Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5 (niebieskie podświetlenie)

Rekomendowane odpowiedzi

Jankus    1

Wszystkie 1-din są uniwersalne. Kup jak najlepiej wyposażony model i będzie ok.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skalpel    0

Kupując radio 1-din pozostaje jedna sprawa. Zastępując radio pozostaje mi CD, które nie będzie używane. Są jakieś listwy maskujące, albo jakieś półeczki do włożenia w to miejsce?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Obywatel    0

Pozostaje zmiana panelu na taki bez CD - czyli klimatronic, radio i półka:

jqy9642

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Skalpel    0

O, to rozwiązanie jest fajne. Znalazłem na allegro taki panel, teraz pytanie czy nie ma żadnego problemu z przełożeniem miejscami klimy i radia? Będę kupował akcesoryjne. http://allegro.pl/vw-passat-b5-lift-fl-ramka-radia-kosz-panel-i5985402773.html

Edytowane przez Skalpel

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Obywatel    0

Z tego co wiem nie ma problemu z przełożeniem.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bcymek    0

pytanie trochę z innej beczki. Mam u siebie w passacie radio Sony CDX-R3350 z takim joystickiem http://archiwum.allegro.pl/oferta/joystick-samochodowy-do-radia-sony-rm-x4s-i6253542878.html

Radyjko niestety powoli wysiada i trzeba wymienić (do tego brak wejścia na pen drive) i przymierzam się do kupna radia PIONEER MVH-180UB.

Wie ktoś może czy ten joystick będzie pasował to tego radia albo jakiegoś innego? Dosyć wygodne rozwiązanie i się trochę do niego przyzwyczaiłem :/

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jankus    1

Fajna rzecz. Podoba mi się. Ale po pierwsze. To nie możliwe aby joystik z Sony pasował do Pioneera. Joystika pewnie wpina się w wejście do sterowania z kierownicy, więc już będzie zgrzyt. A po drugie. MVH-180 to budżetowe radio, bardzo budżetowe, nie masz tam nawet CD, BT, RCA są tylko do suba, multi koloru też brak.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bcymek    0
Fajna rzecz. Podoba mi się. Ale po pierwsze. To nie możliwe aby joystik z Sony pasował do Pioneera. Joystika pewnie wpina się w wejście do sterowania z kierownicy, więc już będzie zgrzyt. A po drugie. MVH-180 to budżetowe radio, bardzo budżetowe, nie masz tam nawet CD, BT, RCA są tylko do suba, multi koloru też brak.

Joystick wpinany jest wprost do radia. Miałem jednak cichą nadzieję że może sie uda jakoś to zgrać :)

Skoro tak mówisz to będę szukał dalej jakiegoś radia w okolicach 200 zł

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
StreamHD    0

Informacyjnie dodam, że pojawiły się nie tak dawno radyjka z realną mocą po 40 - 50 W na kanał.

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-mvh-280fd-mvh-280-fd-radioodtwarzacz-o-mocy-4x100w-pilotem-zdalnego-sterowania-usb-i-gniazdem-aux-in-odtwarzanie-z-ipoda-iphone-a-oraz-android-media.html

Możesz się wykosztować i dać głośnikom jeszcze więcej powera. Do tej pory pewnie inni producenci wypuścili coś z większa mocą niż pospolite 15 - 25 W.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
bcymek    0
Informacyjnie dodam, że pojawiły się nie tak dawno radyjka z realną mocą po 40 - 50 W na kanał.

http://www.audiopioneer.pl/pioneer-mvh-280fd-mvh-280-fd-radioodtwarzacz-o-mocy-4x100w-pilotem-zdalnego-sterowania-usb-i-gniazdem-aux-in-odtwarzanie-z-ipoda-iphone-a-oraz-android-media.html

Możesz się wykosztować i dać głośnikom jeszcze więcej powera. Do tej pory pewnie inni producenci wypuścili coś z większa mocą niż pospolite 15 - 25 W.

ohoho. Nie no nie jestem aż takim koneserem :P Wystarczy normalne radio z dobrą jakością dźwięku ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jankus    1
ohoho. Nie no nie jestem aż takim koneserem :P Wystarczy normalne radio z dobrą jakością dźwięku ;)

Akurat to radio nie jest dla koneserów. Mój pionek 80PRS już może takim radiem być ale nie MHV-280FD. Zastanów się nad nim, jeśli nie potrzebujesz CD oczywiście. Jak CD jest jednym z twoich wymogów od radia, to wtedy DEH-4800FD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Firing    0

Panowie może ktoś mi w tym temacie powie bo w pytaniach nowego użytkownika każdy ma mnie głęboko. Czy jak kupie radio takie http://allegro.pl/radio-samochodowe-2-din-ht-869bt-bluetooth-usb-i6516644008.html?fromVariant=6519108794

do passata b6 to też mi będzie akumulator zjadało czy nie. Bo chce mieć coś z BT i z jako takim wyświetlaczem. Auto mam z 2006 czyli mam starego getłeja :) jak to jest z tymi radiami.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jankus    1

Problem zjadania aku występował tylko z RNS510 i/albo RCD510. Takie nie będzie ci żarło baterii. Ale jest jedno ale, nie będzie działać sterowanie z kierownicy, wzbudzenie radia trzeba pociągnąć z zapalniczki, Jeśli masz MFA+ to nie będzie pokazywać RDS'a nazw piosenek itp. Chyba że zainwestujesz w stację GMS'a. Jest sporo droższa, ale będzie działać P&P, jest tańsza niż RNS510 i jest wyposażona w BT, USB, NAVI, CD, chyba nawet DVD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Firing    0

Wiesz jak kupiłem auto miałem jakiegoś chinola i on mi zjadał koszmarnie akumulator, koleś na allegro powiedział mi że rcd 500mp3 nie będzie jadło mi akumulatora i faktycznie kupiłem od niego radio i jest ok, ale jednak chciałbym coś bardziej cywilizowanego bo we wcześniejszym aucie miałem bt z telefonu i to mnie bardzo pasowało bo spotify było grane :)

Problem zjadania aku występował tylko z RNS510 i/albo RCD510. Takie nie będzie ci żarło baterii. Ale jest jedno ale, nie będzie działać sterowanie z kierownicy, wzbudzenie radia trzeba pociągnąć z zapalniczki, Jeśli masz MFA+ to nie będzie pokazywać RDS'a nazw piosenek itp. Chyba że zainwestujesz w stację GMS'a. Jest sporo droższa, ale będzie działać P&P, jest tańsza niż RNS510 i jest wyposażona w BT, USB, NAVI, CD, chyba nawet DVD.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thanks    0

Witam,

Panowie, szukam radia do B5 '97.

Moje wymogi to cena do 200zł, usb/karta pamięci, w miarę jakość dźwięku. Nie potrzebuję CDków, podświetleń i innych bajerów. Tak szczerze to potrzebuję po prostu odtwarzacza, bo radia słuchać nie zamierzam, z możliwością wpięcia na stałe pendrivea (taki mały z Sandisca, żeby nie wystawał) lub karty pamięci.

Polecicie coś oprócz podanego wyżej PIONEER MVH-180UB?

Bardzo Was proszę o pomoc, bo nie mam o tym zielonego pojęcia.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thanks    0

Dziękuję za odpowiedź. Z wyglądu podoba mi się.

Radioodtwarzacz ze złączem AUX i USB na przednim panelu oraz czytnikiem kart SD za panelem. Odtwarza pliki w formacie MP3/WMA

Czyli wszystko co chciałem, tylko opinie np. na Ceneo ma tragiczne, jeśli chodzi o jakość dźwięku.

Jest jakaś opcja z samym USB/sd card ale lepszym dźwiękiem? Jak napisałem wcześniej, na bajerach mi nie zależy. Może wyglądać gorzej niż to co zaproponowałeś, jeśli ma lepiej grać- np. możliwość ustawienia bassu by mnie urządzała.

Jeśli to by pomogło to muzyka jakiej słucham: rock- od klasycznego po progresywny, muzyka klasyczna, zdarza się muzyka pop lata 60'-80'. Zero elektronicznej, housów czy klubowej.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Obywatel    0
ale lepszym dźwiękiem?

Nie w tym budżecie. Ewentualnie możesz szukać używki, ale tu będzie ciężko o czytnik kart SD.

Spójrz jeszcze na te modele:

http://allegro.pl/radio-kruger-matz-km0105-4x40w-mp3-usb-sd-mmc-aux-i6783037252.html

http://allegro.pl/peiying-radio-samochodowe-usb-sd-mmc-aux-i6566965596.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jankus    1

Odradzam te wynalazki. Wujas kupił sobie ostatnio Blaupunkta i się zaczął mu sypać po 2 miesiącach. Jak chcesz kupić sobie coś na lata to dołóż parę dyszek i kup Pioneera albo Kenwooda.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Thanks    0

Tego Kruger and matz i peying nie bardzo mi się widzi.

Czyli pozostaje jednak PIONEER MVH-180UB.

W sumie ma AUX i USB, czyli wszystko co mi trzeba. Według opinii gra nieźle, wygląda też fajnie.

Dzięki Wam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Obywatel    0

Pioneer to Pioneer - wiadomo że marka jest to dobra jednak brak czytnika kart to spory mankament. Mnie osobiście by wpieniał pendrive wetknięty i odstający od frontu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Jankus    1
Pioneer to Pioneer - wiadomo że marka jest to dobra jednak brak czytnika kart to spory mankament. Mnie osobiście by wpieniał pendrive wetknięty i odstający od frontu.

Kupujesz pendrive tego typu co na obrazku i po problemie.

pendrive-kingston-dtmck-16gb-usb-2-hi-speed-dt-micro-black-b-iext44180479.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
StreamHD    0

Mam właśnie tego pendrive. Jest super. Na necie można wyczytać opinie ze jest mało wydajny i utwory przerywają. Jest to bzdura. Mam go zaladowanego plikami FLAC i wszystko gra jak należy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Obywatel    0

No, taki krótki jest jeszcze do przeżycia, ale taki standardowej długości to już by mnie irytował i co gorsza groziłby wyłamaniem gdyby ktoś konkretnie o niego zawadził. Zniszczeniu mógłby ulec nie tylko sam pendrive, ale i radio.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
StreamHD    0
Napisano (edytowane)

Dlatego właśnie są pendrive micro. Ledwie co wystaje z radia i nie da rady go wyłamać.

Nie kłuje w oczy. Ogólnie jest niewidzialny i nie przeszkadza.

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta