Skocz do zawartości
prego

Jakie radio kupić do Passata B5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jakie radio tym razem z czerwonym podświetleniem polecicie pod głośniki Excursion SX6-C? Aktualnie mam Blaupunkta MP35 Calgary, stary sprzęt, wiec pora na wymianę. Zależy mi na CD, USB i AUX, bluetooth niekoniecznie, dobrej jakości dźwięku i większej mocy niż 4x45 które posiadam teraz. Cena do 300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję to w tej cenie nie kupisz radia z mocy wyższej niż 15-25W  ( na naklejkach 4x50W ).

Za około 400zł są radia klasy FD z realną mocą około 45W na kanał ( na naklejkach FD HI POWER 4x100W i tego typu cuda ) 

 

Najlepsza moc i jakość to kupno oddzielnego wzmaka a radio zostaje ale jeżeli chcesz więcej mocy i bez instalacji wzmaka no to chyba tylko radio tego typu  https://www.pioneer-car.eu/pl/pl/products/mvh-280fd

Przeszukaj stronki producentów pod kątem takiej klasy radia.  To ma udowodnioną realną moc 40-50W.

Czy warto ? Nie wiem. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie wiem, jak to blisko prawdy jest ten Pioneer 4x100 w :D Niezbyt mi się chce w to wierzyć, a nie chcę też wydać kasy i się okaże, że gra gorzej niż mój stary Blaupunkt :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmierzone ma jak pamiętam realnie 43-45W.

Napewno jeszcze kilku producentów będzie miało podobny produkt więc poszukaj. Czy gra lepiej czy gorzej to nie powiem, napewno bez szału jak cała reszta podobnych radyjek. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby te radia rzeczywiście miały moc wyjściową rzędu kilkudziesięciu watt, to miałyby pobór mocy ponad 100 W. Myślę, że żadna kostka ISO by tego nie wytrzymała na dłużą metę xD Moim zdaniem to dobre radio samochodowe ma realnie 15 - 20 W mocy wyjściowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Obywatel napisał:

Gdyby te radia rzeczywiście miały moc wyjściową rzędu kilkudziesięciu watt, to miałyby pobór mocy ponad 100 W. Myślę, że żadna kostka ISO by tego nie wytrzymała na dłużą metę xD Moim zdaniem to dobre radio samochodowe ma realnie 15 - 20 W mocy wyjściowej.

 

Według tego co piszą w instrukcji to realnie ma 40W continous power   http://catalogs.pioneer-car.eu/Manuals/MVH_280FD_QRD3338_manual/?page=16

Ale pisać to sobie mogą.  Gdzieś widziałem też test to gościu uzyskał chyba 43W ale nie pamiętam szczegółów. 

Coś w tym może być bo te radia mają zupełnie inną budowę. Nawet radiatora nie mają. To zupełnie inne komponenty. 

 

deh-4800fd_3__1.jpg

 

A jak to na serio jest to nie jestem w stanie powiedzieć bo się nie znam 

Może pojawiło się do tej pory więcej testów. Trzeba będzie sprawdzić.

 

 

@jihad Weź kup sobie pendraka micro bo po co ma taki fiutek z radia wystawać :D  Ja mam ten OeMk9kpTURBXy8xMThjNGI0YmE3OTBmMjA0MDkxY

Edytowane przez StreamHD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@StreamHD spoko, mam mniejszy, tylko w dniu zamontowania radia nie mogłem go znaleźć. :P

 

Cruzer-Fit_with-cap_angle.png

Edytowane przez jihad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Obywatel napisał:

Gdyby te radia rzeczywiście miały moc wyjściową rzędu kilkudziesięciu watt, to miałyby pobór mocy ponad 100 W. Myślę, że żadna kostka ISO by tego nie wytrzymała na dłużą metę xD Moim zdaniem to dobre radio samochodowe ma realnie 15 - 20 W mocy wyjściowej.

Zauważ że te Pionki są wyposażone w końcówkę w klasie D. Więc realna sprawność to około 85%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam miałem oryginalnie Beta IV z niebieskim podświetlaniem założyłem radio Gamma V. Passat 97 wiec bez can wiec zasilanie na kostce zrobiłem w dwóch miejscach i działa. Ale mam problem jeden tzn. jak włączę podświetlanie słyszę takie trzeszczenia w głośnikach a jak wyłącze światła jest Ok. Nie mam żadnych xenonow ano ledow. Moje pytanie czy może ktoś zmierzyć napięcie przy włączonych światłach w samochodzie na kostce Iso do radia jakie tam jest napięcie i amperaz dla tych co maja Can w swoich B5 lub oryginalnie Gamma v lub Betę v? Obstawiam to lecz może ktoś ma inne rozwiązanie na to? 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie radio współpracuje z kierownicą multifunkcyjną w passacie B5 ?

Edytowane przez tomaszM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

17 godzin temu, tomaszM napisał:

Jakie radio współpracuje z kierownicą multifunkcyjną w passacie B5 ?

Fabryczne. Jak chcesz aby działała multifunkcja, to musisz najpierw kupić radio które posiada taką opcję. A potem do tego interfejs aby kiera dogadała się z radiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jankus fabryczne posiadam , tylko ktoś tu na forum pisał o jakiejś firmie której radia współpracowały z multifunkcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, tomaszM napisał:

Jankus fabryczne posiadam , tylko ktoś tu na forum pisał o jakiejś firmie której radia współpracowały z multifunkcją.

 

Taka stronka piloty.pl. Piszesz co masz i zbudują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie w tym rzecz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, tomaszM napisał:

nie w tym rzecz

Chodzi ci o modele Alpine czy Pioneera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zmierzyć jakie jest napięcie na kostce ISO na pooświetlaniu miernikiem w aucie z can albo gdzie jest bet lub gamma v?

Edytowane przez deejayjayjay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jankus napisał:

Chodzi ci o modele Alpine czy Pioneera?

wychodziły one z tego co ktoś pisał na rynku niemieckim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie. Sporo nawet tańszych modeli posiada opcję podłączenia sterowania z kierownicy. Jak chcesz kupić nówkę to poszukaj na stronie producenta. W Pioneerach chyba od serii x5000 albo nawet x4000 występuje obsługa sterowania z kierownicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dnia 5.09.2008 o 14:22, prego napisał:

Witam!

 

Niestety stało się ;/ Wybili szybke i "zaj...li" radio - bez panela.

 

Obecnie szukam jakiegoś dobrego i taniego radyjka z niezbiesko-czerwonym podświetelniem pasującym do Passata B5, 1998r.

 

Pieniążki jakie chcę przeznaczyć na radyjko to ok 300zł - wiem, że za taką cene nie kupie dobrego radia, ale wiadomo, że i w takiej cenie są lepsze i gorsze - dlatego proszę Was koledzy o poradę na czym skupić swoją uwagę? Jakie firmy wybierać? Jakie ew. modele?

 

Proszę o pomoc i porady :)mam radio które idealnie pasuje kolorystycznie i dobrze wada w oko 

Teraz, Passerati_B5 napisał:
Dnia 5.09.2008 o 14:22, prego napisał:

Witam!

 

Niestety stało się ;/ Wybili szybke i "zaj...li" radio - bez panela.

 

Obecnie szukam jakiegoś dobrego i taniego radyjka z niezbiesko-czerwonym podświetelniem pasującym do Passata B5, 1998r.

 

Pieniążki jakie chcę przeznaczyć na radyjko to ok 300zł - wiem, że za taką cene nie kupie dobrego radia, ale wiadomo, że i w takiej cenie są lepsze i gorsze - dlatego proszę Was koledzy o poradę na czym skupić swoją uwagę? Jakie firmy wybierać? Jakie ew. modele?

 

Proszę o pomoc i porady :)mam radio które idealnie pasuje kolorystycznie i dobrze wada w oko 

Ja mam w swojej b 5 radio typu 2 DIN  które idealnie pasuje podyslam foto.

37B8F83C-710A-4B73-A20D-8CC84DBF6592.jpeg

85983CBB-5288-45A8-B650-1FD6D26F499B.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności