i założyć je na adaptery z moich lusterek, i będą się dobrze składały ? czy w ogóle jest to wykonalne, mam możliwość zakupienia takich luster z b6 lub z golfa5 za w miare rozsądne pieniążki, mógłbym kupić od superb, ale są mniej popularne i droższe, i jeszcze pytanie ile musi mieć pinów takie lusterko od superb żeby było składane elektrycznie ? nawet lusterka z superb nie są w 100% zamienne, ponieważ prawy adapter i tak trzeba założyć z Europy, nie z angola jak dobrze rozumiem tak, bo nic nie będzie widać ?

 

Nie mozesz bo po pierwsze twoje jak to nazywasz adaptery czyli uchwyty trójkąty w zwykłych lusterkach są z tego co pamiętam inne niż w lusterkach z opcją składania. Nie widziałem lusterek z b6 wewnątrz czy przypadkiem nie mają innej budowy niż z b5 fl ale podejrzewam że są podobne podobne. To tylko przypuszczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności