Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Inna opcje: zakupić nowe w ASO

da rade same sterowniki czy trzeba razem z silniczkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
da rade same sterowniki czy trzeba razem z silniczkami?

 

Chyba nie, a cena raczej zaporowa. Lepiej szukać coś z rozbitków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i wszystko sie wyjasnilo :/

tak jak poprzednicy wspominali wymiana silniczkow (kierowca 1C0959802 004 pasazer 1C0959801A 004) koszt jednego okolo 850zl plus lusterka ~350zl/szt

fajna funkcja ale odpuszczam.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że jest tańsze wyjście są na allegro sterowniki od domykania szyb takie prostackie ale zdałyby egzamin! Jak wiadomo one tylko zamykają ale jagby kupić 2 sztuki to jeden byłby podłączony pod sygnał zamykania dżwi to on zamknął by lusterka. Nie istotny jest wtedy czas działania bo działają oporowo. A drugi na sygnał otwierania dżwi. I mamy składane lusterka;] Wiem troche to wiocha ale myślę że troche pokombinować i zadziała i koszt niewielki bo sztuka 40zł http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=829069066

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do sterowania skladaniem lusterek sygnalem z centralnego zamka to znalazlem taki schemat:

 

R361Var1v1.1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz zrobić do tego translater? Bo ja nic nie skumałem nie wiem co jest co;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wygodniej by bylo jakby lusterka skladaly sie razem z wlaczeniem alarmu, bo biorac pod uwage ze zamykamy drzwi 10razy to nie za kazdym razem chcemy zlozyc lusterka.

dalo by sie cos w tym kierunku wykombinowac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nic nie pomoge w tym kierunku bo nie mam alarmu tylko central z pilota. Ale ja itak wole aby się składały za każdym razem

Pzdr Adam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję temacik...

Zakupiłem lusterka elektrycznie składane, ale bez pamięci i kierunkowskazów...

Tutaj temat jest o podłączeniu tych lusterek pod alarm... A ja chcę podłączyć je tylko tak, żeby składały mi sie sterując je joystickiem z kabiny (joystick mam w zestawie z lusterkami)...

Czy ktoś mi może podpowiedzieć, jak podłączyć te lusterka, bo czytając ten temat troszkę się pogubiłem :(

Lusterka maja jedną wtyczkę, tylko pinów jest więcej niż w zwykłym lusterku (nie wiem dokładnie ile, bo paczki jeszcze nie dostałem).

Może mi ktoś pomóc i wytłumaczyć "jak krowie na miedzy", jak to podłączyć, czy wystarczy pociągnąć dodatkowe zasilanie (skąd), czy może jeszcze coś trzeba przerabiać (mam nadzieję, że nie) :?: Chcę, żeby ta funkcja działała tylko z joysticka od regulacji lusterek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie tylko temat dotyczy podpięcia pod alarm. Ogólnie to jest jedna z opcji, bo niestety ale żeby to działało jak w oryginale to trzeba wymieniać sterowniki w przednich drzwiach, ponieważ one odpowiadają za tą funkcję składania, więc nawet jeżeli teraz podłączysz to zgodnie ze schematem to i tak lusterka nie złożą się póki nie wymienisz tych sterowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ogólnie to jest jedna z opcji, bo niestety ale żeby to działało jak w oryginale to trzeba wymieniać sterowniki w przednich drzwiach, ponieważ one odpowiadają za tą funkcję składania,

W którym dokładnie miejscu są te sterowniki :?: To jest jeden sterownik w drzwiach kierowcy, czy dwa sterowniki (lewa i prawa strona) :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są zintegrowane z silniczkami od podnoszenia szyb. Prawa i lewa strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sterowniki są zintegrowane z silniczkami od podnoszenia szyb. Prawa i lewa strona.

Dzięki :)

To jeszcze jedno pytanie...

Mam wg ETKA u siebie silniczki szyb takie:

1c1959801-lewy

1c1959802-prawy

ETKA podaje następujące numery silniczków do opcji elektryczni składanych szyb:

1c0959801-lewy

1c0959801A-lewy

1c0959802-prawy

1c0959802A-prawy

 

Czym różnią się silniczki z końcówką "A" od tych, bez końcówki "A" w kodzie :?:

No i czy trzeba byłoby wymieniać przekodować moduł komfortu :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1c0959802A

LHD

1c0959802

RHD

Tak mi się wydaje :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał Krawcol82 Zobacz post

1c0959802A

LHD

Cytat:

Napisał Krawcol82 Zobacz post

1c0959802

RHD

Tak mi się wydaje

Dobrze kombinujesz ;) Sprawdziłem ETKE jeszcze raz i podaje mi takie numery dokładniej (do wersji europejskiej):

drzwi kierowcy-1c0959801

drzwi pasażera-1c0959802A

Troszkę to dziwne, że jeden silniczek ma końcówkę A, a drugi nie ma jej... Ale tak podaje lista i rysunki tez tak pokazują.

 

Ale co z tym komfortem, bo one też maja inne numery w opcji ze składanymi lusterkami i bez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale co z tym komfortem, bo one też maja inne numery w opcji ze składanymi lusterkami i bez.

Komfort chyba do wymiany, ale nie wiem, nie bawiłem się nigdy w to. Może ze dało by rade wgrać wsad (tak jak w liczniku) z komfortu ze składanymi lusterkami (ale tak szczerze, to nawet nie wiem czy istnieje taka opcja) może tam być więcej elektroniki.

Tak tylko głośno myślę, i są to tylko moje domniemania nie poparte żadnymi informacjami potwierdzającymi ze tak się da.

Zerknij do działu "diagnostyka VAG" może jest tam jakieś info o kodowaniu modułu ze składanymi lusterkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, a czy mógłby mi ktoś potwierdzić te numery silniczków, które podałem :?: Że jeden ma końcówkę A, a drugi jej nie ma :?: Bo coś mi z tym nie pasuje :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy, a czy mógłby mi ktoś potwierdzić te numery silniczków, które podałem

Według mnie, numery są poprawnie dobrane/spisane. :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kierowca 1C0959802 004

pasazer 1C0959801A 004

 

takie nr sa do mojego, bo tez myslalem nad takim modem, ale odpuscilem ;)

twoje:

drzwi kierowcy-1c0959801

drzwi pasażera-1c0959802A

wiec wydaje sie wsio ok, zostaje tylko wymieniac i do dziela ;)

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności