Skocz do zawartości
Walter

Po wymianie łożyska dalej huczy

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka dni temu wyminiłwm 2 łożyska prawy i lewy przód na SKF-y, i niestety dalej coś huczy w prawym przednim kole, co to może być jeśli łożyska są nowe ?? W sumie od 40 km/h to słychać aż do 140 km/h później to szum powietrza zagłusza, odgłosy się raczej nie nasilają wraz z prędkością, natomiast zmiana odgłosu jest jeśli zabuja Pasiem na nierównościach wtedy ciszej i głośniej, niezła zagadka?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam na zużytą oponę.

Kiedyś chciałem wymieniać piastę w Astrze G, bo mi huczało koło.

Po wymianie na nowe, ciche opony auto zrobiło się nie do poznania.

Pomimo , że stare opony miały jeszcze bieżnik powyżej TWI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z oponami. Huczały jak diabli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
Stawiam na zużytą oponę.

Kiedyś chciałem wymieniać piastę w Astrze G, bo mi huczało koło.

Po wymianie na nowe, ciche opony auto zrobiło się nie do poznania.

Pomimo , że stare opony miały jeszcze bieżnik powyżej TWI

 

Słusznie. Potwierdzam. Zmień oponę i problem może się rozwiąze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zamień stronami lub przód tyl i zobacz, czy to jest wina opony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

popieram kolegow mialem tez taki problem z oponami tylko, ze z tylu. bieznika bylo jeszcze duzo, ale chuczaly jak lozyska.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem to masz przytartą mocniej opone miałem to samo wymieniłem opony i po problenia ale dodam że wcześniej wymieniłem oba łożyska :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wymianiałem obydwa lożyska, juz myslalem że to skrzynia mi tak wyje ... po wymianie opon jest cisza ... stare opony nadają się na palenie gumy (jeździły na poprzednich krzywych felgach i po nałożeniu na nowe proste zaczeło huczeć)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzięki wielkie zasugestie ale oponki mam z przebiegiem niecałe 10 tys. km Good Year F1 kupione jako nowe w 2007 rocznikowo pierwsze tyg. 2007 kurcze nigdy nie przypalona przy ruszaniu (ze względu na 2 masa nie ruszam z piskiem :) ) ani z racji ABS-u nie zhamowana, do krawężnika też nie dojeżdzam hmm... co do objawów na początku było słychać huczenie słabiej ale z racji przejechanych km nasilało się jakby coś podupadało ;) opony oczywiście spróbuje przełożyć,

 

mój mechanik twierdzi że to może być piasta koła ??? co Wy na to ? Mam w tym tyg jechać do niego będzie osłuchiwał słuchawkami na podniesionym aucie co wyje jak chce to zrobić to dla mnie zagadka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtek_op

czasami tyle wystarczy żeby bieżnik sie pięknie "wyząbkował" i będzie chuczało.Ja w swoim pasku miałem 205 na 15" felgach(takie kupiłem już z autem...) i juz miałem sprawdzać łożyska,ale zmiana opon wszystko załatwiła.Cisza i spokój!Też byłem w szoku!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Na podniesionym aucie może być problem ze zdiagnozowaniem bo nie ma obciążenia. W miniony czwartek wymieniałem klintowi przegub bo też zgłaszał huczenie. Stawiał na łóżyska ale zmieniłem przegub i ustało. W wadę, zużycie czy wyząbkowaną oponę nie wierzę bo Eagle F1 nie posiada poprzecznych nacięć, które się właśnie ząbkują. Podejrzewam, że pozostaje Ci szczegółowa i czasochłonna diagnoza lub próby i błędy.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze amortyzatory juz kiepskie i zabkuje opone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość barteq22

Ja osobiscie tez mam oponki Good Year (modelu nie pamiętam) bieznik ponad 70% i chuczą jak głupie poprzednio miałem Michelinki i nic...!!! Ja stawiam na opony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie slychać było huczenie z delikatnym stukaniem i okazało sie, że była krzywa felga po wyprostowaniu odpuściło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walter

 

"Huczenie" mogą również powodować klocki - przyczyna: nie powracający tłoczek zacisku hamulcowego.

Przegub wewnętrzny, jak pisze powyżej hha może również powodować huczenie, lecz z reguły jego usterka objawia się wibracjami przodu pojazdu.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brat ma w Audi A4 2004r. obute też w Good Yeary i też z 2007r. i po zimie wymienia bo mu zaczęły bardzo głośno huczeć a zrobił na nich dopiero ok. 15tys.km dlatego kolego ja również stawiam na opony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłe allegrowe nowe opony i huczą mi .. ale skąpy 2x traci :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem łożysko na SKF miesiąc temu, od kilku dni znowu coś huczało, okazało się że łożysko posypało się po 3000tkm, zareklamowałem wymienili na nowe i narazie spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mój problem wygląda podobnie. Na zimowych oponach zaczynało trochę szumieć i delikatnie bić, problem jednak nasilił się przy zmianie opon na letnie. Samochód dostał większych drgań i głośniej szumiał a do tego ściąga go delikatnie w prawo. Pierwsze co zrobiłem to przełożyłem opony ale nic to nie dało, więc wymieniłem łożyska z obu stron. Do tego słyszałem delikatnie przegub wiec też go wymieniłem ale to też nie przyniosło efektu. Gdzie szukać przyczyny?

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam odgzeje kotleta

Mam podobny problem co autor tematu tyle że u mnie jednak inaczej heh

Huczy mi z przodu wymieniłem łożysko na skf Ale nic nie dało miałem wymieniać drugie Ale zmieniłem na zimowki i bardzo ucichlo więc odpuściłem Ale po sezonie problem wrócił. I jest tak

Za każdym razem.jak założę nowe inne opony huczy i tnie oponę aż do moment pewnego gdy hasas cuchnie jakby opona się docierają do rownego. Łożyska to bapewbo nie są żadnych dźwięków nie słuchać na uniesionym aucie jak i na mocnych zakrętach.

Huk narasta wraz z prędkością i jedyne kiedy trochę odpuszcza to jak auto się uniesie na dołku górce

Zbieżność robiona komputerowo i niby wszystko jest ok

Już sam nie wiem co robić i za co się złapać może ktoś ma jakoś pomyśl

Ż góry dziękuję za wszystkie sugestie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności