Skocz do zawartości
Gość posejdon

wahania obrotów na stałej prędkości 3BG 1.9 tdi automat

Rekomendowane odpowiedzi

Gość posejdon

Witam wszystkich.

Podczas jazdy na stałej prędkości (np. 100km/h ) wskazówka obrotomierza ''buja się'' na obrotach tzn. faluje 1700-1800-1700 obrotów/min. Serwis wymienił czujnik temperatury cieczy chłodzącej, ale problem nie zniknął. Komputer nie pokazuje żadnych błędów. Czy ktoś zna może przyczyne tego '' bujania ''?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź alternator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sprawdź alternator ;)

 

A mógłbyś objaśnić, dlaczego ? I co konkretnie sprawdzać ? Napiecie ładowania ?

 

Mam podobne spostrzeżenia w Audi A6 Tiptr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy na stałej prędkości (np. 100km/h ) wskazówka obrotomierza ''buja się'' na obrotach tzn. faluje 1700-1800-1700 obrotów/min

 

Było to gdzieś na forum tylko nie mogę znaleźć. O ile dobrze pamiętam to każdy bieg ma jeszcze półbiegi, i to jest przyczyna falowania obrotów silnika.

 

Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest podobnie wahania są róne nie słyszalne ale widać jak mówi kolega na obrotomierzu czasem minimalne mniej niż połowa działki czasem o połowe działki na obrotomierzu, nie zauważyłem tego przy ciągłym przyspieszaniu i hamowaniu silnikime dlatego wykluczam skrzynię (na poczatku brałem też to pod uwagę) w moim przypadku zauważyłem tylko na 4 (automat 4-ro biegowy) zazwyczaj przy prędkości 80-110 i dosłownie kilkarazy na rok na 3 przy 60 km/h, ktoś powyżej pisał o nadbiegu (tzw. over top) też się nad tym zastanawiałem, sterowanie skrzynią biegów odbywa się poprzez przepływ oleju może jakiś zawór się nie domyka i puszcza? nie wiem nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, jeżeli ktoś spotkał się z takim problemem to proszę o pomoc niepokoi mnie to

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam znalazł ktoś przyczynę wzrastające obrotów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie była ww. sytuacja chwilowego zwiększenia obrotów i winny był stabilizator napięcia w sumie alternator tez przy moim przebiegu nie był w najlepszym stanie więc wymiana kompletu wyeliminowała objawy falowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności