Skocz do zawartości
mhipo

elektrycznie składane lusterka

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej nie bo zwykle są inaczej budowane niż te z silniczkami. Zakładając że z angola są lustrzanym odbiciem zwykłych składanych europejskich

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

 

 

Nie mozesz bo po pierwsze twoje jak to nazywasz adaptery czyli uchwyty trójkąty w zwykłych lusterkach są z tego co pamiętam inne niż w lusterkach z opcją składania. Nie widziałem lusterek z b6 wewnątrz czy przypadkiem nie mają innej budowy niż z b5 fl ale podejrzewam że są podobne podobne. To tylko przypuszczenia

 

 

A czy wiesz może kolego ile pinów musi mieć lusterko z superb I żeby było el. składane, el. regulowane, podgrzewane, z migaczem, i z podświetleniem podłoża, czyli w najbardziej wypasionej wersji ? A sprawę z lusterkami od b6 i mk5 już sprawdziłem lustra te mają podświetlenie w trójkącie, czyli nici z przekładki na trójkąty od b5fl.... reszta wydaje się identyczna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy wiesz może kolego ile pinów musi mieć lusterko z superb I żeby było el. składane, el. regulowane, podgrzewane, z migaczem, i z podświetleniem podłoża, czyli w najbardziej wypasionej wersji ?

11 pinów. :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie mi się oberwie, ale przeczytać 12 stron i dowiedzieć się, że nie znajdę tej odpowiedzi to byłoby wydaje mi się zbyt skomplikowane.

 

Co oznacza lusterka z pamięcią ?

 

Mam oryginały podgrzewane, elektrycznie regulowane i elektrycznie składane (od wewnątrz). Jak reguluję lewe to prawe ustawia się automatycznie, ale czytałem, że jak zostawię w pozycji prawe i włączę wsteczny to prawe (a może i oba ?) powinno obniżyć się w dół, aby pokazać krawężnik - u mnie to się nie dzieje :-( czy ta funkcja to jakaś dodatkowa jeszcze ? a może działa to tylko jak się ma fotel elektryczny z pamięcią ? ktoś może mi pomóc, albo dać linka do lektury ?

 

 

Dobra już wiem co to pamięć :-P i wiem, że prawe obniża się jedynie jak ma się fotel elektryczny z pamięcią...

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 pinów. :ok

 

 

Kolego Vipereeek to ma być: 11 pinów i osobna kostka na migacze jak w passacie, czy 11 pinów i tylko jedna szeroka kostka ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kolego Vipereeek to ma być: 11 pinów i osobna kostka na migacze jak w passacie, czy 11 pinów i tylko jedna szeroka kostka ?

Kostka 12 pinowa (obsadzone 11 pinów). :ok

 

P.S. W passacie osobna (4 pinowa kostka) to lusterko z pamięcią.

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy przeczytałem caaały temat, ale nadal nie do końca jest jasno napisane...

 

Mam oryginał składane z kabiny, wszystko działa, ale chcę składać z pilota - mam zacząć od zakupu dwóch przekaźników 361 z audi tak ?? czy jakoś modyfikuje moją instalację jedynie ? podpinam sygnały pod pokrętło od sterowania lustrami ???

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości "rutek21" już wiem co i jak i będę montował 361 - czekam na przesyłkę.

 

Mam pytanie: Ja od strony pasażera mam małe lusterko, a chcę zamienić na duże. Czy mogę zakupić duże bez składania i przełożyć bebechy od mojego małego czy się nie da i muszę polować na duże elektrycznie składane ?

 

IMG_20150424_130304.jpg

ja mam tylko 8 pinów, więc nie mam pamięci :-(

 

myślałem, aby dodać sobie pamięć - myślałem ! ale to nie wystarczy jedynie przewodów poprowadzić ! całkiem się różnią bebechami - >>>tutaj fajny temat z wytłumaczeniem<<<

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elektrycznie składane lustra z pilota mam i ja :-)

 

Jak już pisałem wcześniej ja miałem oryginały składane lusterka z grzybka od regulacji lustrami.

 

Jeżeli ktoś chce zrobić na jednym przekaźniku 361 montując go w drzwiach kierowcy to będzie musiał przeciągnąć kable od 361 przez całe auto do drzwi pasażera. Natomiast jak zaopatrzymy się w dwa 361 to całość polega na wlutowaniu się w oryginalną wiązkę, czyli wystarczy wtedy zdjąć jedynie tapicerki drzwi (nie trzeba zdejmować osłonę pod kierą, schowek pasażera, dwa plastiki w progu, no i przeciągać kabli przez gumy w drzwiach) i tak też opiszę:

 

Kupujemy dwa przekaźniki 361, przewód 6 żyłowy, albo 2x 3 żyły (starczy 2 metry jak nic), konektorki (10 szt. większych 6,4 i 2 szt. mniejsze, ale nie pamiętam rozmiarówki) izolka szmaciana, termokurczliwe rurki, dwa bezpieczniki 10A i do dzieła.

 

Zdejmujemy tapicerki drzwi i zaczynamy od strony kierowcy:

Interesują nas 3 kable wychodzące z Pinów: pin1 brązowo-czerwony, pin2 czerwono-czarny, pin3 fioletowo-brązowy, w kostce od lusterek oraz 3 przewody z kostki od podnośników szyb (na zdjęciu na 2 planie) Z tego co pamiętam to pin 1 brąz (gruby), pin 10 biało-czerwony (gruby), PRZY DRZWIACH KIEROWCY pin 28 brązowo zielony, a PRZY DRZWIACH PASAŻERA pin 29 (chyba brązowy)

IMG_20150428_181532[1].jpg

 

ustalamy gdzie umieścimy przekaźnik 361, wlutowujemy się w powyższe kabelki i przedłużamy je, aby starczyły do przekaźnika. Na końcach lutujemy konektorki (chyba, że ktoś chce się lutować bezpośrednio do przekaźnika) na przewód co idzie od PINa 28 lub 29 mały konektorek, a na resztę już duże. Na konektorki polecam izolkę, albo termokurczliwą (na szybko robiłem taśmą izol, ale później poprawiałem na termo). Jak już wszystko mamy przygotowane to podłączamy przekaźnik:

 

IMG_20150428_175436[1].jpg

z kostki od sterownika szyb:

plus z pinu 10 (biało czerw gruby) dajemy na "15" przekaźnika 361 przez bezpiecznik 10A

masa z pinu 1 (brązowy gruby) dajemy na "30" przekaźnika 361

masa sterująca pojawiająca się po otwarciu auta z pilota w drzwiach kierowcy to pin 28 (brązowo-zielony) dajemy na SE przekaźnika, a w drzwiach pasażera pobieramy z 29 pinu !

 

Kostka od lusterek;

pin 1 brązowo-czerwony dajemy na MA w 361

pin 2 czerwono-czarny idzie na ME w 361, ale nie wlutowujemy się w niego, tylko trzeba odciąć z wtyczki, aby szedł bezpośrednio pod ME na 361 bo inaczej nie będzie działać regulacja lusterek...

pin 3 fioletowo-brązowy na RA w 361

 

Ja zastosowałem takie bezpieczniki:

IMG_20150429_094609[1].jpg

 

składamy tapicerki i cieszymy się działającymi lusterkami :D

 

Wielkie ukłony dla "Rutek21" - choć on ciągnął zasilanie z zacisków pod kierą, a powyższe jest o wiele łatwiejsze. Miałem problem ze sterowaniem masą po otwarciu i w tym pomógł mi ten temat. Zbieg okoliczności, że tam też carlos pisał :-D ten sam carlos co na naszym forum, czy inny ? :-P

 

aaa - można wyprowadzić sobie zasilanie przez jakiś włącznik, aby na zimę jak się boimy wyłączyć składane lustra, ale minus robienia na 2 przekaźnikach jest taki, że w każdych drzwiach trzeba by robić osobny włącznik, więc ja olałem - jak będzie w zimie coś nie tak to zrzucę tapicerkę i wyjmę bezpiecznik...

 

Mam pytanie: Ja od strony pasażera mam małe lusterko, a chcę zamienić na duże. Czy mogę zakupić duże bez składania i przełożyć bebechy od mojego małego czy się nie da i muszę polować na duże elektrycznie składane ?

 

ktoś coś wie na ten temat ???

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: Ja od strony pasażera mam małe lusterko, a chcę zamienić na duże. Czy mogę zakupić duże bez składania i przełożyć bebechy od mojego małego czy się nie da i muszę polować na duże elektrycznie składane ?

 

Dla innych:

nie da się kupić dużego lustra prawego manualnego i przełożyć ze swojego małego bebechów - całkowicie coś innego. Myślałem, że to polega jedynie na przełożeniu silniczka, ale każde lusterko pod plastikową obudową (malowaną pod kolor) ma metalowy stelaż. Jeżeli jest elektrycznie składane to silnik jest odlany w całości razem z tym stelażem - nie ma opcji przełożyć.

 

Kupiłem od Superb składane z podświetlaniem i pamięcią ale z anglika. Cena była śmieszna, ale aby prawidłowo widzieć muszę przełożyć na trójkąt (adapter) od mojego małego z europy.

 

p.s. lusterko z superb zamyka się prawie raz szybciej niż oryg. z pasata - trochę to denerwuje, bo pasażera już się zamknie, a kierowcy jeszcze piłuje...

 

- - - - - aktualizacja - - - - -

 

Kolejne pytanie:

Moje poprzednie lustro bez pamięci miało zajęte 8 pinów z 12w kostce. Te z superb ma wszystkie pełne. Czy teraz aby podłączyć pamięć lewego lustra to muszę te 4 dodatkowe przewody pociągnąć przez cały samochód do fotela kierowcy, czy wystarczy od kostki lustra pod tapicerką do prawego słupka przy nodze pasażera (tam jest dużo kostek) i dalej już kontynuacja będzie fabryczna ?

Jak montowałem fotel elektryczny to kable przedłużyłem do lewego słupka przy nodze kierowcy i wolę wiedzieć co zrobić teraz....

Edytowane przez luzipower

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje pomocy, mianowicie mam elektrycznie składane lusterka z kabiny, ale coś nie działają :D Od czego zacząć itp. Na wstępie powiem że jestem "zielony" w tych sprawach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Potrzebuje pomocy, mianowicie mam elektrycznie składane lusterka z kabiny, ale coś nie działają Od czego zacząć itp. Na wstępie powiem że jestem "zielony" w tych sprawach

Zacznij od sprawdzenia, czy na pewno lusterka są składane elektrycznie-ściągnij tapicerkę i sprawdź, ile kabli masz od lusterka. Sam włącznik to nie wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam problem z elektrycznie składanym lusterkiem kierowcy. Prawdopodobnie uszkodzony jest mechanizm lub obrobiona jakaś zębatka ponieważ gdy przekręcę grzybka w pozycje do składania lusterek prawe lusterko ładnie się składa zaś lewe kierowcy terkocze i nie chce się złożyć. Gdy lekko pomogę mu ręką to składa się bez problemu.

Awaria nie występuje podczas rozkładania lusterka. Przebiega ono bezproblemowo bez pomocy ręki.

 

Jak myślicie da rade to naprawić czy zostaje mi tylko szukanie sprawnego nowego lusterka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamieszczone przez Kiku

 

 

Potrzebuje pomocy, mianowicie mam elektrycznie składane lusterka z kabiny, ale coś nie działają Od czego zacząć itp. Na wstępie powiem że jestem "zielony" w tych sprawach

 

 

 

Zacznij od sprawdzenia, czy na pewno lusterka są składane elektrycznie-ściągnij tapicerkę i sprawdź, ile kabli masz od lusterka. Sam włącznik to nie wszystko

Jak już ściągniesz tapicerkę to sprawdź nr silniczka szyb (a najlepiej przez vaga, bo moduł może być inny niż nr na silniczku), do składania lusterek potrzebne są odpowiednie silniczki/moduły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie nie dzialalo na pinie 28 tylko na 4

Edytowane przez drift pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wyrwałem dziś za 180zł lusterka składane z podświetleniem z superb. Prawe duże jest i o to mi chodziło. Wydaje mi się że cena dobra. Nawet kolor srebrny jak mój.

Czy te podświetlenie można podłączyć jakoś w passacie? Z tego co widze na internecie zaswieca się ono jak się otworzy centranly zamek, tylko nie wiem kiedy gaśnie :( Robił już ktoś coś takiego? Dodam że oryginalnie mam składane lusterka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra temat rozwiąże tak że będzie się to zaświecać jak się zaświeci światło w aucie :) Najprościej i najszybciej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniemam że te numery to są numery silników po lifcie z możliwością składania lusterek Wersja EU?

drzwi kierowcy-1c0959801

drzwi pasażera-1c0959802A

1C0959801B i 1C0959802C

kierowca 1C0959802 004

pasazer 1C0959801A 004

 

Jak wtedy wygląda sprawa modułu? Trzeba coś przekodować czy będzie to działać normalnie po wpięciu tych sterownikó? Przełożyłem moduł na FL i widzę że nie działa mi sterowanie lusterek i tu jest przyczyna nie w tych sterownikach.

Opcją pochylania lustra przy cofaniu jest dostępna przy każdych lusterkach składanych czy to jest jakaś wyższa szkoła jazdy?

Edytowane przez tysszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przekładałem sterowniki w FL i niczego nie trzeba było kodować.

Już gdzieś tutaj w temacie podawałem numery silników ze sterownikami z Seata-ja takich użyłem u siebie-poszukaj.

Jeśli chodzi o pochylanie lusterek przy cofaniu... W B6 jest ta opcja wyłącznie przy elektrycznie sterowanych siedzeniach z pamięcią-w B5 powinno być podobnie-ale nie dam sobie ręki odciąć, bo czasami się przydaje w pracy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego sterownika od strony kierowcy nie udało mi się namierzyć. Są same z końcówką A :(

Rozważam opcje z przekaźnikiem i alarmem.

 

Wysłane z mojego PE-TL10 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij sie na prov, powinienem mieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności