Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Pisałem

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

mam pytanie obecnie posiadam elektryczne lusterka podgrzewane z migaczami ale zachciało mi się żeby były dodatkowo składane znalazłem takie lusterka i pytanie jak już podmienię lusterka to czy trzeba przerabiać instalację ?? dokupuje też boczek z przełącznikiem składania lusterek

 

i apetyt rośnie to zachciało mi się foteli skórzanych i mogę kupić z pełna elektryką ale to samo jak z podłączeniem obecnie tez mam podgrzewane czy tam tylko się podpina i będzie wszystko działać czy trzeba będzie kombinować i przerabiać ?

 

każda informacja będzie cenna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacje do luster będziesz musiał dorobić.

Fotele przekładasz p&p jeżeli miałeś grzanie itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja do luster jest taka sama. Różnią się sterowniki szyb. Jak chcesz mieć ze składanymi lusterkami musisz mieć dedykowane sterowniki podnosnika szyb. Jesli chodzi o fotele elektryczne to żeby elektryka działała w pełnym zakresie, sterownik fotela kierowcy musi byc dopasowany do Twojej instalacji, ponieważ są dwa jeden z CAN drugi bez.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalacja do luster jest taka sama. Różnią się sterowniki szyb. Jak chcesz mieć ze składanymi lusterkami musisz mieć dedykowane sterowniki podnosnika szyb. Jesli chodzi o fotele elektryczne to żeby elektryka działała w pełnym zakresie, sterownik fotela kierowcy musi byc dopasowany do Twojej instalacji, ponieważ są dwa jeden z CAN drugi bez.

 

Wysłane z mojego LG-H320 przy użyciu Tapatalka

 

dzieki za info chyba poszukam sobie foteli bez elektryki bedzie łatwiej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam problem z dokupieniem kompletnego używanego lusterka do VW Passata B5 FL. Stare lusterko jest elektrycznie składane, podgrzewane i ustawiane (kostka na 8 pinów - 9 przewodów - na foto), bez kierunkowskazu.

Większość używanych lusterek na allegro jest na 5 pinów.

Kilka było na 8, ale bez funkcji składania.

Są też lusterka na więcej pinów i przewodów niż moje (być może mają jeszcze jakieś inne funkcje np. pamięci).

 

Stąd wynika moje pytanie czy jak kupię kompletne lusterko, które będzie miało więcej pinów i przewodów niż moje stare, to da się je bez problemu podłączyć tak by działały funkcje: elektrycznego składania, podgrzewania i ustawiania??

 

DSCN4054.jpg

DSCN4051.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stąd wynika moje pytanie czy jak kupię kompletne lusterko, które będzie miało więcej pinów i przewodów niż moje stare, to da się je bez problemu podłączyć tak by działały funkcje: elektrycznego składania, podgrzewania i ustawiania??

Raczej tak-piny powinny być obsadzone w taki sam sposób we wszystkich lusterkach, a te dodatkowe od pamięci będą miały wolne gniazdo przy sterowniku od silnika szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lusterko na więcej pinów zamówione, po zdjęciu przewodów kolory tych 9 są takie same jak w mojej starej kostce, mam nadzieję, że ma Pan rację i będzie to działać. Dziękuję :)

 

Raczej tak-piny powinny być obsadzone w taki sam sposób we wszystkich lusterkach, a te dodatkowe od pamięci będą miały wolne gniazdo przy sterowniku od silnika szyby.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej będziesz przekładać piny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich Passatowiczów :)

Zakładam Nowy temat, ponieważ nie znalazłem rady na mój problem. A mianowicie:

Przy ostatnich dniach mrozów mój pasek odmówił posłuszeństwa i nie zapalił. Ogólnie mało jeździłem bo byłem chory, a samochód stał w otchłaniach mrozów :) Próbowałem go odpalić, ale rozładowalem akumulator. Później przez kable wszystko poszło i zapalił. A teraz do rzeczy Miałem złożone lusterka (el. składane) i po rozładowaniu akumulatora nie mogę ich rozłożyć. Musiałem ręcznie żebym mógł jeździć. Silniczek w prawym lusterku na pewno pracuje, bo go słychać, natomiast lewego nie słyszałem. Działa elektryczne ustawianie wkładów, a same wkłady grzeją po włączeniu. Prawie lusterko coś tam reaguje na przełączanie na joisticku, ale tylko się składa, a nie rozkłada. Miał ktoś z Was taki problem???

Bardzo proszę o pomoc i z góry dziękuję

Edytowane przez rainman777
Przeniesiony zgodnie z pkt. 2.1.a regulaminu forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was może ma jakieś pomysły na rozwiązanie tego problemu??? :) Jestem bezradny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam potrzebuje pomocy,a konkretnie opisu kostki z lusterek ze skody superb 1 zdjęcie od 1 do 3, szukałem w necie i na googlach ale nic nie znalazłem

na czwartym piątym i szóstym zdjęciu jest kostka instalacji z pinami ode mnie z auta i od 1 do 8 mam miejsca obsadzone pinami, lusterka założyłem i sprawdzałem czy działa regulacja góra-dół, oraz na boki, a także grzanie działa, zauważyłem jedną rzecz słychać w lusterku po stronie pasażera działanie silniczka w lusterku tak jest do momentu aż zgaśnie oświetlenie w środku auta potem cisza w lusterku po stronie kierowcy tego nie ma

DSC_0145 - Kopia.JPG

DSC_0146 - Kopia.JPG

DSC_0147 - Kopia.JPG

DSC_0149 - Kopia.JPG

DSC_0150 - Kopia.JPG

DSC_0152 - Kopia.JPG

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,
na wstępie powiem że przestudiowałem cały temat ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące pytanie, a mianowicie o wlutowanie układu scalonego do obecnych silniczków w polifcie tj. TLE6208-3 . Nigdzie nikt nie rozjaśnił sprawy do końca jak to winno wyglądać tzn. wlutuje wkładam moduł i to działa? kolega pomocrtv napisał, że trzeba przekodować je by to ruszyło. posiada ktoś jakis opis, link cokolwiek, bo szczerze to kopiąc internety zawodowo, ciężko mi to znaleźć... Cytuje kolege jak to napisał. 
Lutować potrafie, kompa z vag-com mam, nawet full, ogarniam co nie co, więc myślę że sobie poradze jak tylko jakiekolwiek info bede miał. niekoniecznie gotowe :) podłączyć lusterka nie problem, przepinować czy ogarnąć pinout, ale po prostu mnie temat zaciekawił, że tylko scalaka brakuje.

Dnia 8.05.2010 o 00:59, pomocrtv napisał:

Chciałbym podsumować moje zapytanie, gdyż już sobie poradziłem z tymi lusterkami, mam już działające:hurra

Kosztowało mnie to dużo czasu i około 700zł kosztów całkowitych za lusterka i układy scalone które musiałem załatwić. Więc podsumowując w wersji przed liftem bardzo Ciężko wykonać taką opcje, gdyż nie są już produkowane układy scalone sterujące lusterkami (TPIC0108B).

 

W pierwszej kolejności musimy założyć lusterka składane i sprawdzić auto jest wyposażone w przewody do silniczków składania i włącznik z taką opcją (u mnie były).

Potem trudniejsze zadanie, trzeba zdobyć te nieszczęsne układy ja płaciłem około 120zł za sztukę.

Wymontowujemy płytki z silniczków szyb dolutowujemy brakujące elementy i zostaje tylko przekodowanie ich żeby wszystko ruszyło.

Wydaje mi się że łatwiej to wykonać w wersji auta po lifcie, gdyż łatwiej dostać układ sterujący do silniczków (TLE6208-3).

 

Wiem że to głupie wydać kupę kasy na bezużyteczną funkcję, ale nie żałuje bo przynajmniej poznałem trochę bliżej moje autko od strony programowej.

 

Edit:
Dobra znalazłem w końcu wszystko :) jak się uda, zrobie tutorial jakiś, jak jeszcze wyjdzie mi z podświetleniem od spodu i fotochromem zewnętrznym.

Edytowane przez Sanki16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.01.2018 o 18:51, Sanki16 napisał:

Dobra znalazłem w końcu wszystko :) jak się uda, zrobie tutorial jakiś, jak jeszcze wyjdzie mi z podświetleniem od spodu i fotochromem zewnętrznym.

I jak tam Sanki16 ogarnąłes temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 1.03.2018 o 14:58, Frankoo napisał:

I jak tam Sanki16 ogarnąłes temat?

niestety jeszcze nie, jedynie ze względu na pogodę :D ale wszystko czeka gotowe, zdemontować moduły, dolutować, złożyć(przy okazji uszczelnić blachę drzwi) założyć lusterka i przełącznik, przekodować komfort i ma działać.

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Sanki16 napisał:

niestety jeszcze nie, jedynie ze względu na pogodę :D ale wszystko czeka gotowe, zdemontować moduły, dolutować, złożyć(przy okazji uszczelnić blachę drzwi) założyć lusterka i przełącznik, przekodować komfort i ma działać.

 

W takim razie czekam z niecierpliwością bo będzie mi zależeć na podświetleniu LED :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powoli a do celu. Zabrałem się po troche że tak powiem, wlutowałem układy w moduły drzwi, po specyfikacji technicznej wydedukowałem jak mam je przylutować, no i obstadziłem sterowanie lusterkami z opcją na składanie lusterek. Dodatkowo sprawdziłem i porobiłem zdjęcia jak wyglądaą kable, złącze itd itd. OK. do rzeczy - na jednym z zagranicznych forów, znalazłem info o wlutowaniu układu TLE6208-3 do instniejących modułów drzwi. Pojawił się problem "skąd go wytrzasnąć?" a stąd, że rozbierałem anglika na części i jak wiadomo moduły drzwi są inne dla anglii i europy - więc sama elektronika mi zostawała co się z tym wiąże? a że właśnie tam są te układy. Miejsce na drugi układ też jest (po prostu nie jest przylutowany). Więc do dzieła, hotair posiadam, moduły w dłoń i moduły już przylutowane. Jeszcze postaram się jak najszybciej przeciągnąć kable do fotochromu i obsadzić piny do pamięci lusterek. W każdym razie zacytuje:
"

Once that the HW is complete (folding mirrors and the IC attached to the power window motors) this is the vds-pro part:

connect with vds-pro to module 46, and with login 19283 as usual ;-)

Then let's read this address: 08223. It will show ten values... just look at the first one. For my passat, it was 155, also for seat toledo, leon, ... But I found value 89 in a Seat Ibiza and Seat Córdoba... just to let you know. Anyway, when moving to binary, it does not really matter about the decimal value, but just one bit... and if the motor is not enabled for folding mirrors, this bit will be 0 for sure.

So 155 = 1001 1011

As usual, the bit in bold is the bit; the one that disables the folding mirror capability. So that to enable it, we have to replace this 0 by a 1. Our number now is 1001 1111 = 159.

Now we have to write this number (159 or the one resulting from setting the bit to 1) three times (due to replication), at addresses 08223, 08268 and 08313.

With this, the operations on driver's door is over. Now we have to repeat the process for passenger's door. We read then from address 12319 and we expect to get the same number that we got when reading 08223.... 155. Convert to binary and set the same bit. In my case, I got also 159 for passenger's door. So we write this at addresses 12319, 12364 and 12409. With this, we enable the passenger's door power window motor second TLE 6208-3(G)."

czyli trzeba będzie przekodować moduły na składanie lusterek :) zmienić raptem po jednym bicie w trzech miejscach dla jednych drzwi, czyli 6 miejsc musimy przekodować.

Kodowanie sprawdze w tygodniu (nie chce mi się dziś w niedzielę) a lusterka musze dorobić :) Oraz jeszcze znaleźć podobne wtyczki - by ze starych luster nie wyciągać :) Wyciągaki do pinów mam, więc to nie problem - ma ktoś opis który kabelek do czego? ułatwi mi to tą modyfikację - oczywiście jeśli nie to ja sobie łopatologicznie dojde do tego ;) 

IMAG1799.jpg

IMAG1800.jpg

IMAG1804.jpg

IMAG1809.jpg

IMAG1786.jpg

IMAG1797.jpg

IMAG1798.jpg

Edytowane przez Sanki16
błąd pisowni :)
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to uruchomisz to chętnie skorzystam z tej opcji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe rzeczy się tu dzieją :P Będę obserwował. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat ruszam, ale nadal potrzebuje opisu pinow ktory do czego tj, od strony gnizdka, kolor przewodu i za co odpowiada, bo musze zmienic gniazdo i wtyczke na jakies 16 pinowe, ze wzgledu na dokladanie funkcji, fotochrom, podswietlenie, el skladanie i pamiec. Braknie po prostu pinow, a nie chcialbym sztukowac z drugą kostką bo mało estetycznie dodatkowo brak mi gniazd i wtyczek 3 pinowych ( po przeliczeniu potrzebuje 15 pin, ori gniazdo ma na 12, wiec potrzebuje na 3 pin) wole jedno 16to pinowe). Jesli ktos ma jakis pomysl bede wdzieczny ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności